Справа №: 417/39/14-п
ПОСТАНОВА
17.01.2014 року смт Марківка
Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О. < По батькові >., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Марківського РВ УМВС України в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 за здійснення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
16.12.2013 року о 17-00 годині, громадянин ОСОБА_1 не з'явився для реєстрації до Марківського РВ ГУМВС, чим порушив п."Г" ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд".
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні адміністративного правопорушення визнав повністю, та пояснив, що дійсно 16.12.2013 року він не з,явився для реєстрації до Марківського РВ ГУМВС. Чому так вийшло, пояснити не зміг.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, схильний до скоєння правопорушень. Неодноразово протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за різноманітні правопорушення, попереджався про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду: 27.04.2013 року Марківським РВ ГУМВС за ч.3 ст.178 КУпАП - адмінарешт 5 діб; 06.06.2013 року Марківським РВ ГУМВС за ч.3 ст.178 КУпАП - адмінарешт 10 діб; 07.06.2013 року Марківським РВ ГУМВС за ч.3 ст.178 КУпАП -адмінарешт 10 діб.
09.08.2013 року ухвалою Марківського районного суду Луганської області, подання начальника Марківського РВ ГУМВС України в Луганській області про встановлення адміністративного нагляду і обмежень відносно ОСОБА_1 було задоволено та встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на один рік з обмеженням: з,являтися для реєстрації в Марківський РВ ГУМВС чотири рази на місяць; не залишати місця проживання, де він мешкає, з 22.00 години вечора до 6.00 години ранку наступної доби; не відвідувати заклади, магазини, де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив; забороняється виїзд за межі району без відома начальника Марківського РВ ГУМВС (а.с.3-4).
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення вчинив правопорушення за цією статтею.
При накладенні стягнення, суд відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення - відноситься до правопорушень із підвищеним ступенем суспільної небезпечності; особу правопорушника - не працює, не одружений, раніше неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь вини-умисна; майновий стан - не працює, не є приватним підприємцем.
Відповідно ст.34 КУпАП обставин, які помякшують відповідальність правопорушника судом не встановлено.
Відповідно до ст.35 КупАП обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника є те, що він повторно, протягом року вчинив однорідне правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Враховуючи викладене, вважаю, що досягнення цілей застосування адміністративного стягнення, передбачених ст. 23 КУпАП виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення у дусі дотримання законів України, поваги до правил співжиття а також попередження вчинення нових правопорушень як самим правопорушником та і іншими особами можливе лише за умови накладення адміністративного стягнення передбаченого санкцією ч.2 ст. 187 КпАП України у вигляді адміністративного арешту. Вказаний вид стягнення є відповідаючим як і тяжкості вчиненого адміністративного правопорушення так і особі правопорушника.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 33, 283-285, ч.2 ст.187, 287,294 Кодексу про адміністративні правопорушення України,
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 2 (дві) доби.
Строк відбуття покарання відраховувати з дня затримання.
Постанова підлягає негайному виконанню на підставі ст. 326 КпАП України.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави (код ЄДРПО 0538137, код класифікації доходів 22030001, № доходного рахунку щодо сплати судового збору 31212206700188, код ОКРО отримувача коштів 38043302, МФО отримувача коштів 804013, банк отримувача коштів ГУ ДКУ у Луганській області) в розмірі 36,54 грн.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена на протязі 10 днів з моменту її проголошення.
Суддя О.В. Рукас