ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
02 червня 2015 рокум. Ужгород№ 807/647/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.
при секретарі Лумей В.Г.
за участю:
позивача: Хустська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Закарпатській області, представник не з'явився,
відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Медкарпат", представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хустської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Закарпатській області, до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медкарпат" про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Хустська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медкарпат" про стягнення фінансових санкцій.
В судове засідання позивач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, однак в позовній заяві просив розглянути справу за його відсутності, за наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, а відтак згідно ст. 35 КАС України сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
У відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без на поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено підставі наявних у ній доказів.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що станом на 07.04.2015 року за ТОВ "Медкарпат" рахується заборгованість до бюджету по застосованим фінансовим санкціям в сумі 21946,91 грн. (а.с. 20-21), яка виникла у результаті наступного:
Так, актом фактичної перевірки від 24.10.2014 р. № 0187/07/16/22/30709047 господарської одиниці ТОВ "Медкарпат", що розташована за адресою м. Хуст, вул. І.Франка, 27/1 (а.с. 12-13) встановлено наступне:
- не проведення розрахункових операцій через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу 10.06.2014 р.;
- не проведення розрахункових операцій через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу 27.07.2014 р.;
- не проведення розрахункових операцій через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу 20.10.2014 р.;
- не проведення розрахункових операцій через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу 21.10.2014 р.;
- не проведення розрахункових операцій через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу 22.10.2014 р.;
- не проведення розрахункових операцій через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу 23.10.2014 р.
Чим порушено п. 1,2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № N 265/95-ВР, відповідно до якого суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Не застосування у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; не забезпечено зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.
Чим порушено п. 6 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № N 265/95-ВР, відповідно до якого суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.
Здійснення діяльності без придбання відповідного торгового патенту або з порушенням порядку використання торгового патенту за червень, липень, жовтень 2014 р.
Чим порушено п.п. 267.1.1. п.267.1, п.267.4 ст.267 Податкового Кодексу України, відповідно до якого платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: торговельна діяльність у пунктах продажу товарів.
За результатами розгляду акта перевірки Хустською ОДПІ прийнято:
- податкове повідомлення - рішення від 10.11.2014 р. № 0000552202, яким за вказані вище порушення п. 1, 2, 6 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № N 265/95-ВР до платника податків були застосовні штрафні санкції в розмірі 20482,91 грн. на підставі підпункту 54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового Кодексу України та згідно з п.1, п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. N 265/95-ВР (а.с. 14).
- податкове повідомлення - рішення від 10.11.2014 р. № 0000542202, яким за вказані вище порушення п.п. 267.1.1. п. 267.1, п.267.4 ст.267 Податкового Кодексу України до платника податків були застосовні штрафні санкції в розмірі 1464,00 грн. на підставі підпункту 54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового Кодексу України та згідно з п.125.1 ст. 125 Податкового Кодексу України (а.с. 15).
Відповідно до ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. N 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Платнику відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України 02.02.2015 року надіслано податкову вимогу (а.с.22).
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою за кредитом (позикою), залученим державою або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Несплата відповідачем вищевказаної суми до бюджету держави тягне за собою недоотримання державою коштів, які в подальшому спрямовуються на фінансування державних економічних та соціальних програм.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Хустської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медкарпат" про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Медкарпат" (90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Гвардійська, буд. 122, корп. 12, кв. 28А, код ЄДРПОУ 30709047) податковий борг у сумі 21946,91 грн. (двадцять одна тисяча дев'ятсот сорок шість гривень дев'яносто одна копійка) за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, що знаходяться на розрахункових рахунках боржника.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяП.П. Микуляк