ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2015 рокум. Ужгород№ 807/477/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промисловий центр" про стягнення податкового боргу в розмірі 8012,40 грн., в тому числі пеня в сумі 1074,43 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промисловий центр" про стягнення податкового боргу в розмірі 8012,40 грн., в тому числі пеня в сумі 1074,43 грн.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить суд розглянути справу за відсутності представника інспекції.
03.06.2015 до суду від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, за наявними у справі матеріалами.
Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Враховуючи вищезазначене та у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-промисловий центр" (далі - відповідач) внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та зареєстроване за адресою: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Боженка, буд. 2, офіс 4, код ЄДРПОУ 22090788, та перебуває на обліку в Ужгородській об'єднаній державній податковій інспекції, згідно повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків від 13.02.2015 № 125/18-00.
За відповідачем рахується податковий борг в розмірі 8012,40 грн., в тому числі пеня в сумі 1074,43 грн., по наступних платежах: 18010600 "Орендна плата з юридичних осіб" у розмірі 7704,75 грн., в тому числі пеня в сумі 1074,43 грн., 18010500 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 307,65 грн.
Відповідачем було самостійно задекларовано шляхом подання до інспекції податкової декларації № 9044913939 від 05.08.2014 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2014 рік, відповідно до якої загальна сума задекларованого земельного податку становить 137,65 грн. (помісячно за квітень 2014 року в розмірі 4,45 грн., травень-грудень 2014 року в розмірі 16,65 грн.). Дана сума була рознесена (помісячно) платіж "Земельний податок з юридичних осіб".
Відповідно до п.287.1 ст. 287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПК України), власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
В силу п.286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно п.54.1 ст. 54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності до п.57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
В порушення чинного податкового законодавства відповідачем не сплачено самостійно задекларовані ним суми земельного податку по податковій декларації № 9044913939 від 05.08.2014 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2014 рік у розмірі 137,65 грн.
Відповідно до ст. 129 ПК України відповідачу було проведено нарахування пені в сумі 1074,43 грн. по платежу "Орендна плата з юридичних осіб", яка залишається ним непогашеною.
Крім того, 08.08.2014 Ужгородською об'єднаною державною податковою інспекцією було проведено камеральну перевірку податкової звітності з плати за землю з нарахування орендної плати, якою встановлено порушення відповідачем ст. 57 ПК України, а саме: несвоєчасно сплачував суми грошового зобов'язання. За результатами перевірки складено акт № 1523/15-01, на підставі якого 01.09.2014 інспекцією було винесено податкове повідомлення-рішення № 0003531500, яким визначено суму грошового зобов'язання в розмірі 5606,61 грн. застосованої штрафної санкції та податкове повідомлення-рішення № 0003541500, яким визначено суму грошового зобов'язання в розмірі 1024,71 грн. застосованої штрафної санкції.
Дані податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу засобами поштового зв'язку з повідомленням про вручення поштового відправлення та вручені 08.09.2014, однак ним не сплачені.
15.08.2014 Ужгородською об'єднаною державною податковою інспекцією було проведено камеральну перевірку податкової звітності з плати за землю, якою встановлено порушення відповідачем ст. 286 ПК України, а саме: несвоєчасно подано звітність. За результатами перевірки складено акт № 1586/15-01, на підставі якого 01.09.2014 інспекцією було винесено податкове повідомлення-рішення № 0003551500, яким визначено суму грошового зобов'язання в розмірі 170,00 грн. застосованої штрафної санкції.
Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу засобами поштового зв'язку з повідомленням про вручення поштового відправлення та вручено 08.09.2014, проте ним не сплачено.
Згідно п.57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до п.59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу (пп.14.1.153 п.14.1 ст. 14 ПК України).
У зв'язку з несплатою узгоджених сум відповідачу на підставі п.59.1 ст. 59 ПК України було виставлено податкову вимогу від 25.11.2013 № 1465-11 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями, яку було вручено під розписку 27.11.2013.
Згідно пп.20.1.19 п.20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.102.4 ст. 102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач борг не погасив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промисловий центр" про стягнення податкового боргу в розмірі 8012,40 грн., в тому числі пеня в сумі 1074,43 грн. - задовольнити.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промисловий центр" (вул. Боженка, буд. 2, офіс 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 22090788) на користь державного бюджету податковий борг в розмірі 8012,40 (вісім тисяч дванадцять гривень сорок копійок) грн., в тому числі пеня в сумі 1074,43 (одна тисяча сімдесят чотири гривні сорок три копійки) грн. по наступних платежах: 18010600 "Орендна плата з юридичних осіб" у розмірі 7704,75 грн. (сім тисяч сімсот чотири гривні сімдесят п'ять копійок), в тому числі пеня в сумі 1074,43 (одна тисяча сімдесят чотири гривні сорок три копійки) грн., 18010500 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 307,65 (триста сім гривень шістдесят п'ять копійок) грн., за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Р.О. Ващилін