Постанова № 44677979, 15.05.2015, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2015
Номер справи
807/476/15
Номер документу
44677979
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2015 рокум. Ужгород№ 807/476/15

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до державного підприємства "Великолазівський" про стягнення податкового боргу в розмірі 7946,64 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до державного підприємства "Великолазівський" про стягнення податкового боргу в розмірі 7946,64 грн.

У прохальній частині позовної заяви позивач просить суд розглянути справу за відсутності представника інспекції.

Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.

Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи вищезазначене та у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що державне підприємство "Великолазівський" (далі - відповідач) значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстроване за адресою: 89414, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Стрипа, б/н, код ЄДРПОУ 00413825, та перебуває на обліку в Ужгородській об'єднаній державній податковій інспекції.

За відповідачем рахується податковий борг в розмірі 7946,64 грн. по наступних платежах: 1801050004 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 1449,88 грн.; 1801050027 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 6496,76 грн.

На підставі поданих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по платежу 1801050004 "Земельний податок з юридичних осіб": податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 1300006289 від 11.03.2013 (листопад - грудень 2013 року) в розмірі 61,39 грн. (30,71 + 30,68); податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 1400004784 від 28.02.2014 (січень - грудень 2014 року) в розмірі 368,49 грн. (30,71 х 11 місяців + 30,68 за грудень).

Грошове зобов'язання по вказаним вище податковим деклараціям відповідачем не було сплачено.

Крім того, 17.03.2014 Ужгородською об'єднаною державною податковою інспекцією було проведено камеральну перевірку податкової звітності. Проведеною перевіркою встановлено порушення п.49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме: відповідачем несвоєчасно подано податкові декларації з плати за землю за 2014 рік по Великолазівській сільській раді та по Яроцькій сільській раді. За результатами перевірки складено акт № 456/15-01/00413825, на підставі якого 25.03.2014 інспекцією було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000691500, сума грошового зобов'язання відповідно до якого складає 1020,00 грн. застосованої штрафної санкції. Дане податкове повідомлення-рішення згідно відмітки на корінці було отримане відповідачем 25.03.2014 та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядках.

На підставі поданих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по платежу 1801050027 земельний податок з юридичних осіб: податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 1300006291 від 11.03 2013 (листопад - грудень 2013 року) в розмірі 782,33 грн. (391,21 + 391,12); податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 1400004781 від 28.02.2014 (січень - грудень 2014 року) в розмірі 4694,43 грн. (391,21 х 11 місяців + 391,12 за грудень).

Грошове зобов'язання по зазначеним вище податковим деклараціям відповідачем не було сплачено.

Крім того, 17.03.2014 Ужгородською об'єднаною державною податковою інспекцією було проведено камеральну перевірку податкової звітності. Проведеною перевіркою встановлено порушення п.49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме: відповідачем несвоєчасно подано податкові декларації з плати за землю за 2014 рік по Великолазівській сільській раді та по Яроцькій сільській раді. За результатами перевірки складено акт № 456/15-01/00413825, на підставі якого 25.03.2014 інспекцією було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000701500, сума грошового зобов'язання згідно якого складає 1020,00 грн. застосованої штрафної санкції. Дане податкове повідомлення-рішення згідно відмітки на корінці було отримане відповідачем 25.03.2014 та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядках.

Відповідно до п.54.1 ст. 54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Підпунктом 56.11 ст. 56 ПК України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків.

Згідно п.57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

На підставі пп.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв у період виставлення податкової вимоги) відповідачу було виставлено першу податкову вимогу від 08.12.2010 № 1/331, яка згідно відмітки на корінці була отримана ним 08.12.2010.

У зв'язку з набуттям 01.01.2011 чинності ПК України було визначено новий механізм узгодження податкових повідомлень-рішень та змінено процедуру складання та направлення органами державної податкової служби податкових вимог. У зв'язку з чим, згідно п.59.5 ст. 59 ПК України друга податкова вимога до платника податків не виставляється.

Статтею 16 ПК України передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до пп.20.1.19 п.20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.102.4 ст. 102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

На час розгляду даної адміністративної справи відповідач борг не погасив.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до державного підприємства "Великолазівський" про стягнення податкового боргу в розмірі 7946,64 грн. - задовольнити.

2.Стягнути з державного підприємства "Великолазівський" (с. Стрипа, б/н, Ужгородський район, Закарпатська область, 89414, ідентифікаційний код 00413825) на користь державного бюджету податковий борг в розмірі 7946,64 (сім тисяч дев'ятсот сорок шість гривень шістдесят чотири копійки) грн. по наступних платежах: 1801050004 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 1449,88 (одна тисяча чотириста сорок дев'ять гривень вісімдесят вісім копійок) грн.; 1801050027 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 6496,76 (шість тисяч чотириста дев'яносто шість гривень сімдесят шість копійок) грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Р.О. Ващилін