ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 квітня 2015 року справа № 808/7718/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Дурасової Ю.В.
суддів: Туркіної Л.П. Проценко О.А.
за участю секретаря судового засідання: Комар Н.В.
позивача - ОСОБА_1,
представника (особи, що подала апеляційну скаргу) Головного Управління юстиції у Запорізькій області - Неруш Олександра Васильовича,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Міністра Кабінету Міністрів України та Секретаріату Кабінету Міністрів України, Головного Управління юстиції у Запорізькій області
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2014 року
у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністра Кабінету Міністрів України Семерак Остапа Михайловича, третя особа без самостійних вимог Секретаріат Кабінету Міністрів України, про визнання протиправними дій та зобов'язання утриматись від вчинення певних дій, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2014 року позов задоволено.
Не погодившись з постановою суду, представником відповідача та третьої особи без самостійних вимог (Міністра Кабінету Міністрів України та Секретаріату Кабінету Міністрів України) подано апеляційну скаргу (а.с. 173-183).
Також апеляційну скаргу подано представником особи, яка не брала участь у справі, однак вважає, що рішенням суду першої інстанції порушені її інтереси - Міністерство юстиції України, Головне управління юстиції у Запорізькій області (а.с. 193-200).
В судовому засіданні розглянуто питання про можливість зупинення провадження у справі у зв'язку з Постановою Пленуму Верховного Суду України від 16 березня 2015 року №3 про звернення до Конституційного Суду України із конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» (далі - Закон № 1682-VII) положенням частини 3 статті 22, статей 38, 58, частини 2 статті 61, частини 1 статті 62, частини 1 статті 64 Конституції України.
Підставою для внесення подання стало надходження до Верховного Суду України 128 ухвал окружних адміністративних судів з різних регіонів України щодо ініціювання перевірки Конституційним Судом України відповідності Конституції України певних положень Закону № 1682-VII.
Представник Головного Управління юстиції у Запорізькій області вважає, що слід зупинити провадження у справі до вирішення питання Конституційним Судом України.
Позивач проти зупинення провадження у справі заперечив, вважає, що справу можна розглянути без врахування рішення Конституційного Суду України.
Дослідивши матеріали справи колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку про можливість зупинення провадження у справі до вирішення питання Конституційним Судом України.
Порядок та підстави для зупинення провадження в адміністративній справі регламентовано ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, пунктом 3 ч. 1 ст.156 КАС України передбачено обов'язок зупинення провадження у справі: суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Конституційним Судом України відкрито провадження щодо відповідності Конституції України певних положень Закону № 1682-VII та 16.04.2015 року відкладено розгляд даного питання на невизначений термін.
Керуючись ч. 1 ст. 156 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційне провадження в адміністративній справі за апеляційними скаргами Міністра Кабінету Міністрів України та Секретаріату Кабінету Міністрів України, Головного Управління юстиції у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністра Кабінету Міністрів України Семерак Остапа Михайловича, третя особа без самостійних вимог Секретаріат Кабінету Міністрів України, про визнання протиправними дій та зобов'язання утриматись від вчинення певних дій - зупинити до вирішення Конституційним Судом України справи щодо відповідності Конституції України певних положень Закону України «Про очищення влади».
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів відповідно до ст. 212 та ч. 5 ст. 254 КАС України.
Головуючий: Ю.В. Дурасова
Суддя: О.А. Проценко
Суддя: Л.П. Туркіна