ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2015 рокум. Ужгород№ 807/285/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" про стягнення суми податкового боргу в розмірі 1408589,64 грн., в тому числі 111826,05 грн. пені, -
ВСТАНОВИВ:
Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" про стягнення суми податкового боргу в розмірі 1408589,64 грн., в тому числі 111826,05 грн. пені.
15.05.2015 до суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, за наявними у справі матеріалами, в якій також зазначає, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
12.05.2015 до суду по факсу від відповідача надійшло клопотання від 12.05.2015 № 538 про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи вищезазначене та у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал" (далі - відповідач) зареєстроване 20.01.1995 виконавчим комітетом Мукачівської міської ради Закарпатської області як юридична особа за місцезнаходженням: 89600, Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Миру, 7, ідентифікаційний код 03344556, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 610687. Відповідач узятий на облік як платник податків Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією.
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПК України), платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
В порушення зазначеної норми відповідач не сплатив до бюджету у належні строки суму податкового боргу з:
- авансові внески з податку на прибуток (код бюджетної класифікації 11023201) у розмірі 5588,82 грн., в тому числі пеня в сумі 7,50 грн.;
- земельний податок (Мукачево) (код бюджетної класифікації 13050100) у розмірі 291924,81 грн., в тому числі пеня в сумі 6982,82 грн.;
- екологічний податок (код бюджетної класифікації 19010201) у розмірі 445785,18 грн., в тому числі пеня в сумі 0,03 грн.;
- екологічний податок (код бюджетної класифікації 19010101) у розмірі 22,07 грн.;
- екологічний податок (код бюджетної класифікації 19010301) у розмірі 9099,78 грн.;
- податок на прибуток (код бюджетної класифікації 11020201) у розмірі 101214,60 грн., в тому числі пеня в сумі 100909,40 грн.;
- плата за користування надрами (код бюджетної класифікації 13030100) у розмірі 480264,54 грн., в тому числі пеня в сумі 1584,12 грн.;
- збір за спеціальне використання води (код бюджетної класифікації 13020401) у розмірі 31579,01 грн., в тому числі пеня в сумі 203,92 грн.;
- земельний податок (Чинадієво) (код бюджетної класифікації 13050100) у розмірі 7784,73 грн., в тому числі пеня в сумі 1906,74 грн.;
- земельний податок (Ключарки) (код бюджетної класифікації 13050100) у розмірі 4723,62 грн., в тому числі пеня в сумі 44,88 грн.;
- земельний податок (Кольчино) (код бюджетної класифікації 13050100) у розмірі 25378,38 грн., в тому числі пеня в сумі 34,85 грн.;
- земельний податок (Н. Давидково) (код бюджетної класифікації 13050100) у розмірі 347,49 грн., в тому числі пеня в сумі 151,79 грн.;
- земельний податок (Павшино) (код бюджетної класифікації 13050100) у розмірі 4876,61 грн.
Заборгованість з авансових внесків з податку на прибуток виникла на підставі декларації № 9090363805 від 11.02.2014 у розмірі 5581,32 грн. та пені в сумі 7,50 грн.
Заборгованість по земельному податку (Мукачево) виникла на підставі розрахунку № 9008316843 від 19.02.2014 у розмірі 284941,99 грн. та пені в сумі 6982,82 грн.
Заборгованість по екологічному податку (код бюджетної класифікації 19010201) виникла на підставі декларації № 9089097486 від 29.01.2014 у розмірі 73675,13 грн., декларації № 9025804050 від 07.05.2014 у розмірі 104768,34 грн., декларації № 9040864338 від 17.07.2014 у розмірі 124659,55 грн., декларації № 9061297824 від 23.10.2014 у розмірі 142682,13 грн. та пені в сумі 0,03 грн.
Заборгованість по екологічному податку (код бюджетної класифікації 19010101) виникла на підставі декларації № 9089097486 від 29.01.2014 у розмірі 7,61 грн., декларації № 9025804050 від 07.05.2014 у розмірі 14,46 грн.
Заборгованість по екологічному податку (код бюджетної класифікації 19010301) виникла на підставі декларації № 9025804050 від 07.05.2014 у розмірі 587,48 грн., декларації № 9040864338 від 17.07.2014 у розмірі 7523,90 грн., декларації 9061297824 від 23.10.2014 у розмірі 988,40 грн.
Заборгованість по податку на прибуток виникла на підставі податкового повідомлення-рішення № 0018661502 від 04.11.2014 у розмірі 305,20 грн. та пені в сумі 100909,40 грн.
Заборгованість по платі за користування надрами виникла на підставі розрахунку № 9089098356 від 21.01.2014 у розмірі 37621,85 грн., розрахунку № 9019368296 від 11.04.2014 у розмірі 193857,27 грн., уточнюючого розрахунку № 9060464815 від 20.10.2014 у розмірі 27760,18 грн., розрахунку № 9060491838 від 20.10.2014 у розмірі 219441,12 грн. та пені в сумі1584,12 грн.
Заборгованість зі збору за спеціальне використання води виникла на підставі розрахунку № 9039078092 від 10.07.2014 у розмірі 13679,97 грн., розрахунку № 9060463240 від 20.10.2014 у розмірі 17695,12 грн. та пені в сумі 203,92 грн.
Заборгованість по земельному податку (Чинадієво) виникла на підставі розрахунку № 9008302414 від 19.02.2014 у розмірі 5877,99 грн. та пені в сумі 1906,74 грн.
Заборгованість по земельному податку (Ключарки) виникла на підставі розрахунку № 9008306636 від 19.02.2014 у розмірі 4678,74 грн. та пені в сумі 44,88 грн.
Заборгованість по земельному податку (Кольчино) виникла на підставі розрахунку № 9008303576від 19.02.2014 у розмірі 25343,53 грн. та пені в сумі 34,85 грн.
Заборгованість по земельному податку (Н. Давидково) виникла на підставі розрахунку № 9008680698 від 19.02.2014 у розмірі 195,70 грн. та пені в сумі 151,79 грн.
Заборгованість по земельному податку (Павшино) виникла на підставі розрахунку № 9008307835 від 19.02.2014 у розмірі 4876,61 грн.
У відповідності до ст. 129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно п.57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Вказане вище рішення не оскаржувалось відповідачем ні в судовому, ні в адміністративному порядках.
Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією згідно пп.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Мукачівському міському комунальному підприємству "Мукачівводоканал" надсилалися податкові вимоги: перша податкова вимога від 17.12.2001 № 1/37, яку було вручено 26.12.2002, та друга податкова вимога від 25.02.2002 № 2/323, яку було вручено 02.03.2002.
Оскільки підприємством не було вжито достатніх заходів щодо погашення в добровільному порядку заборгованості по самостійно узгодженому податковому зобов'язанню, то інспекція звернулася до суду щодо примусового стягнення податкового боргу.
У відповідності до пп.20.1.19 п.20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач борг не погасив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" про стягнення суми податкового боргу в розмірі 1408589,64 грн., в тому числі 111826,05 грн. пені - задовольнити.
2.Стягнути з Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" (пл. Миру, буд. 7, м. Мукачево, Мукачівський район, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 03344556) на користь державного та місцевого бюджетів суму податкового боргу в розмірі 1408589,64 (один мільйон чотириста вісім тисяч п'ятсот вісімдесят дев'ять гривень шістдесят чотири копійки) грн., в тому числі 111826,05 (сто одинадцять тисяч вісімсот двадцять шість гривень п'ять копійок) грн. пені за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках платника.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Р.О. Ващилін