ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"02" червня 2015 р.Справа № 924/583/15
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи
за позовом прокурора Волочиського району Хмельницької області в інтересах держави в особі:
1) Головного управління Держземагенства у Хмельницькій області
2) Волочиської районної державної адміністрації Хмельницька область, м. Волочиськ
до товариства з обмеженою відповідальністю "Волочиськ-Агро" м. Волочиськ
про внесення змін до договору оренди землі укладеного між Волочиською районною державною адміністрацією та сільськогосподарським кооперативом "Мир" (правонаступником якого є ТОВ „Волочиськ-Агро"), зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 22.04.2010р. за №041075000005, виклавши п. 10 договору в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Федірківської сільської ради в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та становить 17687,97 грн. (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят сім гривень дев'яносто сім копійок) в рік". Грошова плата вноситься щомісячно в рівних частинах до місцевого бюджету Федірківської сільської ради Волочиського району на рахунок №33219812700089, одержувач УК у Волочиському районі, с. Федірки, код одержувача 37993406 ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО: 815013, код платежу 18010600 (орендна плата за землю з юридичних осіб)"
Представники сторін:
позивач 1: не з'явився
позивач 2: Сорокіна К.А. - представник за довіреністю №10-12-2607/14-р. від 31.12.2014р.
відповідач: Лозюк С.Ф. - представник за довіреністю №10 від 17.02.2015р.
від прокуратури: Симчак О.В. - прокурор прокуратури Хмельницької області згідно службового посвідчення № 031941 від 02.02.2015р.
У судовому засіданні відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору: прокурор Волочиського району Хмельницької області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі позивачів - Головного управління Держземагенства у Хмельницькій області (позивач-1), Волочиської районної державної адміністрації (позивач-2) до товариства з обмеженою відповідальністю "Волочиськ-Агро", в якому просить внести зміни до договору оренди землі, укладеного між Волочиською районною державною адміністрацією та сільськогосподарським кооперативом "Мир" (правонаступником якого є ТОВ „Волочиськ-Агро"), зареєстрованого в Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 22.04.2010р. за №041075000005 та п. 10 договору викласти у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Федірківської сільської ради в розмірі не меншому 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та становить 17687,97 грн. в рік. Грошова плата вноситься щомісячно в рівних частках до місцевого бюджету Федірківської сільської ради Волочиського району на рахунок №33219812700089, одержувач УК у Волочиському районі, с. Федірки, код одержувача 37993406 ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО: 815013, код платежу 18010600 (орендна плата за землю з юридичних осіб)".
Ухвалою суду від 18.05.2015р. прийнято заяву прокурора про зміну предмету позову згідно якої позовні вимоги викладено в наступній редакції: "Внести зміни до договору оренди землі укладеного між Волочиською районною державною адміністрацією та сільськогосподарським кооперативом "Мир" (правонаступником якого є ТОВ „Волочиськ-Агро"), зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 22.04.2010р. за №041075000005, виклавши п. 10 договору в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Федірківської сільської ради в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та становить 17687,97 грн. (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят сім гривень дев'яносто сім копійок) в рік". Грошова плата вноситься щомісячно в рівних частинах до місцевого бюджету Федірківської сільської ради Волочиського району на рахунок №33219812700089, одержувач УК у Волочиському районі, с. Федірки, код одержувача 37993406 ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО: 815013, код платежу 18010600 (орендна плата за землю з юридичних осіб)".
Зазначає, що 15.04.2010р. на підставі розпорядження голови Волочиської районної державної адміністрації Хмельницької області №41/2010-р від 28.01.2010р., між Волочиською РДА та сільськогосподарським кооперативом "Мир" укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 21,1655 га (в тому числі 0,6568 га, які не обробляються (яри, підтоплення), що знаходиться за межами населеного пункту с. Федірки на території Федірківської сільської ради строком на 10 років.
Вказує, що згідно з п. 10 договору оренди, загальна сума орендної плати за рік становить 3391,13 грн.
Наголошує, що відповідно до ст. 288.5.1. Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки.
Стверджує, що нормативна оцінка земельної ділянки, яка є об'єктом оренди за договором від 15.04.2010р. не проводилася, що вбачається із довідки відділу Держземагенства у Волочиському районі від 19.03.2015р.
Зазначає, що п. 277.1 ст. 277 Податкового кодексу України встановлені ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено (до яких відноситься земельна ділянка орендована відповідачем) та вказано, що ставка податку (що враховується при розрахунку орендної плати) за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
За таких обставин, вказує, що розмір орендної плати за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативно грошова оцінка яких не проведена розраховується на підставі нормативно грошової оцінки площі ріллі по області (в даному випадку місце розташування земельної ділянки є Хмельницька область).
Вказує, що згідно довідки відділу Держземагенства у Волочиському районі від 19.03.2015р. нормативно грошова оцінка 1 га ріллі по Хмельницькій області станом на 1 січня 2015 року (з урахуванням коефіцієнта індексації 3,997 та коефіцієнтом 1,756) становить 28 748,73 грн.
Зазначає, що положення п. 277.1 ст. 277 Податкового кодексу застосовано до орендованої земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 21,1655 га за виключенням 0,6568 га, які не обробляються (яри, підтоплення). Нормативно грошова оцінка земельної ділянки, орендованої ТОВ "Волочиськ-Агро", з урахуванням вищевказаної нормативної грошової оцінки ріллі становить 589599,07 грн. Розмір мінімальної орендної плати згідно вимог Податкового кодексу України розраховується за наступною формулою: 589599,07*3% та становить 17687,97 гривень.
Повідомляє, що Волочиська РДА в особі відділу Держземагенства у Волочиському районі зверталася з листами №05-2879-14 від 08.07.2014р. та №05-4720-14 від 23.10.2014р. до ТОВ „Волочиськ-Агро" з пропозиціями привести договір оренди землі у відповідність до вимог Податкового кодексу України в добровільному порядку, однак відповідачем пропозиції Волочиської РДА не враховані.
В обґрунтування підстав звернення з позовом прокурор зазначає про порушені інтереси держави, оскільки внаслідок заниження розміру орендної плати за договором оренди бюджет Федірківської сільської ради Волочиського району недоотримує грошові кошти.
Прокурор в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав.
Представник позивача-1 в судове засідання не з'явився, проте в засіданні суду 18.05.2015р. позовні вимоги підтримував.
Представник позивача-2 в судовому засіданні та у письмовому поясненні від 27.05.2015р. №61 позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Звертає увагу, що обрання певного засобу захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору є правом, а не обов'язком, яка добровільно, виходячи з власних інтересів його використовує, що не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача та вирішити спір у судовому порядку. (Аналогічна позиція викладена в постанові ВГС України від 12.6.2012р. по справі №17/5005/8502/2011).
Представник відповідача письмового відзиву не надав, однак усно проти позову заперечує.
Розглядом матеріалів справи встановлено:
Розпорядженням Волочиської районної державної адміністрації від 28.01.2010р. №41/2010-р затверджено технічну документацію землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського виробництва (для продовження договору оренди) СГК „Мир" на території Федірківської сільської ради, за межами населеного пункту с. Федірки, надано СГК „Мир" земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 155,8021 га ріллі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться за межами населеного пункту с. Федірки на території Федірківської сільської ради на умовах довгострокової оренди, терміном на 10 років.
15.04.2010 р. між Волочиською районною державною адміністрацією (орендодавець) та Сільськогосподарським кооперативом „Мир" (орендар) укладено договір оренди землі (далі - договір), відповідно до п. 1 якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно з п. п. 2, 5 договору об'єктом оренди є земельна ділянка сільськогосподарського призначення загальною площею 21,1655 га (в т.ч. 0,6568 га, які не обробляються (яри, підтоплення)) ріллі, яка знаходиться на території Федірківської сільської ради за межами населеного пункту с. Федірки. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 339113 грн.
Відповідно до п. 9 договору орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Федірківської сільської ради.
Пунктом 10 договору визначено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку (додаток №1) з урахуванням індексів інфляції. Орендну плату встановлено в розмірі: 1% від вартості ріллі по Федірківській сільській раді за 1 (один) гектар в рік. Орендну плату за землю переглядати щорічно. Загальна сума орендної плати за рік становить 3391,13 грн.
Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами на протязі 30 календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного місяця (п. 11 договору).
Згідно з п. 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: змін розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з п. 36 договору зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо змін умов договору спір розв'язується в судовому порядку.
Договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації і діє протягом 10 років (п. п. 8, 43 договору).
Договір підписаний представниками сторін, скріплений печатками, зареєстрований у Державному реєстрі земель 22.04.2010 року за №041075000005.
На виконання договору сторонами підписано акт приймання-передачі земельної ділянки орендодавцем орендареві від 2010 року.
Листом №05-2879/14 від 08.07.2014 року відділ Держземагенства у Волочиському районі Хмельницької області звертався до ТОВ „Волочиськ Агро", в якому повідомляє, що Законом України від 27.03.2014р. №1166-VІІ „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економчного зростання в Україні" внесено зміни до пунктів 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VІ. Відповідно до п.п. 288.5.1. п. 288.5. ст. 288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (дані зміни діють з 01.04.2014р.). Відповідачу запропоновано з'явитися в Головне управління Держземагенства у Хмельницькій області із додатковою угодою про зміну орендної плати відповідно до вимог ст. 288.5.1 Податкового кодексу України, а саме встановлення її у розмірі не менше 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі. Крім того до 15.07.2014 року замовити виготовлення технічної документації із нормативно грошової оцінки орендованої земельної ділянки та подати на затвердження сесії районної ради. Попереджено, що в разі недотримання вимог чинного законодавства договір буде припинено в односторонньому порядку.
Листом №05-4720/14 від 23.10.2014 року відділ Держземагенства у Волочиському районі Хмельницької області повторно звернувся до ТОВ „Волочиськ Агро" з вимогою про необхідність приведення договору оренди земельних ділянок державної власності укладеного між Волочиською райдержадміністрацією та СВК „Мир", правонаступником якого є ТОВ „Волочиськ Агро", зареєстрованого 22.04.2010р., кадастровий номер: 682098200:05:016:0440, а саме внести зміни в частині розміру орендної плати, встановивши річну суму відповідно до Податкового кодексу України (не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки землі). Попереджено, що у разі заперечень чи незгоди будуть вживатися дії з пред'явлення органами прокуратури позовів щодо приведення умов договору в частині розміру орендної плати у відповідність до Податкового кодексу України у судовому порядку.
Зазначені листи залишені відповідачем без відповідного реагування.
Згідно листа відділу Держземагенства у Волочиському районі №10-2208-0.3-2699/2-15 від 08.04.2015р., адресованого прокуратурі Волочиського району, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 21,1655 га (в т.ч. 0,6568 га під ярами, підтопленнями) по Федірківській сільській раді за межами населеного пункту за договором оренди землі від 22.04.2010 року №041075000005 між Волочиською РДА та СК „Мир" не проводилась і не проведена. Зазначено, що вартість 1 га ріллі по області з коефіцієнтами індексації 3,997 та 1,756 становить 28 748,73 грн. Враховуючи, що на теперішній час відсутній механізм проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться під ярами та підтопленнями, провести нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,6568 га, яка входить в площу вищезгаданого договору технічно неможливо.
Оскільки відповідні зміни в договір оренди не були внесені, прокурор в інтересах позивачів звернувся із позовом, в якому з урахуванням зави про зміну предмету позову просить суд внести зміни до договору оренди землі укладеного між Волочиською районною державною адміністрацією та сільськогосподарським кооперативом "Мир" (правонаступником якого є ТОВ „Волочиськ-Агро"), зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 22.04.2010р. за №041075000005, виклавши п. 10 договору в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Федірківської сільської ради в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та становить 17687,97 грн. (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят сім гривень дев'яносто сім копійок) в рік". Грошова плата вноситься щомісячно в рівних частинах до місцевого бюджету Федірківської сільської ради Волочиського району на рахунок №33219812700089, одержувач УК у Волочиському районі, с. Федірки, код одержувача 37993406 ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО: 815013, код платежу 18010600 (орендна плата за землю з юридичних осіб)".
Аналізуючи подані докази, оцінюючи їх у сукупності, суд до уваги бере таке.
Відповідно до ст. 21 Закону України „Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно зі ст. ст. 288.1-288.3 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Відповідно до ст. 288.4 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Згідно зі ст. 288.5 цього Податкового кодексу (зі змінами, внесеними відповідно до Закону України від 27.03.2014 р. "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні") розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (п. 288.5.1 Податкового кодексу) та не може перевищувати для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12 відсотків нормативної грошової оцінки (пп. „в" п. 288.5.2 Податкового кодексу).
Згідно ст.289.1 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до п.14.1.125.ст.14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XIII, глави 2 розділу XIV цього Кодексу - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Згідно п. 277.1 с. 277 Податкового кодексу України встановлено, ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено (до яких відноситься земельна ділянка орендована відповідачем) та вказано, що ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
В договорі оренди землі зареєстрованим за №041075000005 від 15.04.2010 р. визначено, що орендна плата вноситься у формі грошової оплати в розмірі 1% від вартості ріллі по Федірківській сільській раді за 1 гектар в рік (п. 10 договору).
Як слідує із листа відділу Держземагенства у Волочиському районі №10-2208-0.3-2699/2-15 від 08.04.2015р., нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 21,1655 га (в т.ч. 0,6568 га під ярами, підтопленнями) по Федірківській сільській раді за межами населеного пункту за договором оренди землі від 22.04.2010 року №041075000005, укладеного між Волочиською РДА та СК „Мир" не проводилась і не проведена, однак вартість 1 га ріллі по області з коефіцієнтами індексації 3,997 та 1,756 становить 28 748,73 грн. Також зазначено, що на теперішній час відсутній механізм проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться під ярами та підтопленнями, провести нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,6568 га, яка входить в площу вищезгаданого договору технічно неможливо.
Як вбачається з матеріалів справи положення п. 277.1 ст. 277 Податкового кодексу України застосовано до орендованої земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 20,5087га (загальна площа орендованої ділянки 21,1655 га за винятком 0,6568 га, які не обробляються (яри та підтоплення)).
Розмір мінімальної орендної плати згідно вимог Податкового кодексу України розраховується за наступною формулою: 28748,73*20,5087*3% та повинна становити 17687,97 гривень.
Тобто, орендна плата, яка була передбачена в договорі, в сумі 3391,13 грн. на рік, є такою, що не відповідає вимогам Податкового кодексу України, оскільки значно менша, ніж передбачено нормами чинного законодавства.
Відповідно до ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Відповідно, ч.1,2 ст. 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Суд бере до уваги п. 13 договору оренди від 15.04.2010 р., яким встановлено право щорічного перегляду розміру орендної плати у випадках: змін розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у т.ч. внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміни умов договору оренди землі здійснюються за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Аналогічні положення містяться в п. 36 договору оренди землі від 15.04.2010 р.
Наявні в матеріалах справи листи №05-2879/14 від 08.07.2014р. та №05-4720/14 від 23.10.2014р. із вимогою внести зміни до договору оренди свідчать про те, що позивач скористався правом досудового врегулювання питання про внесення змін до договору, однак згоди на зміну умов договору не отримав.
За таких обставин, враховуючи те, що розмір орендної плати за землю законодавчо було змінено, а умовами договору оренди передбачена можливість зміни умов договору, в тому числі й щодо розміру орендної плати, яка є регульованою ціною відносно земельних ділянок державної та комунальної власності, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду умов укладеного між сторонами договору в частині розміру орендної плати.
Така ж правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 27.12.2010р. №10/58 та від 30.05.2011р. №11/042, які є обов'язковими для всіх судів України згідно із ст. 111-28 ГПК України, а також у п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин".
Відтак, зміна умов договору зумовлена причинами, які орендодавець не міг уникнути, оскільки зміна розміру земельного податку, який входить в розмір орендної плати, змінювався на законодавчому рівні, і орендар не міг не виконати вимогу закону.
За таких обставин, суд доходить висновку, що позов є обґрунтованим, підтверджений належними доказами та підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору (ст. 32 ГПК України ).
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі усіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Доводи відповідача судом до уваги не приймаються оскільки спростовуються викладеним вище.
Витрати по сплаті судового збору у зв'язку із задоволенням позову покладаються на відповідача згідно зі ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 1, 12, 32, 33, 34, 43, 44, 49, 78, 82, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, СУД -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Внести зміни до договору оренди землі укладеного між Волочиською районною державною адміністрацією та сільськогосподарським кооперативом "Мир" (правонаступником якого є ТОВ „Волочиськ-Агро"), зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 22.04.2010р. за №041075000005, виклавши п. 10 договору в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Федірківської сільської ради в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та становить 17687,97 грн. (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят сім гривень дев'яносто сім копійок) в рік". Грошова плата вноситься щомісячно в рівних частинах до місцевого бюджету Федірківської сільської ради Волочиського району на рахунок №33219812700089, одержувач УК у Волочиському районі, с. Федірки, код одержувача 37993406 ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО: 815013, код платежу 18010600 (орендна плата за землю з юридичних осіб)".
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Волочиськ-Агро" (Хмельницька область, Волочиський район, м. Волочиськ, вул. Фридрихівська, 40, код ЄДРПОУ 33007668) в доход державного бюджету України по коду класифікації доходів 22030001, символ звітності 206, р/р 31218206783002 УДКСУ у м. Хмельницькому, код отримувача 38045529, банк одержувача ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013 судовий збір в розмірі 1218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень 00 коп.).
Видати наказ.
Повне рішення складено 03.06.2015р.
Суддя О.Є. Танасюк
Відповідно до ч. 5 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Віддрук. 6 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу 1, м. Хмельницький, вул.Інституцька,4/1 (простим);
3 - позивачу 2, м. Волочиськ, пл.Центральна,1;
4 - відповідачу, Волочиський р-н, м. Волочиськ, вул. Фридрихівська, 40;
5 - прокуратура Волочиського р-н Хмельницької обл., ( м.Волочиськ,вул. Слави,8) простим,
6 - прокуратура Хмельницької області.