Постанова № 4450097, 30.06.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2009
Номер справи
2а-3363/09/2370
Номер документу
4450097
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2009 року Справа № 2а-3363/09/2370

10 год. 00 хв. м.Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Кульчицького С.О.,

при секретарі-Руденко Ю.В.,

за участю представників:

позивача-ОСОБА_1 (довір. від 12.12.2008р. НОМЕР_1),

відповідача-не з'явився,  розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністюІНФОРМАЦІЯ_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась державна податкова інспекція в Черкаському районі Черкаської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністюІНФОРМАЦІЯ_1   про стягнення податкового боргу у сумі 77 352,70 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем, в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ не сплачено податковий борг.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив позов задовольнити.

Відповідач   до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Відповідно до ч.5 ст.107 КАС України копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та копія позовної заяви з додатками була надіслана відповідачу разом з інформацією про процесуальні права і обов'язки.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на таке.

Товариство з обмеженою відповідальністюІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, зареєстроване Черкаською районною державною адміністрацією ІНФОРМАЦІЯ_2р., про що зроблено запис 25.05.2001р. в журналі обліку реєстраційних справ за НОМЕР_3 Відповідно до довідки від 25.05.2009р. НОМЕР_4 ТОВІНФОРМАЦІЯ_1 взятий на облік платників податків в ДПІ в Черкаському районі ІНФОРМАЦІЯ_3р. заНОМЕР_5

З 12.03.2009р. по 13.03.2009 року ревізори державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області ОСОБА_2 таОСОБА_3 провели позапланову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог валютного законодавства при виконанні вимог контракту від 03.09.07р. НОМЕР_6 Перевіркою були встановлені порушення ст.1 Закону України від 23.09.1994р. № 185/94 «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі-Закон №185/94) та Указу Президента України від 19.06.1994р. №319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» (далі-Указ Президента України). За результатами перевірки було складено акт від 13.03.2009р. НОМЕР_7, який був підписаний директором ТОВІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.

Відповідно до ст.4 Закону № 185/94, порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Тож, відповідно до зазначеного закону та на підставі акту від 13.03.2009р. НОМЕР_7 було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.03.2009р. НОМЕР_8 у сумі 128 542,70 грн. , яке у той же день було отримано директором відповідача.

Під час перевірки 13.03.2009р. працівниками державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області було також встановлено та зафіксовано в акті НОМЕР_7 порушення Указу Президента України, в зв'язку з чим та у відповідності до п.2 ст.16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю», пп.2.3 п.2 та пп.3.1. п.3 Наказу ДПАУ від 04.10.99р. № 542 «Про затвердження порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.99р. за № 712/4005 та п.2.7 ст.2 та п.3.1 ст.3 Положення про валютний контроль, затвердженого Постановою Правління НБУ від 08.02.2000р. № 49 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.04.2000р. за № 209/4430 було прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій від 19.03.2009р. НОМЕР_9 в сумі 510 грн., з яким того ж дня було ознайомлено директора ТОВІНФОРМАЦІЯ_1 під підпис.

Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі-Закон № 2181-ІІІ) вказані в рішеннях суми підлягають сплаті у 30-денний термін від дня отримання цього рішення на бюджетний рахунок одержувача. У березні та квітні 2009 року відповідачем було сплачено 48 900 грн. та 2 800 грн. Таким чином податковий борг було зменшено на 51 700грн. та складає: 128 542,70 - 51 700=76 842,70 грн. Разом з сумою штрафних (фінансових) санкцій за рішенням від 19.03.2009р. НОМЕР_9 - 510 грн. розмір податкового боргу складає 77 352,70 грн.

У відповідності до Закону № 2181-ІІІ позивачем було направлено першу податкову вимогу від 27.04.2009р. НОМЕР_10, яку отримав директор ТОВІНФОРМАЦІЯ_1 12.05.2009р. Друга податкова вимога від 11.06.2009р. НОМЕР_11 із зазначенням окремими рядками суми пені-510 грн. та суми штрафних санкцій-76 842,70 грн. була отримана відповідачем 12.06.2009р. під підпис. Таким чином загальна сума податкового боргу ТОВІНФОРМАЦІЯ_1 складає 77 352,70 грн.

Згідно ст.1 Закону №185/94 виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

Відповідно до Указу Президента України суб'єктам підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності, у десятиденний строк необхідно продекларувати у Національному банку України наявність (або відсутність) з визначенням сум усіх належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України, в тому числі одержаних у результаті здійснення підприємницької діяльності за межами України; подати Головній державній податковій інспекції України декларацію щодо сум на їх рахунках у банках та інших іноземних фінансових установах, а також щодо сум надходжень валютних цінностей у вигляді доходів (дивідендів), одержаних у результаті здійснення підприємницької діяльності за межами України.

У відповідності до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно даних ДПІ у Черкаському районі Черкаської області податковий борг у сумі 77 352,70 грн. відповідачем не сплачено, а отже, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення його з відповідача.

Внаслідок існування податкового боргу у відповідача, за ним в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 29.04.2009 року була зареєстрована податкова застава заНОМЕР_12, запис про яку не вилучений до моменту розгляду справи в суді.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобов'язання, не сплачене у передбачений законом термін, вважається сумою податкового боргу.

Згідно пп.3.1.1 п. 3.1 ст. 3 цього Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковим боргом є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в зв'язку з несплатою ним податкового зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

На підставі ч.3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 30.06.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 06.07.2009р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з врахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.

Отже, з врахуванням вище викладеного, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128,  ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.  Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністюІНФОРМАЦІЯ_1   (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України через Державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області (18000, м.Черкаси, вул.Енгельса, 157, код 34503239) податковий борг у сумі 77 352,70 грн.   (сімдесят сім тисяч триста п'ятдесят дві гривні 70 коп.).  

 Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

 Суддя

С.О. Кульчицький