Постанова № 4449799, 11.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2009
Номер справи
2а-21342/09/1270
Номер документу
4449799
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-21342/09/1270

Категорія №2.11

 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

11 червня 2009 року.

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Качуріної Л.С.

при секретарі Лемба А.В.,

в присутності сторін:

від позивача: ОСОБА_1., довіреність №13 від 16.02.09, ;

від відповідача №1: ОСОБА_2., довіреність №1601/10 від 20.01.09;

від відповідача №2: ОСОБА_3, довіреність №06-06/1137 від 17.04.08.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську та Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення коштів з державного бюджету, -

В С Т А Н О В И В:

24 березня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулося Відкрите акціонерне товариство «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» з адміністративним позовом до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську та Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення коштів з державного бюджету.

У позовній заяві позивач просив суд стягнути з державного бюджету України (р/р 31117030700006, одержувач: УДК у м. Луганську, код бюджетної класифікації 14010100, код ЄДРПОУ 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013) на користь ВАТ «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковими деклараціями за жовтень 2005 року у розмірі 24709,00 грн., за листопад 2006 року у розмірі 51780,00 грн., за грудень 2006 року у розмірі 40080,00 грн., за січень 2007 року у розмірі 61132,00 грн., за лютий 2007 року у розмірі 21826,00 грн., за серпень 2007 року у розмірі 31971,00 грн., за вересень 2007 року у розмірі 25339,00 грн., за грудень 2007 року у розмірі 96368,00 грн., за січень 2008 року у розмірі 51020,00 грн., за лютий 2008 року у розмірі 40788,00 грн., за березень 2008 року у розмірі 59502,00 грн., за квітень 2008 року у розмірі 119870,00 грн., за травень 2008 року у розмірі 83928,00 грн., за червень 2008 року у розмірі 99680,00 грн., за липень 2008 року у розмірі 81890,00 грн., за вересень 2008 року у розмірі 83051,00 грн., за жовтень 2008 року у розмірі 50079,00 грн., за листопад 2008 року у розмірі 87369,00 грн., за грудень 2008 року у розмірі 128484,00 грн., всього на загальну суму 1345007,00 грн.

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та пояснив, що за наслідками господарської діяльності ВАТ «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» за жовтень 2005 року, за листопад, грудень 2006 року, за січень, лютий, березень, травень, серпень, вересень, грудень 2007 року та за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень, жовтень, листопад та грудень 2008 року різниця між загальною сумою податкових зобов'язань звітного періоду та сумою податкового кредиту звітного періоду має від'ємне значення, що надає платнику податків право на бюджетне відшкодування згідно підпунктів 7.7.2, 7.7.3 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», №168/97-ВР від 03.04.1997 року.

Згідно підпункту 7.7.4 пункту 7.7 статті 7 Закону №168/97-ВР платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування і прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення цієї суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Відповідно до вимог Закону №168/97-ВР Позивачем були надані до Ленінської МДПІ в м. Луганську наступні податкові декларації:

- у 2005 році: за жовтень на суму - 120485,00 грн.;

- у 2006 році: за листопад на суму - 95800,00 грн.; за грудень на суму - 99800,00 грн.;

- у 2007 році: за січень на суму - 100020,00 грн.; за лютий на суму - 175200,00 грн.; за березень з урахуванням уточнюючого розрахунку (вх.№37816 яка отримана 31.05.2007 року) на суму - 120000,00 грн.; за травень на суму - 61172,00 грн.; за серпень на суму - 96940,00 грн.; за вересень на суму - 46760,00 грн.; за грудень на суму -162154,00 грн.;

- у 2008 році: за січень на суму - 102717,00 грн.; за лютий на суму - 65827,00 грн.; за березень на суму - 104079,00 грн.; за квітень на суму - 119870,00 грн.; за травень на суму - 83928,00 грн.; за червень на суму - 99860,00 грн.; за липень на суму - 81890,00 грн.; за вересень на суму - 83051,00 грн.; за жовтень на суму - 50079,00 грн.; за листопад на суму - 87369,00 грн.; за грудень на суму - 128484,00 грн.

Відповідно до поданих податкових декларацій ВАТ «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» заявлено до відшкодування податок на додану вартість в сумі 2020766,00 грн., та визначено напрямок відшкодування шляхом перерахування сум відшкодування на поточний рахунок підприємства у банківській установі.

Із заявлених до відшкодування сум ПДВ Ленінською МДПІ у м. Луганську відшкодування сум податку на додану вартість здійснено частково, в розмірі 675759,00 грн.

Залишок заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість в розмірі 1345007,00 грн. Ленінською МДПІ у м. Луганську з невідомих причин до теперішнього часу не відшкодовано, незважаючи на те, що строки відшкодування передбачені Законом №168/97-ВР вже минули та сума податку стала бюджетною заборгованістю.

Ленінською міжрайонною державною податковою інспекцією в м. Луганську проведено документальні невиїзні та позапланові документальні виїзні перевірки обґрунтованості заявленого бюджетного відшкодування та порушень Позивачем вимог Закону України «Про податок на додану вартість» не встановлено, що відображено в довідках, складних за результатами проведених перевірок.

Пунктом 1.8 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що бюджетне відшкодування - це сума що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Якщо за результатами звітного періоду різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду має від'ємне значення, то така сума підлягає (як надміру сплачена) відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України. Підставою для отримання відшкодування є дані виключно податкової декларації за звітний період. (п.2.1, п.2.2 розділу 2 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом №209/72 від 02.07.1997 року (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001 року №200/86 і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001 року за №489/5680).

Відповідно до пп.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР, протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми що підлягає відшкодуванню з бюджету. На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податків суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу (пп.7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР).

Згідно п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом №209/72 від 02.07.1997 року (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001 року №200/86 і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001 року за №489/5680, (далі Порядок) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.

01 червня 2009 року позивач у судовому засіданні надав заяву про уточнення позовних вимог в якій просив суд стягнути з Державного бюджету України на його користь на рахунок 26004000360001 у Філії «Луганська дирекція» АТ «Індекс Банк», МФО 304944, суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковими деклараціями за жовтень 2005 року у розмірі 24709,00 грн.; за листопад 2006 року у розмірі 51780,00 грн.; за грудень 2006 року у розмірі 40080,00 грн.; за січень 2007 року у розмірі 61132,00 грн.; за лютий 2007 року у розмірі 42927,00 грн.; за березень 2007 року у розмірі 63034,00 грн.; за травень 2007 року у розмірі 21826,00 грн.; за серпень 2007 року у розмірі 96368,00 грн.; за січень 2008 року у розмірі 51020,00 грн.; за лютий 2008 року у розмірі 40788,00 грн., за березень 2008 року у розмірі 59502,00 грн.; за квітень 2008 року у розмірі 119870,00 грн., за травень 2008 року у розмірі 83928,00 грн.; за червень 2008 року у розмірі 99860,00 грн.; за липень 2008 року у розмірі81890,00 грн.; за вересень 2008 року у розмірі 83051,00 грн.; за жовтень 2008 року у розмірі 50079,00 грн.; за листопад 2008 року у розмірі 87369,00 грн., за грудень 2008 року у розмірі 128484,00 грн., всього на загальну суму 1 345 007,00 грн., а також судовий збір у сумі 1700,00 грн.

10 червня 2009 року позивач надав до суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, обґрунтовуючи заяву тим, що після подання позову було відшкодовано заборгованість по ПДВ: за травень 2008 року на суму - 1145,00 грн., за лютий 2008 року на суму - 1387,00 грн., за травень 2008 року на суму - 45489,00 грн., за червень 2008 року на суму - 54424,00 грн., за липень 2008 року на суму - 75707,00 грн., всього на загальну суму 177852,00 грн.

У зв'язку з цим позивач просив суд стягнути з Державного бюджету України на його користь на рахунок 26004000360001 у Філії «Луганська дирекція» АТ «Індекс Банк», МФО 304944, заборгованість суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковими деклараціями: за жовтень 2005 року у розмірі 24709,00 грн., за листопад 2006 року у розмірі 51780,00 грн., за грудень 2006 року у розмірі 40080,00 грн., за січень 2007 року у розмірі 61132,00 грн., за лютий 2007 року у розмірі 42927,00 грн., за березень 2007 року у розмірі 63034,00 грн., за травень 2007 року у розмірі 21826,00 грн., за серпень 2007 року у розмірі 31971,00 грн., за вересень 2007 року у розмірі 25339,00 грн., за грудень 2007 року у розмірі 96368,00 грн., за січень 2008 року у розмірі 51020,00 грн.,   за лютий 2008 року у розмірі 39401,00 грн., за березень 2008 року у розмірі 59502,00 грн., за квітень 2008 року у розмірі 119870,00 грн., за травень 2008 року у розмірі 37294,00 грн., за червень 2008 року у розмірі 45736,00 грн., за липень 2008 року у розмірі 6183,00 грн., за вересень 2008 року у розмірі 83051,00 грн., за жовтень 2008 року у розмірі 50079,00 грн., за листопад 2008 року у розмірі 87369,00 грн., за грудень 2008 року у розмірі 128484,00 грн., всього на загальну суму 1167155,00 грн., а також стягнути судовий збір у сумі 1700,00 грн.

Відповідно до частині 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.

Відповідач №1 - Ленінська МДПІ у м. Луганську у судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував та просив суд відмовити позивачеві в задоволенні позовних вимог у повному обсязі, обґрунтовуючи свої заперечення тим, що згідно наказу ДПА України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів ДПС України при організації, проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодуванням ПДВ» від 18.08.2006 року №350 передбачено, що в ході проведення невиїзної документальної перевірки підрозділом контрольно-перевірочної роботи складається перелік основних постачальників платника ПДВ у кожному періоді. Пунктом 4.3. вказаного наказу передбачено проведення зустрічних перевірок по основним постачальникам ПДВ, який перевіряється, придбано товари (роботи, послуги), де сума ПДВ складає 5 і більше відсотків від суми дозволеного податкового кредиту у цьому періоді. Запитана інформація по постачальникам отримана у не повному обсязі, тому неможливо підтвердити відшкодування.

Відповідач №2 - Головне управління Державного казначейства України у Луганській області у судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував та просив суд відмовити позивачеві в задоволенні позовних вимог у повному обсязі, обґрунтовуючи свої заперечення тим, що позивач не сформулював і не представив фактів порушення його прав та інтересів у публічно-правових відносинах збору другого відповідача.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач - суб'єкт господарювання Відкрите акціонерне товариство «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» (надалі - ВАТ «Луганський хімфармзавод») зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 25.02.1997 року, адреса місцезнаходження юридичної особи: 91019, м. Луганськ, Кам'янобродський район, вул. Кірова, буд.17, ідентифікаційний код 00480796, згідно свідоцтва №100012180 від 17.07.1997 року є платником податку на додану вартість, до 10.01.2007 року знаходилось на обліку платників податків у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Луганську.

Згідно довідки №9 від 10.01.2007 року ВАТ «Луганський хімфармзавод» знаходиться на обліку платників податків у Ленінській МДПІ у м. Луганську.

Згідно зі Статутом ВАТ «Луганський хімфармзавод» здійснює види діяльності: виробництво лікарських засобів в готовій лікарській формі, субстанцій, напівпродуктів; виробництво немедичних товарів; оптову, роздрібну, фірмову торгівлю власною продукцією та інші.

Згідно наявних у справі доказів вбачається, що з 10.01.2006 року по 13.01.2006 року фахівцями Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на підставі направлення від 10.01.2006 року №2, з посиланням на пункт 9 частини 6 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2005 року, про що була складена довідка №15/08-3/00480796 від 13.01.2006 року.

На сторінці 15 довідки №15/08-3/00480796 від 13.01.2006 року вказано, що на дату її складання ВАТ «Луганський хімфармзавод» були надані копії платіжних доручень, які підтверджують фактичну сплату за товари, роботи, послуги у вересні 2005 року. Загальна сума сплаченого податкового кредиту за жовтень 2005 року складає 120485 грн.

У відповідності до абзацу 3 п.п. 4.3. п.4 наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350, від відділу інформатизації процесів оподаткування отримана інформація по постачальниках в яких у вересні 2005 року придбано товарів та послуг менше 5% від суми податкового кредиту. За результатами інформації фіктивних постачальників не встановлено.

У судовому засіданні також установлено, що з 01.06.2007 року по 14.06.2007 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 31.05.2007 року №533, посилаючись на пункт 9 частини 6 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5 п.7.7. ст.7 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад-грудень 2006 року та січень-березень 2007 року, про що була складена довідка №769/23-6/00480796 від 15.06.2007 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.7) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінці 51 у висновку довідки №769/23-6/00480796 від 15.06.2007 року вказано, що перевіркою підтверджено заявлену ВАТ «Луганський хімфармзавод» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість:

- за листопад 2006 року в сумі 95800 грн.;

- за грудень 2006 року в сумі 59720 грн.;

- за січень 2007 року в сумі 38888 грн.;

- за лютий 2007 року в сумі 72599 грн.

- за березень 2007 року в сумі 51991 грн.

щодо достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за грудень 2006 року в сумі 40080 грн., за січень 2007 року в сумі 61132 грн., за лютий 2007року в сумі 42857 грн., за березень 2007 року в сумі 63034 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 23.07.2007 року по 03.08.2007 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 23.07.2007 року №739, з посиланням на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п.7.7.5 п. 7.7. ст.7 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого по декларації з ПДВ за квітень-травень 2007 року, про що була складена довідка №1023/23-6/00480796 від 09.08.2007 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.7) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінках 28-29 у висновку довідки №1023/23-6/00480796 від 09.08.2007 року вказано, що перевіркою підтверджено заявлену ВАТ «Луганський хімфармзавод» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок підприємства:

- за квітень 2007 року в розмірі 38797 грн.;

- за травень 2007 року у розмірі 39346 грн.;

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за липень 2007 року в розмірі 70899 грн.; за серпень 2007 року в розмірі 96940 грн.; за квітень 2007 року в розмірі 47037 грн.; за травень 2007 року в розмірі 21826 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 28.01.2008 року по 12.02.2008 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 28.01.2008 року №101, посилаючись на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень-грудень 2007 року, про що була складена довідка №201/23-6/00480796 від 19.02.2008 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.5) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінках 41-42 висновку довідки №201/23-6/00480796 від 19.02.2008 року вказано, що перевіркою підтверджено правильність формування податкового кредиту ВАТ «Луганський хімфармзавод»:

- за липень 2007 року в розмірі 96940 грн.;

- за серпень 2007 року у розмірі 48760 грн.;

- за вересень 2007 року в розмірі 100271 грн.;

- за жовтень 2007 року в розмірі 90116 грн.;

- за листопад 2007 року в розмірі 170927 грн.;

- за грудень 2007 року в розмірі 155732 грн.

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за липень 2007 року в розмірі 70899 грн.; за серпень 2007 року в розмірі 96940 грн.; за вересень 2007 року в розмірі 46760 грн.; за жовтень 2007 року в розмірі 68310 грн.; за листопад 2007 року в розмірі 81621 грн.; за грудень 2007 року в розмірі 162154 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 06.05.2008 року по 19.05.2008 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 06.05.2008 року №667, посилаючись на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень-березень 2008 року, про що була складена довідка №666/23-616/00480796 від 21.05.2008 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.4-5) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінках 24-25 висновку довідки №666/23-616/00480796 від 21.05.2008 року вказано, що перевіркою підтверджено правильність формування податкового кредиту ВАТ «Луганський хімфармзавод»:

- за січень 2008 року у розмірі 75544 грн.;

- за лютий 2008 року у розмірі 145909 грн.;

- за березень 2008 року у розмірі 135956 грн.

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2008 року в розмірі 102717 грн.; за лютий 2008 року в розмірі 65827 грн.; за березень 2008 року в розмірі 104079 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 09.07.2008 року по 15.07.2008 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 09.07.2008 року №994, посилаючись на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень-травень 2008 року, про що була складена довідка №980/23-616/00480796 від 17.07.2008 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.4) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінці 18 у висновку довідки №980/23-616/00480796 від 17.07.2008 року вказано, що перевіркою підтверджено правильність формування податкового кредиту ВАТ «Луганський хімфармзавод»:

- за квітень 2008 року у розмірі 52083,51 грн.;

- за травень 2008 року у розмірі 45489,00 грн.;

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за квітень 2008 року в розмірі 67786,49 грн.; за травень 2008 року в розмірі 38439,00 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

12 по 15 серпня 2008 року старшим державним податковим інспектором відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську ОСОБА_4. проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування заявленої суми по декларації за червень 2008 року від 19.07.2008 року №62785 з врахуванням вимог Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року та наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350 «Про порядок затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами Державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість».

Результати зазначеної перевірки були оформлені довідкою №222/16/00480796 від 15.08.2008 року, згідно висновку якої в результаті перевірки, проведеної на підставі п.п. 7.7.5. п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» підтверджено, що бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 99860 грн., задеклароване платником на рахунок платника у банку за червень 2008 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначений за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки.

17 по 18 листопада 2008 року головним державним податковим інспектором відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську ОСОБА_5. проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування заявленої суми по декларації за вересень 2008 року від 20.10.2008 року №97485 з врахуванням вимог Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року та наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350 «Про порядок затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами Державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість».

Результати зазначеної перевірки були оформлені довідкою №205/16/00480796 від 18.11.2008 року, згідно висновку якої в результаті перевірки, проведеної на підставі п.п. 7.7.5. п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» підтверджено, що бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 83051 грн., задеклароване платником на рахунок платника у банку за вересень 2008 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначений за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки.

З 24.04.2009 року по 19.05.2009 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 24.04.2009 року №532 та від 12.05.2009 року №587, з посиланням на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5 п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень-жовтень 2008 року, які виникли за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося у травні-вересні 2008 року, про що була складена довідка №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року.

У п. 3.3.3. довідки №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року (стор.15) зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у вересні 2008 року є експортні операції, тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

У п. 3.3.3. довідки №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року (стор.21) зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у жовтні 2008 року є експортні операції, тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

На сторінці 21 у висновку довідки №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року вказано, що перевіркою підтверджено бюджетне відшкодування, відображене ВАТ «Луганський хімфармзавод» у декларації:

- за вересень 2008 року у розмірі 28215 грн.;

- за жовтень 2008 року у розмірі 20932 грн.;

У висновку також зазначено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити залишок заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ за вересень 2008 року в розмірі 54836 грн.; за жовтень 2008 року в розмірі 29147 грн., що пов'язано з направленням запитів по основним постачальникам та неотриманням відповідей.

З 24.04.2009 року по 19.05.2009 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 24.04.2009 року №531 та від 12.05.2009 року №588, з посиланням на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5 п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 87369 грн. за листопад 2008 року та у сумі 128484 грн. за грудень 2008 року, які виникли за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося у вересні, жовтні, листопаді 2008 року, про що була складена довідка №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року.

У п. 3.2.3. довідки №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у листопаді 2008 року є експортні операції, тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

У п. 3.3.3. довідки №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у грудні 2008 року є експортні операції, тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

На сторінці 18 у висновку довідки №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року вказано, що перевіркою підтверджено бюджетне відшкодування, відображене ВАТ «Луганський хімфармзавод» у декларації:

- за листопад 2008 року у розмірі 38642 грн.;

- за грудень 2008 року у розмірі 39830 грн.;

У висновку також зазначено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити залишок заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ за листопад 2008 року в розмірі 48727 грн.; за грудень 2008 року в розмірі 88654 грн., що пов'язано з направленням запитів по основним постачальникам та неотриманням відповідей.

Таким чином, з огляду на наявні у справі докази суд установив, що перевірками достовірності нарахування сум ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню заявленому за деклараціями з ПДВ за жовтень 2005 року, за листопад 2006 року, за грудень 2006 року, за січень 2007 року, за лютий 2007 року, за березень 2007 року, за травень 2007 року, за серпень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року, за вересень 2008 року, за жовтень 2008 року, за листопад 2008 року, за грудень 2008 року - порушень не встановлено.

За таких підстав суд вважає, що податковий орган необґрунтовано не надав органу державного казначейства висновків із зазначенням сум, що підлягають відшкодуванню з бюджету у строки, передбачені п.п. 7.7.5 п.7.7. ст.7 Закону №168/97-ВР.

З огляду на наявні у справі докази податковий орган не навів обставин щодо обґрунтування підстав ненадання органу державного казначейства висновків про відшкодування ВАТ «Луганський хімфармзавод» податку на додану вартість за вище означені податкові періоди.

Суд сприяв сторонам, які брали участь у справі, у доказуванні шляхом витребування та надання доказів, уточнення з урахуванням гіпотези норми матеріального права, яка підлягає застосуванню, кола фактів, які необхідно доказати.

Відповідно до частини 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обов'язок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

У зв'язку з цим, завданням суду, як одного з різновидів державної влади в системі розподілу влад є вирішення спору про право, поновлення порушених суб'єктивних прав громадян і організацій, зміцнення законності в державі.

Тому, вирішуючи дану справу суд виходить з того, що порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені пунктом 7.7. ст.7 Закону України №168/97-ВР від 03.04.1997 року «Про податок на додану вартість».

Пунктом 1.8. ст. 1 Закону №168/97-ВР визначено, що бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до п.п. 7.7.1. п.7.7. ст. 7 Закону №168/97-ВР сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) (п.п. 7.7.2 п.7.7. ст.7 цього Закону).

Відповідно до п.п. 7.7.4 п. 7.7. ст.7 Закону №168/97-ВР платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету (п.п. 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР).

Суд установив, що з урахуванням наданих позивачем письмових доказів та документів, а також результатів перевірок, викладених у Довідках №15/08-3/00480796 від 13.01.2006 року, №769/23-6/00480796 від 15.06.2007 року, №1023/23-6/00480796 від 09.08.2007 року, №201/23-6/00480796 від 19.02.2008 року, №666/23-616/00480796 від 21.05.2008 року, №980/23-616/00480796 від 17.07.2008 року, №222/16/00480796 від 15.08.2008 року, №205/16/00480796 від 18.11.2008 року, №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року, №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року, об'єктивно та в повній мірі із посиланням на первинні та інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку ВАТ «Луганський хімфармзавод», підтверджено наявність сум податку на додану вартість, яка належить відшкодуванню на рахунок платника у банку по деклараціях з ПДВ за жовтень 2005 року, за листопад 2006 року, за грудень 2006 року, за січень 2007 року, за лютий 2007 року, за березень 2007 року, за травень 2007 року, за серпень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року, за вересень 2008 року, за жовтень 2008 року, за листопад 2008 року, за грудень 2008 року у загальній сумі 1167155,00 грн.

Цей висновок суду ґрунтується зокрема й на результатах проведених СДПІ ВПП у м. Луганську та Ленінською МДПІ у м. Луганську перевірках, оформлених довідками, що передбачено вимогами норми п.1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року N 327, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 925/11205 (далі - Порядок N 327), яким передбачено, що за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства, оформляється довідка.

Довідка - це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

Тобто, в довідках №15/08-3/00480796 від 13.01.2006 року, №769/23-6/00480796 від 15.06.2007 року, №1023/23-6/00480796 від 09.08.2007 року, №201/23-6/00480796 від 19.02.2008 року, №666/23-616/00480796 від 21.05.2008 року, №980/23-616/00480796 від 17.07.2008 року, №222/16/00480796 від 15.08.2008 року, №205/16/00480796 від 18.11.2008 року, №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року, №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року податковим органом викладено і засвідчено відсутність порушень норм законодавства з питань оподаткування збоку ВАТ «Луганський хімфармзавод».

Ця обставина підтверджується й тим, що із заявлених до відшкодування сум ПДВ Відповідачем 1 частково здійснено відшкодування сум податку на додану вартість в розмірі 675759,00 грн.

Па підставі висновків цих же довідок після подання позову Відповідачем 1 додатково відшкодовано Позивачу заборгованість по ПДВ: за травень 2008 року, на суму - 1145,00 грн., за лютий 2008 року, на суму - 1387,00 грн., за травень 2008 року, на суму - 45489,00 грн., за червень 2008 року, на суму - 54424,00 грн., за липень 2008 року, на суму - 75707,00 грн., на загальну суму 177852,00 грн.

Суд установив, що висновки вищезазначених Довідок, що підтверджують відображене ВАТ «Луганський хімфармзавод» у деклараціях з ПДВ за жовтень 2005 року, за листопад 2006 року, за грудень 2006 року, за січень 2007 року, за лютий 2007 року, за березень 2007 року, за травень 2007 року, за серпень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року, за вересень 2008 року, за жовтень 2008 року, за листопад 2008 року, за грудень 2008 року у загальній сумі 1167155,00 грн., підтверджуються письмовими доказами, а саме:

- реєстром отриманих та виданих податкових накладних за серпень 2008 року, в якому зареєстровані податкові накладні суми ПДВ яких віднесені до складу податкового кредиту;

- податковими деклараціями, в яких у відповідних рядках до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду правильно віднесені суми ПДВ, та в яких у рядку 25.1 обґрунтовано заявлені суми, що підлягають бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку;

- договорами, контрактами, податковими накладними, іншими письмовими доказами.

Суд не приймає твердження податкового органу щодо неможливості підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування у зв'язку з неотриманням відповідей на запити по постачальникам ВАТ «Луганський хімфармзавод», оскільки під час перевірок було засвідчено наявність відповідних документів, що підтверджують право на бюджетне відшкодування ПДВ, а з квітня 2008 року у податкового органу є можливість у відповідності до додатків №5 до податкових декларацій з податку на додану вартість, відслідковувати наявні розшифровані податкові зобов'язання та податковий кредит у розрізі контрагентів, в яких в розділі ІІ «Податковий кредит» з вказівкою індивідуального податкового номеру, обсягу поставки без ПДВ та окремими зазначеннями сум ПДВ маються відомості по постачальниках.

Статтею 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що посадові особи органу державної податкової служби зобов'язані дотримуватися Конституції та законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів підприємств, забезпечувати виконання покладених на державну податкову службу функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Посилання податкового органу на необхідність врахування вимог наказу ДПА України №350 від 18.08.2006 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість», судом до уваги не приймається, оскільки норми наказу ДПА України не можуть суперечити Закону України «Про податок на додану вартість».

Відповідно до п.1 Указу Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» №493/92 від 03.10.1992 року, з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

Наказ ДПА України №350 від 18.08.2006 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість», на який посилається податковий орган, не зареєстрований в Міністерстві юстиції України, тому не є нормативним документом.

Тому обставини, на які посилається позивач не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування податку на додану вартість у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо підтвердження права на отримання такого відшкодування та має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.

У зв'язку з цим суд вважає, що позивач законно і обґрунтовано набув право на бюджетне відшкодування, так як проведеними перевірками встановлено, що частина від'ємного значення дорівнює сумі податку, фактично сплаченим отримувачами товарів (послуг) у попередніх податкових періодах.

Таким чином суд установив, що відповідно до поданих податкових декларацій ВАТ «Луганський хімфармзавод» було заявлено до відшкодування податок на додану вартість в сумі 2020766,00 грн., та визначено напрямок відшкодування шляхом перерахування сум відшкодування на поточний рахунок підприємства у банківській установі.

Із заявлених до відшкодування сум ПДВ відшкодування сум податку на додану вартість здійснено частково, в розмірі 675759,00 грн.

Після подання позову додатково відшкодовано заборгованість по ПДВ: за травень 2008 року, на суму - 1145,00 грн., за лютий 2008 року, на суму - 1387,00 грн., за травень 2008 року, на суму - 45489,00 грн., за червень 2008 року, на суму - 54424,00 грн., за липень 2008 року, на суму - 75707,00 грн., на загальну суму 177852,00 грн., а всього: 852611грн. (675759+177852).

Залишок невідшкодованого ПДВ складає 1 167 155,00 грн.

Згідно з п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. за № 489/5680, (далі - Порядок 209) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.

Згідно зі ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України, у тому числі операцій з коштами державного бюджету та розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів.

Пунктом 7 Положення про Державне казначейство, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 1995р. № 590, встановлені функції відділення Державного казначейства до яких віднесено здійснення за поданням державних податкових інспекцій повернення за рахунок державного бюджету зайво сплачених або стягнення податків, зборів та обов'язкових платежів та інші.

Відповідно до п.4.1. Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 02.06.1997 року №209/72 (в редакції наказу ДПА України, Державного казначейства України від 21.05.2001 року №200/86) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2001 року за номером №489/5680, передбачено, що у разі ненадання висновку щодо відшкодування ПДВ, повернення сплаченого податку здійснюється за рішенням суду.

Таким чином, враховуючи встановлені по справі у судовому засіданні обставини суд вважає, що позивач навів обставини, що обґрунтовують його вимоги згідно з чинним законодавством з питань оподаткування щодо наявності у нього права на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість за деклараціями з ПДВ за жовтень 2005 року, за листопад 2006 року, за грудень 2006 року, за січень 2007 року, за лютий 2007 року, за березень 2007 року, за травень 2007 року, за серпень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року, за вересень 2008 року, за жовтень 2008 року, за листопад 2008 року, за грудень 2008 року у загальній сумі 1167155,00 грн.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тому, при вирішенні даної справи суд керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких підстав, з огляду на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги ВАТ «Луганський хімфармзавод» щодо стягнення з Державного бюджету України на його користь на рахунок 26004000360001 у Філії «Луганська дирекція» АТ «Індекс Банк», МФО 304944, заборгованість суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковими деклараціями: за жовтень 2005 року у розмірі 24709,00 грн., за листопад 2006 року у розмірі 51780,00 грн., за грудень 2006 року у розмірі 40080,00 грн., за січень 2007 року у розмірі 61132,00 грн., за лютий 2007 року у розмірі 42927,00 грн., за березень 2007 року у розмірі 63034,00 грн., за травень 2007 року у розмірі 21826,00 грн., за серпень 2007 року у розмірі 31971,00 грн., за вересень 2007 року у розмірі 25339,00 грн., за грудень 2007 року у розмірі 96368,00 грн., за січень 2008 року у розмірі 51020,00 грн.,   за лютий 2008 року у розмірі 39401,00 грн., за березень 2008 року у розмірі 59502,00 грн., за квітень 2008 року у розмірі 119870,00 грн., за травень 2008 року у розмірі 37294,00 грн., за червень 2008 року у розмірі 45736,00 грн., за липень 2008 року у розмірі 6183,00 грн., за вересень 2008 року у розмірі 83051,00 грн., за жовтень 2008 року у розмірі 50079,00 грн., за листопад 2008 року у розмірі 87369,00 грн., за грудень 2008 року у розмірі 128484,00 грн., всього на загальну суму 1167155,00 грн. відповідають чинному законодавству України, документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно платіжного доручення №1225 від 08.12.2008 року Відкритим акціонерним товариством «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» сплачено судовий збір у сумі 1700 грн. за надання адміністративного позову до Ленінської МДПІ у м. Луганську на рахунок ГУДКУ у Луганській області МФО 804013 №31111095700003. Судове рішення ухвалене на користь сторони яка не є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко-фармацевтичний завод» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську та Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення коштів з державного бюджету, задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко-фармацевтичний завод», ідентифікаційний код 00480796, на рахунок 26004000360001 у Філії «Луганська дирекція» АТ «Індекс Банк», МФО 304944, заборгованість сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковими деклараціями: за жовтень 2005 року у розмірі 24709,00 грн., за листопад 2006 року у розмірі 51780,00 грн., за грудень 2006 року у розмірі 40080,00 грн., за січень 2007 року у розмірі 61132,00 грн., за лютий 2007 року у розмірі 42927,00 грн., за березень 2007 року у розмірі 63034,00 грн., за травень 2007 року у розмірі 21826,00 грн., за серпень 2007 року у розмірі 31971,00 грн., за вересень 2007 року у розмірі 25339,00 грн., за грудень 2007 року у розмірі 96368,00 грн., за січень 2008 року у розмірі 51020,00 грн.,   за лютий 2008 року у розмірі 39401,00 грн., за березень 2008 року у розмірі 59502,00 грн., за квітень 2008 року у розмірі 119870,00 грн., за травень 2008 року у розмірі 37294,00 грн., за червень 2008 року у розмірі 45736,00 грн., за липень 2008 року у розмірі 6183,00 грн., за вересень 2008 року у розмірі 83051,00 грн., за жовтень 2008 року у розмірі 50079,00 грн., за листопад 2008 року у розмірі 87369,00 грн., за грудень 2008 року у розмірі 128484,00 грн., всього на загальну суму 1167155,00 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко-фармацевтичний завод», ідентифікаційний код 00480796, судовий збір у сумі 1700 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст..160 цього Кодексу-з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 16 червня 2009 року.

СУДДЯ