ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
02 червня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/1568/15
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколенка Ф.Ф.,
за участю:
секретаря судового засідання - Шулик Н.І.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Прудкої І.О.,
представника третьої особи - Богомаз В.Д.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління держземагентства України у Полтавській області, третя особа - Орлицька сільська рада Кобеляцького району Полтавської області про визнання незаконним та скасування наказу, скасування записів, -
В С Т А Н О В И В:
14 травня 2015 року ОСОБА_4 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління держземагентства України у Полтавській області про визнання незаконним та скасування наказу № 4962-СГ від 28.11.2014 року "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" щодо надання дозволу Орлицькій сільській раді на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 49,3288 га, кадастровий номер НОМЕР_1, розташованої в адміністративних межах Орлицької сільської ради Кобеляцького району Полтавської області; скасування записів в Поземельній книзі стосовно вказаної земельної ділянки.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначила, що оскаржуваний наказ перешкоджає її праву на отримання земельної ділянки в оренду, оскільки в свою чергу 26.02.2015 року наказом Головного управління держземагенства у Полтавській області № 603-СГ позивачу, ОСОБА_4 також надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 46,0000 га для ведення фермерського господарства на території Орлицької сільської ради Кобеляцького району Полтавської області за межами населених пунктів.
Аналізуючи зміст заявлених позивачем вимог на предмет наявності ознак публічно-правого спору, суд виходить з наступного.
Пунктом 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 КАС України).
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
В свою чергу суддею з'ясовано, що предметом спору у цій справі є перевірка правильності формування волі однієї зі сторін стосовно розпорядження землею та передачі відповідних прав щодо неї, і у разі прийняття суб'єктом владних повноважень рішення про передачу земельних ділянок у власність чи оренду (тобто ненормативного акта, який вичерпує свою дію після його реалізації) подальше оспорювання правомірності набуття фізичною особою спірної земельної ділянки має вирішуватись у порядку цивільної (господарської) юрисдикції, оскільки виникає спір про право цивільне.
У зв'язку з цим, позовні вимоги не підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Згідно пункту 1 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Враховуючи зміст спірних правовідносин у даній справі, даний спір підлягає розгляду судом загальної юрисдикції у порядку цивільного судочинства та не підсудна адміністративному суду.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Наслідки закриття провадження у справі позивачу роз'яснені.
Згідно пункту 5 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі закриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у справі № 816/1568/15 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління держземагенства України у Полтавській області, третя особа - Орлицька сільська рада Кобеляцького району Полтавської області про визнання незаконним та скасування наказу, скасування записів.
Роз'яснити позивачеві, що повторне звернення до суду з цією самою позовною заявою не допускається.
Повернути ОСОБА_4 з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції від 14 травня 2015 року № QS24780008 суму судового збору в розмірі 73,08 грн (сімдесят три гривні вісім копійок).
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ф.Ф. Соколенко