УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2015 р.Справа № 820/1411/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бондара В.О.
Суддів: Калитки О. М. , Кононенко З.О.
за участю секретаря судового засідання Запара Е.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2015р. по справі № 820/1411/15
за позовом Водопровідно-каналізаційного управління Люботинської міської ради Харківської області
до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області
про скасування рішень,
ВСТАНОВИЛА:
Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботинської міської Ради ( далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області ( далі - відповідач) в якому просить суд скасувати рішення Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 23.01.2015 року №0000742600, №0000752600, №0000762600, №0000772600, №0000782600, №0000792600, №0000802600, №0000812600, №0000822600, №0000832600, №0000842600.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2015 року адміністративний позов Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської Ради до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування рішень - задоволено.
Скасовано рішення Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 23.01.2015 року №0000742600, №0000752600, №0000762600, №0000772600, №0000782600, №0000792600, №0000802600, №0000812600, №0000822600, №0000832600, №0000842600.
Стягнено з Державного бюджету України на користь Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської Ради (код ЄДРПОУ 21183364) сплачений при поданні позову судовий збір в розмірі 182.70 грн. (сто вісімдесят дві гривні 70 копійок).
Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що вважає постанову суду першої інстанції незаконною та необґрунтованою у зв»язку з неповним з»ясуванням судом, обставин, що мали значення для справи та невідповідністю висновків суду обставинам справи.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, вивчивши матеріали справи, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Харківській області повторно нараховані пеня і штрафи, що не передбачено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Колегія суддів погоджується з даним висновком суду виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Харківській області до Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської Ради застосовано штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату єдиного внеску: №0000742600 на загальну суму 595,22 грн. (пеня 595,22 грн. за період з 24.07.2013 р. по 27.03.2014 р.); №0000752600 на загальну суму 112,7 грн. (пеня 112,7 грн. за період з 26.07.2013 р. по 27.03.2014 р.); №0000762600 на загальну суму 46,36 грн. (пеня 46,36 грн. за період з 27.07.2013 р. 27.03.2014 р.); №0000772600 на загальну суму 304,31 грн. (пеня 304,31 грн. за період з 03.08.2013 р. по 27.03.2014 р.); №0000782600 на загальну суму 240,59 грн. (пеня 240,50 грн. за період з 14.08.2013 р. по 28.03.2014 р.); №0000792600 на загальну суму 5877,67 грн. (пеня 5877,67 грн. за період з 15.08.2013 р. по 18.04.2014 р.); №0000802600 на загальну суму 21322,42 грн. (штраф у розмірі 3182,97 грн. та пеня 18139,45 грн.. за період з 2108.2013 р. по 05.05.2014 р.); №0000812600 на загальну суму 801,10 грн. (пеня 801,10 грн. за період з 03.09.2013 р. по 05.05.2014 р.); №0000822600 на загальну суму 17899,56 грн. (штраф у розмірі 1473,72 грн. та пеня 16425,84 грн. за період з 21.09.2013 р. по 30.05.2014 р.); №0000832600 на загальну суму 15563,02 грн. (штраф у розмірі 700,00 грн. та пеня 15563,02 грн. за період з 22.10.201З р. по 27.06.2014 р.); №0000842600 на загальну суму 300,00 гри. (штраф у розмірі 300,00 грн.).
Наведене стало підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.
Перевіряючи обґрунтованість заявлених позовних вимог, колегія суддів зазначає:
Як вбачається з матеріалів справи, Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Харківській області 08.08.2014 року прийняті рішення про застосування штрафних санкцій та пені: № 0002082600 (загальний період, зазначений в рішенні 23.07.2013 р. - 28.03.2014 р. ), № 0002092600 (загальний період, зазначений в рішенні 15.08.2013 р. - 30.04.2014 р. ), № 0002102600 (загальний період, зазначений в рішенні 21.08.2013 р. - 30.05.2014 р. ), № 0002112600 (загальний період, зазначений в рішенні 22.10.2013 р. - 27.06.2014 р. ).
Колегія суддів зазначає, що вказані рішення Водопровідно-каналізаційним комунальним управлінням Люботинської міської Ради визнанні та не оспорювалися.
У відповідності до ст. 2 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платники єдиного внеску, їх права та обов'язки, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, визначаються виключно цим Законом.
Відповідно до п. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік.
Також, у вищевказаному Законі п.10 ст. 25 зазначено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до ч. 11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: 2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;
Відповідно до ч. 14 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску.
У відповідності до пп. 7.2 п. 7 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року №455 відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1-4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції у таких розмірах: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9.
В силу приписів підпункту 7.5 пункту 7 Інструкції від 09.09.2013 року № 455 на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Як вбачається з матеріалів справи, періоди та суми, за які нараховується пеня та штрафні санкції, в рішеннях від 23 січня 2015 року вже охоплені рішеннями від 08 серпня 2014 року.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Харківській області повторно нараховані пеня і штрафи, що не передбачено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Згідно частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи викладене, рішення прийняті Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Харківській області від 23.01.2015 року №0000742600, №0000752600, №0000762600, №0000772600, №0000782600, №0000792600, №0000802600, №0000812600, №0000822600, №0000832600, №0000842600 підлягають скасуванню, а позовні вимоги Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської Ради обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Доводи апеляційної скарги є необґрунтованими з вище зазначених підстав і висновків суду першої інстанції не спростовують.
Таким чином, колегія суддів, вважає, що при прийнятті рішення суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2015р. по справі № 820/1411/15 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Бондар В.О.Судді(підпис) (підпис) Калитка О.М. Кононенко З.О. Повний текст ухвали виготовлений 29.05.2015 р.