Рішення № 44410808, 28.05.2015, Покровський міський суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
28.05.2015
Номер справи
184/660/15-ц
Номер документу
44410808
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 184/660/15-ц

Номер провадження 2/184/294/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.05.2015м. Орджонікідзе

Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді - Томаш В.І.,

при секретарі - Михайлової Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Орджонікідзе цивільну справу за позовом ОСОБА_1 по довіреності в інтересах ОСОБА_2 до ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ ГІРНИЧО - ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ" «про перерахунок заробітної плати та зобов'язання видати довідку про заробітну плату встановленого зразка за роботу по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС»,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача ОСОБА_2 та просить суд зобов'язати ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження за 6 днів в жовтні та 18 днів в листопаді 1987 року; при проведенні перерахунку збільшити на 100 % тарифну ставку; при проведенні перерахунку нарахувати 60 % премії тарифної ставки; зобов'язати ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» надати нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання ОСОБА_2 робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за жовтень та листопад 1987 року.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримав вимоги, висловлені в позовній заяві та просив їх задовольнити.

Представники відповідача - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_2 не визнали та просять суд в їх задоволенні відмовити, надав з цього приводу письмові заперечення, в яких просять відмовити ОСОБА_2 у задоволенні його позовних вимог в повному обсязі. Посилаються на те, що ОСОБА_2 перебуває в трудових правовідносинах з ПАТ "ОГЗК" з 30.01.1978 року і працює слюсарем з ремонту автомобілів 5 розряду колони технологічних перевезень Автотранспортного цеху ПАТ "ОГЗК". Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 від 04.06.2007 року та інвалідом третьої групи довічно відповідно до довідки Дніпропетровської обласної МСЕК серії МСЕ-ДНА-01 №554981 від 29.05.2007 року. Згідно копії довідки військової частини № 1297/49 від 26 листопада 1987 року, ОСОБА_2 був призваний на військові збори як військовозобов'язаний та приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 01.10 по 26.11.1987 року у складі військової частини №34102. 22 березня 2012 року на лист (вимогу) №837/06-30 від 06.02.2014 року ПАТ "ОГЗК" направлено лист №242-64 Управлінню пенсійного фонду України в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області та довідку №79 про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ОСОБА_2 Оплату праці позивачу за період його роботи на ЧАЕС розраховано на підставі довідки №1297/49 від 26.11.1987 року за підписом командира військової частини №34102 підполковника ОСОБА_5 (ім'я та по-батькові не вказані). 07 жовтня 2014 року на адресу ПАТ "ОГЗК" від позивача надійшла Заява від 24.09.2014 року з копією довідки №410 від 15.11.1987 року про надання йому довідки про оплату праці за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з урахуванням збільшених на 100% часових тарифних ставок та додатково нарахованої премії в розмірі 60% тарифної ставки (посадового окладу). У відповідь ПАТ "ОГЗК" листом № 1346-64 від 02.12.2014 року надало позивачу інформацію про направлення довідки №79 від 21.03.2012 року та додаткових документів на адресу Управління пенсійного фонду України в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області та проханням прийти та отримати нову довідку. Відповідно до доданої до заяви довідки №410 від 15.11.1987 року, виданої командиром ВЧ 34102 ОСОБА_5, ОСОБА_6 в грудні 1987 року було нараховано та виплачено доплату за роботу в зоні відчуження у вихідні та святкові дні. Відповідачем була підготовлена нова довідка №280 від 09.12.2014 року з урахуванням таких доплат і вручена 09.12.2014 року позивачу.

Щодо видачі нової довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з урахуванням підвищення на 100% часових (денних) тарифних ставок, то відповідно до ч.1, 4 ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ від 28.02.1991 року, з наступними змінами та доповненнями, підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Ч.1, 7 ст. 54 Закону № 796-ХІІ передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.

Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.

Також ч.1, 2, 4 ст. 57 Закону № 796-ХІІ встановлено, що обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

У разі обчислення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

Порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до ст. 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 1210 від 23.11.2011 року затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який набрав чинності з 01.01.2012 року.

Пунктом 1 Порядку № 1210 передбачено, що цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Згідно п. 7 Порядку № 1210, пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках призначаються, виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня. При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

У своїй позовній заяві позивач просить здійснити перерахунок заробітної плати шляхом збільшення тарифної ставки на 100% у відповідності до: постанови ЦК КПРС, ВР СРСР, РМ СРСР, ВЦРПС «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств та організацій зони Чорнобильської атомної електростанції» за №524-156 від 07.05.1986 року; постанови Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Секретаріату ВЦРПС «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників, безпосередньо зайнятих на роботах щодо усунення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» № 153/10-43 від 07.05.1986 року.

Відповідно до п. 1 Постанови № 524-156: «Предоставить право руководителям предприятий и организаций производить оплату труда работников, непосредственно занятых на работах по устранению последствий аварии на Чернобыльской АЭС, по повышенным до 100 процентов тарифным ставкам и должностным окладам. Конкретные размеры повышения указанных ставок и окладов устанавливаются с учетом сложности и срочности выполняемых работ».

Пункт 1 Постанови №153/10-43 роз'яснив, що «работникам, непосредственно занятым на работах по устранению последствий аварии на Чернобыльской АЭС, премии, поощрения и вознаграждения начисляют в соответствии с действующими положениями на увеличенные согласно пункту 1 постановления ЦК КПСС, Президиума Верховного Совета СССР, Совета Министров СССР и ВЦСПС от 7 мая 1986 г. N 524-156 тарифные ставки (сдельные расценки) и должностные оклады. Установленные законодательством предельные размеры премий исчислять, исходя из указанных повышенных тарифных ставок (отельных расценок) и должностных окладов».

Таким чином, положеннями вказаних вище нормативно-правових актів передбачена лише можливість (право) встановлення на підприємстві підвищення до 100% розміру тарифних ставок та посадових окладів працівників, зайнятих на роботах по ліквідації аварії на ЧАЕС, в залежності від складності та терміновості виконання робіт, а не імперативний обов'язок такого підвищення на вказаний показник (на 100%).

Враховуючи, що на ПАТ "ОГЗК" підвищення тарифних ставок та посадових окладів для вказаної категорії працівників не відбулось, не вносились зміни до чинних на підприємстві локальних актів про оплату праці таких працівників, тому відповідач вважає вимоги позивача перерахунок розміру заробітної плати з урахуванням 100% підвищення розміру тарифних ставок (посадових окладів) і видачу нової довідки безпідставними.

Крім того, як вбачається з назви Постанови №524-156, її положення регулюють питання умов оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств та організацій зони Чорнобильської атомної електростанції», тобто поширені на чітко визначене коло осіб.

ПАТ «ОГЗК» не є підприємством зони Чорнобильської атомної електростанції, а ОСОБА_2 при виконанні робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС не був працівником вказаних підприємств та організацій, а виконував такі роботи, як військовозобов'язаний під час військових зборів, а тому застосування положень вказаного нормативно-правового ату до правовідносин сторін по справі є неправомірним.

Щодо підвищення граничного розміру премії на 60% тарифної ставки за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, то відповідно до п. 4 Постанови Ради Міністрів УРСР та УРРПС №207-7 від 10.06.1986 року "Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та попередженням забруднення навколишнього середовища" передбачено, що РМ СРСР та УРРПС: "Установили работникам предприятий, организаций учреждений, выполняющих работы, связанные с ликвидацией последствий аварии на Чернобыльской АЭС и предотвращением загрязнения окружающей среды, .... максимальный размер премии - 60 процентов тарифной ставки/оклада/в месяц".

При цьому, відповідно до п.1 Постанови Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань та Секретаріату ВРЦРПР №153/10-43 від 07.05.1986 року постановлено: "Работникам, непосредственно занятым на работах по устранению последствий аварии на Чернобыльской АЭС, премии, поощрения и вознаграждения начисляют в соответствии с действующими положениями на увеличенные согласно пункту 1 постановления ЦК КПСС, Президиума Верховного Совета СССР, Совета Министров СССР и ВЦСПС от 7 мая 1986 г. N 524-156 тарифные ставки (сдельные расценки) и должностные оклады. Установленные законодательством предельные размеры премий исчислять, исходя из указанных повышенных тарифных ставок (отельных расценок и должностных окладов..."

Згідно п. 5 листа Міністерства праці та соціальної політики України №03-3/1652-018-2 від 13.04.2001 року вказано, що «відповідно до постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 7 травня 1986 року №153/10-43 премія за роботу в зоні ЧАЕС виплачувалась у відповідності з діючими на підприємстві системами преміювання.

Таким чином, відповідно до вищевказаних приписів, якщо до призову на військові збори премія працівнику нараховувалась систематично, за період виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження, премія також має нараховуватись в тих же розмірах, як і працівникам підприємств, які не приймали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, тобто у відповідності з діючим положенням про преміювання. Якщо в зазначене положення своєчасно внесені зміни у відповідності з підпунктом 4 пункту 1 Постанови №207-7 щодо підвищення граничного розміру премій до 60% тарифної ставки (окладу) на місяць, премія призваному на військові збори за період виконання робіт у зоні ЧАЕС повинна була бути нарахована в зазначених розмірах. Для нарахування премії в розмірі 60% тарифної ставки всім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС підстав нема».

На ПАТ «ОГЗК» не було внесено змін до діючих положень про преміювання з питань збільшення максимального розміру премії працівникам, зайнятим на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в порядку реалізації положень Постанови № 207-7. Нарахування премій вказаній категорії працівників здійснювалось відповідно до чинних локальних актів по підприємству. З урахуванням розмірів нарахованих та виплачених таким чином розмірів премій ОСОБА_2 і було сформовано довідку № 280 від 09.12.2014 року про розмір заробітної плати за період виконання позивачем робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. На підставі викладеного вище, вважають, що у ПАТ "ОГЗК" відсутні правові підстави для нарахування позивачу премії у розмірі 60% тарифної ставки (посадового окладу) за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та відповідно відсутні підстави для видачі нової довідки про заробітну плату в цей період.

Суд, вислухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження в ході судового засідання та підлягають задоволенню за наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що у 1987 році позивач ОСОБА_2 перебував у трудових відносинах з підприємством, правонаступником якого є ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат». У період з 01.10.1987 року по 26.11.1987 року ОСОБА_2 в складі військової частини № 34102 виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вказані роботи ОСОБА_2 виконував без вихідних та святкових днів, що підтверджено довідкою № 410 від 26.11.1987 року командира військової частини № 34102. Тобто за період часу з 01.10.1987 року по 26.11.1987 року у останнього не було жодного, передбаченого та гарантованого Конституцією та трудовим законодавством дня на відпочинок. Таким чином, зазначену категорію робіт слід віднести до особливо-складної та термінової, оскільки виконувана робота не передбачала відкладення і виконати її необхідно було в найкоротший термін. На даний час ОСОБА_2 має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії 3 групу інвалідності. Захворювання, що викликало інвалідність пов'язане з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 24.09.2014 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках встановленого законодавством зразка. При здійсненні перерахунку підвищити тарифну ставку на 100% (збільшити вдвічі) та нарахувати 60% премії. 09.12.2014 року листом № 280 відповідачем надано довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, однак при здійснені розрахунку не виконано вимогу і не підвищено тарифну ставку на 100% та не нараховане 60% премії.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 Конституції України надано кожному право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, встановлено ст. 21 Конституції України. Згідно ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про правонаступництво України» Закони Української PCP та інші акти, ухвалені Верховною Радою Української PCP, діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, ухваленим після проголошення незалежності України.

Згідно ч. 2 ст. 233 КЗпП у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутись до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Отже, на даний час діють та підлягають застосуванню нормативно-правові акти, які регулювали порядок оплати праці осіб, що приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

У відповідності до постанови РМ Української PCP та Української Республіканської ради професійних союзів № 207-7 від 10.06.1986 року оплата праці працівників, зайнятих на роботах в третій, другій і першій зонах небезпеки, проводиться відповідно в чотирьох, трьох і двократному розмірах, понад середньомісячну заробітну плату, виходячи з тарифної ставки (окладу), встановленої по основному місцю роботи.

Пунктом 1 Постанови ЦК КПРС, BP СРСР, KM СРСР, ВЦРПС за № 524-156 від 07.05.1986 року та постанова Державного Комітету СРСР по праці та соціальним питанням, Секретаріату ВЦРПС за №153/10 - 43 від 07.05.1986 року надавалось право керівникам підприємств і організацій нараховувати заробітну плату працівникам безпосередньо занятим на роботах пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС по підвищеним до 100% (тобто вдвічі) тарифним ставкам і посадовим окладам, розпорядженням РМ СРСР № 964 рс від 17.05.1986 року (відповідно до якого оплата праці повинна проводитись 3-х, 4-х, 5-ти кратному розмірі), постанови РМ СРСР і УРРПС за № 207-7 від 10.06.1986 року (якою встановлено премії 60 % тарифної ставки) та відповідно до умов якої, оплата праці у вихідні і святкові дні проводиться у 2-х кратному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_2 невірно нарахована заробітна плата за час виконання робіт по ліквідації наслідків на ЧАЕС.

В результаті невірного нарахування відповідачем заробітної плати позивачу на даний час порушується надане йому право на перерахунок пенсії, виходячи із заробітку за роботу в зоні ЧАЕС, так як розмір заробітної плати впливає на розмір пенсії учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями, а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Так, відповідно до листа Міністерства праці України, Міністерства України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, Міністерства фінансів України від 29.10.92 р. №09-3751 у разі невірного визначення особам, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, розміру заробітної плати підприємства, установи, організації на підставі первинних документів зобов'язані провести перерахунок заробітної плати згідно до вимог законодавства.

Згідно листа Міністерства соціального захисту населення України № 01-3/244-013-2 від 27.02.1996 затверджено форму довідки, яка заповнюється, якщо пенсію назначають із заробітку отриманого за фактично відпрацьований час в зоні ЧАЕС.

Отже, Законом покладено обов'язок на роботодавця видавати працівникам довідку про заробітну плату, вказана норма є імперативною.

Вищевказані обставини підтверджуються доказами: посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, серія НОМЕР_1 та вкладка до нього № НОМЕР_2, які підтверджують відповідний статус; посвідченням інваліда 3 групи; експертним висновком № 10043 від 24.01.2007, яким підтверджено зв'язок захворювання з виконання обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; довідкою МСЕК серії МСЕ-ДНА-01 № 554981 від 25.11.2007, якою встановлено 3 групу інвалідності, захворювання якої пов'язане з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; довідкою МСЕК серії ДНА-02 № 019447 від 29.05.2007, якою визначено ступінь втрати професійної працездатності в розмірі 55% в зв'язку з ліквідацією аварії на ЧАЕС; довідкою військової частини від 26.11.1987 № 1297/49, відповідно до якої ОСОБА_2 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 01.10.1987 по 26.11.1987 в складі військової частини № 34102 і здійснив 6 виїздів в жовтні і 18 в листопаді 1987 року до зони відчуження; довідкою військової частини від 26.11.1987 № 410, відповідно до якої ОСОБА_2 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і при цьому працював без вихідних і святкових днів; військовим квитком серії НОМЕР_3, в якому міститься запис, що позивач приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 01.10.1987 по 26.11.1987 року; заявою від 24.09.2014 про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках встановленого законодавством зразка з вимогою здійснити перерахунок заробітної плати і підвищити тарифну ставку на 100% (вдвічі) та нарахувати 60% премії; довідкою № 280 від 09.12.2014 року, відповідно до якого відповідачем не виконано вимогу і не підвищено тарифну ставку на 100% та не нараховане 60% премії.

Суд дає критичну оцінку доводам представників відповідача, висловлені ними в письмових запереченнях та в судовому засіданні щодо невизнання позовних вимог позивача, оскільки вони є голослівними, безпідставними і спростовуються стабільними поясненнями позивача та його представника, наданими ними письмовими доказами в їх сукупності. Суд вважає, що така позиція та поведінка відповідача суперечить вимогами Конституції України та інших нормативних актів та спрямована на порушення прав та законних інтересів позивача по справі як учасника по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, доведеними та такими, що відповідають вимогам діючого законодавства України, а тому вважає за необхідне зобов'язати ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження за 6 днів в жовтні та 18 днів в листопаді 1987 року, при проведенні перерахунку збільшити на 100 % тарифну ставку за вказані дні та нарахувати 60 % премії тарифної ставки; надати ОСОБА_2 нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання ОСОБА_2 робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за жовтень та листопад 1987 року.

Керуючись ст. ст. 49, 62, 67, 68, 72, 97, 106, 107, 233 Кодексу законів про працю України, ст. ст. 10, 11, 57, 60, 88, 209 - 213 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 по довіреності в інтересах ОСОБА_2 до ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ ГІРНИЧО - ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ" «про перерахунок заробітної плати та зобов'язання видати довідку про заробітну плату встановленого зразка за роботу по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» - задовольнити.

Зобов'язати ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ ГІРНИЧО - ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» (ІНН: 00190928) провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за роботу в зоні відчуження за 6 днів в жовтні та 18 днів в листопаді 1987 року, при проведенні перерахунку збільшити на 100 % (вдвічі) тарифну ставку за вказані дні та нарахувати 60 % премії тарифної ставки.

Зобов'язати ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ ГІРНИЧО - ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» надати ОСОБА_2 нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання ОСОБА_2 робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за жовтень та листопад 1987 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 - днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Орджонікідзевський міський суд.

Суддя Орджонікідзевського міського суду В. І. Томаш