Ухвала суду № 44389440, 21.05.2015, Лівобережний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
21.05.2015
Номер справи
265/3144/15-а
Номер документу
44389440
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 265/3144/15-а

Провадження № 2-а/265/82/15

У Х В А Л А

21 травня 2015 року місто Маріуполь

Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_2 соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, -

В С Т А Н О В И В :

20 травня 2015 року позивач ОСОБА_2 соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради звернулась до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області з адміністративним позовом до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби від 17.04.2015 року №47284669.

Вивчивши матеріали зазначеного адміністративного позову, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду, за наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з положень ст. 25 Закону України “Про виконавче провадження” постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, може бути оскаржена в десятиденний строк.

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 13 жовтня 2010 року №1425/11/13-10 при розгляді справ під час вирішення питання про відкриття провадження у справі місцевим адміністративним судам необхідно перевіряти додержання строку звернення до суду. У разі пропуску такого строку та визнання вказаних особою причин пропуску строку неповажними суд повинен залишити адміністративний позов без розгляду.

Аналізуючи норми діючого законодавства, суд приходить до висновку, що поважними причинами можуть визнаватися лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтвердженні належними доказами.

З доданих до суду матеріалів адміністративного позову вбачається, що оскаржувана постанова була отримана представником позивача 21.04.2015 року, таким чином суд приходить до переконання, що позивач звернувся із позовними вимогами за межами передбаченого законодавством строку звернення до суду.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази наявності поважності причин його пропуску.

З огляду на наведене, у даному конкретному випадку суд позбавлений можливості з’ясувати чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, відтак підстави для вирішення питання про поновлення строку звернення до суду з вказаним адміністративним позовом відсутні, отже позов підлягає залишенню без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду із адміністративним позовом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99, 100, 107, 155 КАС України, суд –

У Х В А Л И В :

Адміністративний позов ОСОБА_2 соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження – залишити без розгляду.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачці.

Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, або у разі неприсутності особи – протягом п’яти днів з дня отримання її копії.

Суддя_______І.М.Міхєєва