Постанова № 4438091, 20.08.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.08.2009
Номер справи
2а-3622/09/2370
Номер документу
4438091
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 серпня 2009 року Справа № 2а-3622/09/2370

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Дубовій Ю.С.,

за участю: прокурора відділу прокуратури Черкаської області Синецької О.Ю., представника позивача ОСОБА_1 - за довіреністю, представника відповідача ОСОБА_2 - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Звенигородського міжрайонного прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду з позовом, Звенигородський міжрайонний прокурор Черкаської області просить стягнути з комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради (далі-відповідач) на користь державної податкової інспекції в Звенигородському районі Черкаської області (далі-позивач) податковий борг в сумі 66785 грн. 29 коп.

Свій позов прокурор обґрунтовує тим, що проведеною перевіркою в державній податковій інспекції у Звенигородському районі Черкаської області на предмет своєчасності сплати суб'єктами підприємницької діяльності обов'язкових платежів до бюджету встановлено, що відповідач в порушення податкового законодавства не сплачує належні до сплати суми податків у встановлені терміни, в зв'язку з чим, станом на 23.04.2009 року, на особовому рахунку відповідача обліковується податковий борг в сумі 66785 грн. 29 коп., в тому числі заборгованість по платі за спеціальне користування водними ресурсами державного значення на загальну суму 5360 грн. 41 коп., борг по податку на додану вартість по вітчизняних товарах на загальну суму 51611 грн. 33 коп., заборгованість зі сплати земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 9535 грн. 08 коп. та заборгованість зі сплати комунального податку в сумі 278 грн. 47 коп.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача збільшили позовні вимоги та просили суд стягнути з відповідача податковий борг в сумі 74422 грн. 12 коп., представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.

Вислухавши доводи прокурора, представників позивача та відповідача, а також ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено наступне.

Відповідач зареєстрований як юридична особа Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області ІНФОРМАЦІЯ_1 року заНОМЕР_1, ідентифікаційний код НОМЕР_7 та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Звенигородському районі Черкаської області, як платник податків та платежів до бюджету з ІНФОРМАЦІЯ_2 року за НОМЕР_2

Відповідач в порушення податкового законодавства не сплачує належні до сплати суми податків у встановлені терміни і тому, станом на 24.07.2009 року на особовому рахунку відповідача обліковується податковий борг в сумі 74422 грн. 12 коп., в тому числі борг по податку на додану вартість на загальну суму 60649 грн. 40 коп., заборгованість зі сплати земельного податку на загальну суму 13744 грн. 26 коп. та заборгованість зі сплати комунального податку в сумі 28 грн. 46 коп.

Дана заборгованість підтверджується довідкою про заборгованість станом на 23.07.2009 року, розрахунком суми боргу станом 23.07.2009 року, деклараціями з податку на додану вартість за квітень та травень 2009 року, податковими повідомленнями-рішеннями НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3року,НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_4 року, розрахунком земельного податку за 2009 рік, податковими повідомленнями-рішеннями НОМЕР_5 від ІНФОРМАЦІЯ_5 року, НОМЕР_6 від ІНФОРМАЦІЯ_5 року,НОМЕР_8 від ІНФОРМАЦІЯ_6 року та НОМЕР_9 відІНФОРМАЦІЯ_7 року.

Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що платниками податку є: суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України так і за її межами.

У відповідності з п.5.1 ст.5 Закону України № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон України № 2181), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 4.2.1 п.4.2 ст.4 Закону України № 2181, передбачено, що якщо згідно з нормами сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання.

Згідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Несплата відповідачем податків порушує інтереси держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.

Відповідно до ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 121 Конституції України, покладає на органи прокуратури представництво інтересів держави в суді, шляхом внесення та підтримання позову.

Положенням ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 - 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Звенигородського міжрайонного прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради:АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_7) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у Звенигородському районі Черкаської області: 20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Енгельса, 142 (код ЄДРПОУ 21367437) податковий борг в сумі 74422 грн. (сімдесят чотири тисячі чотириста двадцять дві грн.) 12 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В.Мишенко

Повний текст постанови виготовлений 21 серпня 2009 року.