КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/4758/14 Головуючий у 1-й інстанції: Лапій С.М. Суддя-доповідач: Безименна Н.В.
У Х В А Л А
Іменем України
19 травня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді Безименної Н. В.,
суддів Аліменка В. О. та Кучми А.Ю.,
за участю секретаря Авраменко М. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Агріматко-Україна" до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області про скасування податкового повідомлення-рішення
В С Т А Н О В И Л А:
У серпні 2014 року Приватне акціонерне товариство "Агріматко-Україна" звернулося в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2014 року позов задоволено, скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекцій у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області від 13.03.2014 №0005121502.
Не погоджуючись з оскаржуваною постановою, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить її скасувати скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. На думку апелянта, оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову - залишити без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що Державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих ПрАТ «Агріматко-Україна» у податковій звітності з податку на додану вартість, за наслідками якої складено Акт від 19.02.2014 № 63/15-2/30725226.
За результатами перевірки складено акт від 19.02.2012 № 63/15-2/30725226 (а.с. 9-12).
Податковий орган дійшов висновку про порушення позивачем п. 200.1, п. 200.4, п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу, в результаті чого виявлено завищення значення рядка 23.2 податкової декларації з ПДВ за грудень 2013 року на суму 2 194 410 грн.
На підставі акту та за результатами перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 13..03.2014 № 0005121502, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 2 194 410 (сума завищення бюджетного відшкодування) та 548 602 грн. 50 коп. (штрафні (фінансові) санкції (штраф)).
Колегія суддів погоджується із вказаним висновком, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 4.2. Наказу ДПА України від 30.05.1997 №166 Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання (зі змінами внесеними наказом ДПА України від 17.03.2008 №159) одночасно з декларацією повинні подаватися всі необхідні додатки до декларації, подання яких передбачено цим Порядком, а також розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з податку на додану вартість та додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої).
У разі подання уточнюючих розрахунків, в яких проводиться коригування податкових зобов'язань та/або податкового кредиту, такі ж розшифровки подаються на суму уточнення.
Розшифровки подаються:
- на паперових носіях з копією, за бажанням платника, на магнітних носіях;
- в електронному вигляді у форматі, затвердженому ДПА України, за допомогою телекомунікаційних мереж загального користування з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису, що повинно бути підтверджено сертифікатом відповідності або позитивним висновком за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації, одержаним на ці засоби від Адміністрації Держспецзв'язку, та наявності посилених сертифікатів відкритих ключів, отриманих згідно із законодавством.
Підтвердженням платнику податків правильності заповнення та прийняття його податкових документів є квитанція в електронному вигляді про те, що документи сформовано коректно та прийнято до бази даних ДПС.
Відповідно до наказу ДПС України від 14.06.2012 № 516 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України» податкова звітність складається та надсилається до ЦОЕЗ в електронному вигляді з накладанням ЕЦП засобами телекомунікаційного зв'язку без додання роздрукованих оригіналів на паперових носіях відповідно до наказу ДПА України від 10.04.2008 № 233 Про подання електронної податкової звітності.
Звітність приймається засобами телекомунікаційного зв'язку.
Електронні звіти від платників податків приймаються за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.
АЗ при одержанні звітності в електронній формі від платника податків формує та направляє повідомлення про отримання звітності, що засвідчує факт і час доставки звітності до ЦОЕЗ.
ЦОЕЗ АЗ здійснює приймання звітів від платників податків, після чого обробляє звіти, формує і направляє платнику податків першу квитанцію, якою засвідчує факт і час отримання звітності, та другу, якою засвідчує факт приймання/неприймання звіту АЗ за місцем обліку платника.
Згідно з пунктом 200.1 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Таким чином платник податків має право включити суму від'ємного значення з податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, до складу відповідного бюджетного відшкодування та/або до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду. При цьому залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Факт приймання звіту в електронній формі адресатом звітності від платника податків підтверджується другою квитанцією, у якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків (назва та код ЄДРПОУ підприємства), дата та час приймання звіту, реєстраційний номер, податковий період, за який подається звіт, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП ЦОЕЗ, здійснюється її шифрування, після чого друга квитанція надсилається платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку.
Датою та часом надання податкового документа в електронному вигляді до ОДПС є дата та час, зафіксовані у першій квитанції.
Інспектори, що здійснюють приймання податкової звітності, попереджають платника податків про виявлені недоліки і право невизнання органом ДПС такої податкової звітності відповідно до норм чинного податкового законодавства (за кодами причин, закріпленими за підрозділами приймання та обробки податкової звітності, додаток 6 до Методичних рекомендацій).
З матеріалів справи вбачається в рядку 19 декларації ПрАТ «Агріматко-Україна» з ПДВ за листопад 2013 року платником було вказано від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) період (рядок 17 - рядок 9 (позитивне значення) у розмірі 2 194 410 (а.с. 29), дана декларація була направлена засобами електронного зв'язку.
На підставі п. 200.1 статті 200 ПК України, позивачем було віднесено до рядка 23 податкової декларації з ПДВ за грудень 2013 року - задекларовано до бюджетного відшкодування - 2 194 410 грн.
Факт отримання повного пакету документів відповідачем підтверджується квитанціями (а.с. 42-48).
Враховуючи вищевикладене, а також необгунтованість висновків податкового органу про відображення позивачем у рядку 19 декларації (від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду) - 0, колегія суддів вважає безпідставними висновки податкового органу про порушення позивачем вимог п.п. 200.1, 200.4, 200.14 ст. 200 ПК України, а саме - завищення значення рядка 23.2 податкової декларації з ПДВ за грудень 2013 року на суму 2 194 410 грн.
Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому не вбачається підстав для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області - залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2014 року - залишити без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів, відповідно до вимог ст. 212 КАС України, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст ухвали виготовлено 20 травня 2015 року.
Головуючий суддя: Н.В. Безименна
Судді: В.О. Аліменко
А.Ю. Кучма
Головуючий суддя Безименна Н.В.
Судді: Аліменко В.О.
Кучма А.Ю.