ПОСТАНОВА
Іменем України
22 червня 2009 року Справа № 2а-20706/09/1270
Категорія 6.14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Качуріної Л.С.
при секретарі Лемба А.В.
за участю представника прокурора: Кадацький М.В.
в присутності сторін:
представник позивача: ОСОБА_1.,
представник відповідача: ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Прокурора Марківського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного Управління Державного Казначейства України в Марківському районі до Комунальної установи Марківської центральної районної лікарні про стягнення суми штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
25 лютого 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Прокурора Марківського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного Управління Державного Казначейства України в Марківському районі до Комунальної установи Марківської центральної районної лікарні про стягнення суми штрафу.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області на підставі Акту обстеження Комунальної установи «Марківська центральна районна лікарня» внесений припис від 14 червня 2007 року ЛЦ 181 №76 в порядку ст. 9 Закону України «Про електроенергетику».
Згідно акту перевірки ЛЦ 181 №153 від 30.10.2007 року щодо дотримання законодавства про електроенергетику, встановлено, що в зазначений термін вимоги Припису від 14 червня 2007 року ЛЦ 181 № 76 п.№1 невиконані, чим порушена ст.26 Закону України «Про електроенергетику» .
У зв'язку з цим, начальником інспекції Державного енергетичного нагляду в Луганській області відповідно до ст. 27 Закону України « Про електроенергетику», була винесена постанова про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику. Згідно даної постанови відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 на Комунальну установу «Марківська центральна районна лікарня» накладено штраф у розмірі 170,00 грн. за порушення ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» стосовно обов'язку дотримання вимог нормативно-технічних документів, який підлягає виконанню у 30-денний термін з моменту отримання матеріалів з перерахуванням грошових коштів до державного бюджету. Також Комунальна установа «Марківська центральна районна лікарня» зобов'язана протягом п'яти днів подати підтвердження про сплату штрафу у Центральне відділення інспекції Державного енергетичного нагляду в Луганській області.
Таким чином, відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету Марківського району суму штрафу в розмірі 170 грн. та засвідчену копію платіжного доручення про оплату штрафу у 5-денний термін з дня сплати направити до Центрального відділення інспекції Державного енергонагляду в Луганській області.
Однак, станом на теперішній час ці кошти до державного бюджету не перераховані і заборгованість складає 170,00 грн. Тому позивач просить стягнути з Комунальної установи «Марківська центральна районна лікарня» Луганської області суму штрафу в розмірі 170,00 грн. на користь державного бюджету Марківського району.
Представник прокурора та представник Державного Управління Державного Казначейства України в Марківському районі під час судового засідання позов підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача під час судового засідання надав суду заяву про визнання позову в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області на підставі Акту обстеження Комунальної установи «Марківська центральна районна лікарня» внесений припис від 14 червня 2007 року ЛЦ 181 №76 в порядку ст. 9 Закону України «Про електроенергетику».
Згідно акту перевірки ЛЦ 181 №153 від 30.10.2007 року щодо дотримання законодавства про електроенергетику, встановлено, що в зазначений термін вимоги Припису від 14 червня 2007 року ЛЦ 181 № 76 п.№1 невиконані, чим порушена ст.26 Закону України «Про електроенергетику» .
04 березня 2008 року начальником інспекції Державного енергетичного нагляду в Луганській області відповідно до ст. 27 Закону України « Про електроенергетику», була винесена постанова ЛЦ 181 №153 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику. Згідно даної постанови відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 на Комунальну установу «Марківська центральна районна лікарня» накладено штраф у розмірі 170,00 грн. за порушення ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» стосовно обов'язку дотримання вимог нормативно-технічних документів, який підлягає виконанню у 30-денний термін з моменту отримання матеріалів з перерахуванням грошових коштів до державного бюджету. Також Комунальна установа «Марківська центральна районна лікарня» зобов'язана протягом п'яти днів подати підтвердження про сплату штрафу у Центральне відділення інспекції Державного енергетичного нагляду в Луганській області.
Таким чином, відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету Марківського району суму штрафу в розмірі 170 грн. та засвідчену копію платіжного доручення про оплату штрафу у 5-денний термін з дня сплати направити до Центрального відділення інспекції Державного енергонагляду в Луганській області.
Однак, станом на теперішній час ці кошти до державного бюджету не перераховані і заборгованість складає 170,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 статті 136 КАС України встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва прокурором інтересів держави в судах є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних і державних інтересів внаслідок противоправних дій (бездіяльності фізичних або юридичних осіб), що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії та несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
З наведеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області, Міністерства палива та енергетики України підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звільнений від сплати судового збору відповідно до
ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20,21 Закону України „Про житлово-комунальні послуг» , ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,ч. 1,3 ст 136. ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Марківського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного Управління Державного Казначейства України в Марківському районі до Комунальної установи Марківської центральної районної лікарні про стягнення суми штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Комунальної установи Марківської центральної районної лікарні (92400, Луганська область, смт. Марківка, вул Леніна,6 р/р 35413001001111, МФО 804013 УДК в Луганській області,) на користь Державного бюджету (одержувач Державний бюджет Марківського району, п/р 31118106700188, код 24046892, МФО 804013 в УДК Марківського району) суму штрафу в розмірі 170,00 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 22 червня 2009 року.
СУДДЯ