Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.08.09Справа №2а-7023/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.А.
при секретарі судового засідання Тарасовій О.М.,
З участю представників сторін:
від позивача Кадиров У.І., представник за довір. № 35/10-0 від 23.03.09р.,
від відповідача не зявився,
розглянувши адміністративну справу
,
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579373"
про стягнення заборгованості.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі (далі позивач, ДПІ) звернулася до окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП №579373» (далі відповідач, ТОВ «АТП №579373») про стягнення заборгованості в сумі 86684,80 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, відповідач повідомлений належним чином про виклик до суду, а в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «АТП №579373» зареєстровано рішенням виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 12.01.2006р., як юридичну особу (а.с 7,8).
Відповідач перебуває на обліку в ДПІ в м. Сімферополі, зареєстрований як платник податку на додану вартість, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 10).
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що за даними карток особових рахунків, у відповідача є податкова заборгованість з податку на додану вартість у сумі 86378,80 грн., підставою виникнення якої є декларація по податку на додану вартість №182623 від 03.11.08р. на суму 86379,00 грн., (частково погашена у розмірі 00,20грн.); також у відповідача є податкова заборгованість з комунального податку у розмірі 306,00грн., підставою виникнення якої є податковий розрахунок комунального податку № 134689 за звітний період лютий 2008 року у розмірі 153,00 грн., податковий розрахунок комунального податку № 210914 за звітний період березень 2008 року у розмірі 153,00 грн.
Проте відповідачем сума заборгованості не була погашена. Відповідно до розрахунку позовних вимог за відповідачем числиться податкова заборгованість у розмірі 86684,80 грн.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні 13 серпня 2009 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 17 серпня 2009р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим (АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 5/2, ЄДРПОУ 33980278) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 86378,80грн. до Державного бюджету м. Сімферополя (код платежу 14010110, р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405); заборгованість з комунального податку у розмірі 306,00грн. до бюджету м. Сімферополь (код платежу 16010202, р/р 33214828700006 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405)
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд АР Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Котарева Г.М.