Єдиний державний реєстр судових рішень УКРАЇНА
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.02.2009 р. № 2а- 32878/08/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючий суддя: П'янова Я.В.
При секретарі: Подосокорської А.О.
За участю представників сторін:
Позивача: Богданової М.Г.
Відповідача: Галіцина К.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заявуДержавної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватного підприємства "Ранок" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ДПІ у Київському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути до державного бюджету з ПП «Ранок» 270,00 грн.
Відповідач, ПП «Ранок», в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, відповідача та враховуючи визнання відповідачем позову, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі з таких підстав.
При розгляді справи судом було встановлено, що ПП «Ранок», зареєстроване як юридична особа Харківським міськвиконкомом 18.06.1999 р. за № 04059243Ю0014494, що підтверджується свідоцтвом.
Також, підприємство перебуває на обліку у ДПІ у Київському районі м. Харкова з 08.07.1999 р за №739, про що свідчить довідка від 07.07.1999 р.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) та забезпечують правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
На підставі Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов’язкових платежів) зобов’язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов’язання припиняється їх сплатою.
Відповідно до п.п.1, 2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Матеріалами справи підтверджено, що з 03.07.2008 р. по 09.07.2008 р. фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова було проведено виїзну позапланову документальну перевірку ПП «Ранок» (код ЄДРПОУ 30429267) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 р. по 17.04.2008 р.
В ході перевірки були виявлені порушення п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» в редакції від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями, а саме занижено податок на прибуток за 1 квартал 2008 року на суму 100 грн.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
За результатами перевірки було складено акт № 3847/23-5/30429267 від 14.07.2008 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № №0001642302/0 від 17.07.2008 р. про визначення податкового зобов’язання в розмірі 270,00 грн., з яких за основним платежем 100,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу ПП «Ранок» та отримано платником податків.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/765 від 29 липня 2008 року, яка була отримана платником податків 09.08.2008 р.
08 вересня 2008 р. була винесена друга податкова вимога №2/933, яка була отримана платником податків 12.09.2008 р.
На теперішній час сума заборгованості підприємством не сплачена і складає 270,00 грн.
Згідно з п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.
Згідно з ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмові заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небуть права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання відповідача, суд дійшов висновку про прийняття визнання адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 51, 94, 112, 136, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватного підприємства "Ранок" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути до державного бюджету з ПП «Ранок» (м. Харків, пров. Климовського, 8, код ЄДРПОУ 30429267) заборгованість в розмірі 270,00 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 02.03.2009р.
Суддя П'янова Я.В.