
Справа № 522/6826/15-а
Провадження № 2а/522/373/15
У Х В А Л А
26 травня 2015 року Суддя Приморського районного суду міста Одеси Чернявська Л.М., розглянув матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної адміністрації Одеської міської ради, Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради про волокиту та бездіяльність у поставленні на квартирний облік,
В С Т А Н О В И В:
02 квітня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 районної адміністрації Одеської міської ради, Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради про волокиту та бездіяльність у поставленні на квартирний облік.
20 травня 2015 року ОСОБА_1 звернувся з уточненою позовною заявою до ОСОБА_2 районної адміністрації Одеської міської ради, в якій просить зобов’язання постановити на квартирний облік позивача відповідача ОСОБА_2 районну адміністрацію м.Одеси, яка розводить волокиту.
В силу статті 55 Конституції України кожному гарантовано право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 23.05.2001 року № 6-рп/2001 правосуддя в Україні здійснюються шляхом розгляду і вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України.
Адміністративний позов — це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. (ст.3 КАСУ)
Предметом позову ОСОБА_1 є зобов’язання ОСОБА_2 районну адміністрацію Одеської області поставити його квартирний облік.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Позивач не оскаржує діє відповідача ОСОБА_2 районної адміністрації Одеської міської ради.
Позовні вимоги не є публічно-правовим спором і не підпадають під визначення справ адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), яке наведене у п.1 ч. 3 КАС України і компетенція адміністративних судів, встановлена ст. 17 Кодексу, на цей спір не поширюється, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно статті 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 1 статті 17 КАС України визначена, компетенція судів що до вирішення спорів фізичних чи юридичних осіб із об’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно статті 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Таким чином, з’ясувавши підстави заявленого позову та характер спірних правовідносин, вбачається, що спір, який існує у справі, виходить із цивільних правовідносин щодо зобов’язання поставити на квартирний облік позивача, що виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, вважаю, що вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної адміністрації Одеської міської ради про волокиту та бездіяльність у поставленні на квартирний облік є цивільним спором, який повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства, тому на підставі п.1 ч.2 ст.109 КАС України необхідно відмовити у відкритті провадження у справі за нормами адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись статтями 17, 109 КАС України, ст.15 ЦПК України, суддя –
У Х В А Л И В:
Відмовити в відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної адміністрації Одеської міської ради про волокиту та бездіяльність у поставленні на квартирний облік.
Роз’яснити, право вирішення цього спору в порядку цивільного судочинства
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області, через Приморський районний суд міста Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п’яти днів з дня ії отримання позивачем.
Суддя
Приморського районного
суду міста Одеси ОСОБА_3
26.05.2015