Постанова № 44335400, 25.05.2015, Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
25.05.2015
Номер справи
676/6880/14-а
Номер документу
44335400
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 676/6880/14-а

Номер провадження 2-а/676/53/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2015 року м. Кам'янець - Подільський

Кам'янець - Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді Стельмах Д.В.,

при секретарі Маневич І.В.,

за участю:

представника позивачів ОСОБА_1,

представника відповідача Олійника М.В.,

представника третьої особи ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Заліської сільської ради Кам'янець - Подільського району, виконавчого комітету Заліської сільської ради, Реєстраційної служби Кам'янець - Подільського міськрайонного управління юстиції в Хмельницькій області, Комунального підприємства Кам'янець - Подільське міжміське бюро технічної інвентаризації, третя особа на стороні відповідачів ОСОБА_9 про оскарження рішення виконавчого комітету ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулися з адміністративним позовом до Заліської сільської ради Кам'янець - Подільського району, виконавчого комітету Заліської сільської ради, Реєстраційної служби Кам'янець - Подільського міськрайонного управління юстиції в Хмельницькій області, Комунального підприємства Кам'янець - Подільське міжміське бюро технічної інвентаризації третя особа на стороні відповідачів ОСОБА_9 про оскарження рішення виконавчого комітету, а саме просили суд визнати протиправним та нечинним рішення сільської ради с. Залісся Перше, Кам'янець-Подільського району Хмельницької області №12 від 17 лютого 2011 року «Про оформлення права власності на приміщення» надане за заявою ОСОБА_9 на оформлення права власності на приміщення фельдшерсько-акушерського пункту, розташованого в АДРЕСА_1 та скасувати його, визнати таким, що не відповідає чинному законодавству технічний паспорт на приміщення колишнього ФАП АДРЕСА_1 виданий 25.01.2011 року ОСОБА_9, зобов'язати Реєстраційну службу Кам'янець - Подільського міськрайонного управління юстиції в Хмельницькій області зняти з реєстрації свідоцтво про право власності ОСОБА_9 серії НОМЕР_1 внесеного у державну реєстрацію за номером НОМЕР_2 від 04.03.2011р. реєстраційний номер НОМЕР_3, номер запису 623.

Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив, що передача у власність ОСОБА_9 будівлі колишнього ФАП з земельною ділянкою для його обслуговування призвело до порушення права позивачів на повноцінне користування належними їм земельними ділянками, а саме, унеможливило заїзд з метою обробітку з АДРЕСА_1. Приватизація відбувалася з порушенням законодавства України.

Представник відповідача виконавчого комітету Заліської сільської ради проти позову заперечив, пояснив, рішення прийнято в межах компетенції виконавчого комітету. Оформлення ОСОБА_9 документів на будівлю за адресою АДРЕСА_1 відбувалося не в процесі приватизації, оскільки дане приміщення реалізоване ліквідатором у процесі ліквідації СВК «Залісський». На даний час ФАП знаходиться за адресою АДРЕСА_2.

Представник відповідача Реєстраційної служби Кам'янець - Подільського міськрайонного управління юстиції в Хмельницькій області, в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача Комунального підприємства Кам'янець - Подільське міжміське бюро технічної інвентаризації в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі. У попередніх судових засіданнях пояснив, що технічний паспорт на приміщення за адресою АДРЕСА_1 виданий у відповідності до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, за заявою ОСОБА_9 Оцінка приміщення не здійснювалася, оскільки такої послуги не замовляли.

Представник третьої особи проти позову заперечив. Пояснив, що ОСОБА_9 вказане приміщення придбав, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордера №38 від 28.08.2006р.

Заслухавши пояснення сторін, третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Положеннями ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виконавчі органи рад це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами. Виконавчими органами сільських рад є їх виконавчі комітети, які є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади, також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Відповідно до підпункту 10 пункту «б» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (яка діяла на час спірних правовідносин) виконавчим органам сільських рад делеговані повноваження щодо обліку відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.

Стаття 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва.

Згідно із п. 1.4. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 р. за N 582/5773 технічну інвентаризацію новозбудованих (реконструйованих) та наявних об'єктів виконують за рахунок замовників комунальні підприємства - бюро технічної інвентаризації. На підставі матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи та технічні паспорти.

Згідно п. 1.2. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно від 07.02.2002 р. за № 7/5 (що було чинним на час прийняття оскаржуваного рішення) державна реєстрація прав проводиться державними реєстраторами бюро технічної інвентаризації.

За правилами підпункту «а» пункту 8.1. Порядку державної реєстрації оформлення права власності на нерухоме майно проводиться з видачею свідоцтва про право власності за заявою про оформлення права власності на нерухоме майно органами місцевого самоврядування: фізичним та юридичним особам на підставі документів, установлених законодавством, які підтверджують право власності на об'єкти нерухомого майна та не віднесені до правовстановлювальних документів, передбачених у додатку 2 до Положення.

Відповідно до п. 8.2. Порядку, до заяви про оформлення права власності на нерухоме майно додаються матеріали технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, а також інші документи, визначені Положенням.

Судом встановлено, що Комунальним підприємством Кам'янець - Подільського міжміського бюро технічної інвентаризації виготовлено технічний паспорт на приміщення за адресою: АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_9.

17 лютого 2011 року виконавчий комітет Заліської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, керуючись ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування», виніс рішення № 12, згідно якого надано рішення гр. ОСОБА_9 на оформлення права власності на приміщення, яке розташоване в АДРЕСА_1.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, представник позивачів посилається на ту обставину, що у власність ОСОБА_9 передано будівлі колишнього ФАП з земельною ділянкою для його обслуговування за рішенням Заліської сільської ради, чим порушено право позивачів на повноцінне користування їх земельними ділянками та унеможливлює до них заїзд з метою їх обробітку з АДРЕСА_1.

Проте, як визнано сторонами в судовому засіданні, по земельній ділянці навколо приміщення по АДРЕСА_1 ніколи не було дороги, а оскаржуване рішення виконавчого комітету стосується лише приміщення.

Згідно із ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 02.10.2014 року ухвалу слідчого судді Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 05.09.2014 року про відмову в задоволенні скарги ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Кам'янець-Подільського РВ УМВС України у Хмельницькій області від 30.05.2014 року про закриття кримінального провадження у частині придбання ОСОБА_9 фельдшерсько-акушерського пункту, розташованого в АДРЕСА_1 та постанову слідчого в частині закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю події кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України у частині відчуження цього фельдшерсько-акушерського пункту ОСОБА_9 скасовано, а матеріали кримінального провадження №42013240160000014 повернуто в СВ Кам'янець-Подільського РВ УМВС України у Хмельницькій області для продовження досудового розслідування.

Відповідно до постанови заступника прокурора Кам'янець-Подільського району від 07.05.2015 року постанову слідчого СВ Кам'янець-Подільського РВ УМВС України у Хмельницькій області від 08.03.2015 року про закриття кримінального провадження №42013240160000014 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, скасовано, а матеріали досудового розслідування направлено начальнику СВ Кам'янець-Подільського РВ УМВС України у Хмельницькій області для організації подальшого розслідування.

Частиною 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з вимогами частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд звертає увагу на те, що згідно з вищевказаними нормами права особа має право звернутись до адміністративного суду з позовом у разі, якщо вона вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. При цьому, обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.

Задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.

В розумінні Кодексу адміністративного судочинства України захист прав, свобод та інтересів осіб завжди є похідним, тобто передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.

Враховуючи вимоги Кодексу адміністративного судочинства України, особа повинна довести факт порушення її прав чи охоронюваних законом інтересів оскаржуваним рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, у даній адміністративній справі насамперед підлягає встановленню факт порушення прав чи охоронюваних законом інтересів позивача з боку відповідача (внаслідок вчинення оскаржуваних дій та прийняття оскаржуваного рішення).

Позивачами не доведено порушення їх прав, свобод або інтересів оскаржуваним рішенням виконавчого комітету Заліської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області № 12, а тому позов не підлягає задоволенню.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 11, 17, 99, 104-106, 160, 161, 162 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Заліської сільської ради Кам'янець - Подільського району, виконавчого комітету Заліської сільської ради, Реєстраційної служби Кам'янець - Подільського міськрайонного управління юстиції в Хмельницькій області, Комунального підприємства Кам'янець - Подільське міжміське бюро технічної інвентаризації, третя особа на стороні відповідачів ОСОБА_9 про оскарження рішення виконавчого комітету від 17.02.2011 року №12 відмовити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня отримання сторонами її копії виготовленої в повному обсязі до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Кам`янець-Подільський міськрайонний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя