Справа №820/2229/15
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
20 травня 2015 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі судової колегії:
головуючого судді - Волошина Д.А.
судді - Горшкової О.О., Панова М.М.
за участю секретаря судового засідання - Ільницької І.Л.
позивача ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2, представника відповідачів - Блудової О.В., третя особа - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Міністерства Внутрішніх справ України, третя особа: Управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді ,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Міністерства Внутрішніх справ України , в якому просив суд визнати незаконним та скасувати наказ МВС України від 16.01.2015року № 48: о/с. про накладення на ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення "звільнення з органів внутрішніх справ"; зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області поновити на службі в органах внутрішніх справ на посаді: інспектора з адміністративної практики ВДАІ з обслуговування м. Балаклія та Балаклійського району ГУМВС України в Харківській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 08.04.2015 р. залучено до участі у справі - Управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області - як третю особу без самостійних позовних вимог на стороні відповідача.
Судом поставлено на обговорення питання про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним Судом України конституційної справи за зверненням Верховного Суду України, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень Закону України "Про очищення влади" та набрання відповідним рішенням законної сили.
Позивач та представник позивача в судовому засіданні проти зупинення провадження у даній справі не заперечували.
Представник відповідача в судовому засіданні при вирішенні клопотання поклалася на розсуд суду.
Третя особа в судове засідання не прибула, про дату, час та місце судового засідання була повідомлена належним чином, причини неявки не повідомила, заяв та клопотань суду не надала.
Суд, вислухавши думку представників сторін прибувши у судове засідання, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що станом на 20 травня 2015 року на розгляді колегії суддів Конституційного суду України знаходиться подання Верховного Суду України щодо відповідності положенням частини третьої статті 22, частини першої статті 38, статті 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу „Прикінцеві та перехідні положення" Закону України „Про очищення влади", подання 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про очищення влади" та подання Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України „Про очищення влади", по яким ухвалами колегії суддів КСУ відкриті конституційні провадження у справах, ухвалою колегії суддів КСУ об'єднано в одне конституційне провадження та здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Суду, про що свідчать данні сторінці "На розгляді" з офіційного сайту Конституційного суду України http://www.ccu.gov.ua/uk/publish/article/270293.
Відповідно до статті 61 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 № 422/96-ВР, Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України приймає рішення.
Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині.
У разі якщо в процесі розгляду справи за конституційним поданням чи конституційним зверненням виявлено невідповідність Конституції України інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі, і які впливають на прийняття рішення чи дачу висновку у справі, Конституційний Суд України визнає такі правові акти (їх окремі положення) неконституційними.
Згідно ст. 69 Закону України "Про Конституційний Суд України", рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Враховуючи, що предметом розгляду адміністративної справи № 820/2229/15 є скасування наказу МВС України від 16.01.2015року № 48: о/с. з посиланням на вимоги пункту 10 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 року № 1682-У11 відносно ОСОБА_1, з огляду на те, що на розгляді в Конституційному Суді України перебуває справа щодо відповідності Конституції України вказаного положення Закону України "Про очищення влади", суд дійшов висновку про неможливість розгляду даної адміністративної справи до вирішення Конституційним Судом України конституційної справи за зверненням Верховного Суду України, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень Закону України "Про очищення влади" та набрання відповідним рішенням законної сили.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи у сукупності наведене, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі до вирішення Конституційним Судом України конституційної справи за зверненням Верховного Суду України, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень Закону України "Про очищення влади" та набрання відповідним рішенням законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ст.156, ст.ст. 165, 186 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 820/2229/15 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Міністерства Внутрішніх справ України, третя особа: Управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, до вирішення Конституційним Судом України конституційної справи за зверненням Верховного Суду України, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень Закону України "Про очищення влади" та набрання відповідним рішенням законної сили.
Зобов'язати сторони негайно повідомити Харківський окружний адміністративний суд про усунення обставин, які були підставою для зупинення провадження у справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали складено 21 травня 2015 року
Головуючий суддя Волошин Д.А.
Судді Горшкова О.О.
Панов М.М.