Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 травня 2015 р. 15 год. 45 хв. Справа № 818/1390/15
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Коробчук Ю.М.,
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Гребінник В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу №818/1390/15
за позовом ОСОБА_1
до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області
про визнання протиправними дій та скасування рішень,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до суду з позовом до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області (далі по тексту - відповідач, УДАБІ у Сумській області), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії та скасувати акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.02.2015 року №100;
- визнати протиправним дії та скасувати припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт від 13.02.2015 року №100;
- визнати протиправним та скасувати припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.02.2015 року №100/1;
- визнати протиправними дії та скасувати протокол про адміністративне правопорушення від 13.02.2015 року №100;
- визнати протиправними дії та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 04.03.2015 року №34.
В судовому засіданні представником відповідача, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області заявлено письмове клопотання про заміну Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Позивач в судовому засіданні проти клопотання не заперечував.
Заслухавши позивача та представника відповідача, дослідивши мареріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 року № 150 "Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції", територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції - Інспекція державного архітектурно будівельного контролю у Сумській області перебуває в стані припинення як юридична особа публічного права.
Згідно з п.2 вказаної постанови, Кабінет Міністрів України погоджується з пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі.
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року №294 "Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України", Державній архітектурно-будівельній інспекції забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Відповідно до наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України "Щодо діяльності Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області" від 31.10.2014 року №368, Управління забезпечує здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, покладених на нього Положенням про Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області, затвердженого наказом № 233 від 01.10.2014 року, на території Сумської області.
Відповідно до п.6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших органів центральної виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року №1074, у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Таким чином, Управління - територіальний орган утворений як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, з 01.10.2014 року бере участь в реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території Сумської області.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, позивач заявляє кілька позовних вимог, що підсудні різним судам, що в даному випадку, на переконання суду, можуть ускладнити як вирішення справи, так і виконання судового рішення у випадку задоволення вимог, а тому спільний розгляд даних позовних вимог в одному провадженні є неможливий, у зв'язку з чим вони підлягають роз'єднанню.
Згідно ст. 116 КАС України, суд може своєю ухвалою об'єднати в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача, а також роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги роз'єднати та виділити у самостійні провадження, а саме:
за позовом ОСОБА_1 до Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про визнання протиправними дій та скасування акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.02.2015 року №100; визнання протиправними дій та скасування припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт від 13.02.2015 року №100; визнання протиправним та скасування припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.02.2015 року №100/1;
за позовом ОСОБА_1 до Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про визнання протиправними дій та скасування протоколу про адміністративне правопорушення від 13.02.2015 року №100; визнання протиправними дій та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04.03.2015 року №34.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 55, 56, 116 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Замінити відповідача Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області на належного відповідача Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26, код 37471912).
В адміністративній справі №818/1390/15 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області про визнання протиправними дій та скасування рішень позовні вимоги роз'єднати та виділити у самостійні провадження, а саме:
за позовом ОСОБА_1 до Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про визнання протиправними дій та скасування акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.02.2015 року №100; визнання протиправними дій та скасування припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт від 13.02.2015 року №100; визнання протиправним та скасування припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.02.2015 року №100/1;
за позовом ОСОБА_1 до Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про визнання протиправними дій та скасування протоколу про адміністративне правопорушення від 13.02.2015 року №100; визнання протиправними дій та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04.03.2015 року №34.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на неї можуть бути викладені в апеляційній або касаційній скарзі на ухвалу чи постанову суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик
Повний текст ухвали складений 19.05.2015 року.