ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2015 р. Справа № 804/4026/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Синтиз» про стягнення заборгованості в сумі 1 363 031,19 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Синтиз», в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Синтиз» недоїмку з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1 363 031,19 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VІ відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з серпня 2013 року по жовтень 2014 року в сумі 1 363 031,19 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.03.2015 року було відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в судове засідання.
В судове засідання сторони не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, просили суд розглянути справу без їх участі.
Частиною 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
У відповідності з частиною 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХII, органи Державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідач зареєстрований в Дніпропетровській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області та є згідно Закону № 2464-VI платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 19.09.2013 року подано звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2013 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 168 368,06 грн.
15.10.2013 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2013 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 120997,48 грн.
18.11.2013 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2013 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 118633,04 грн.
19.12.2013 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2013 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 105728,64 грн.
18.01.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2013 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 100441,73 грн.
19.02.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 67867,04 грн.
19.03.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за лютий 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 73831,35 грн.
16.04.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 75013,36 грн.
19.05.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 102855,33 грн.
19.06.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 96924,69 грн.
17.07.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 106945,20 грн.
20.08.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 116377,13 грн.
18.09.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 89287,31 грн.
17.10.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 96405,02 грн.
18.11.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 89838,99 грн.
Частиною 8 статті 9 Закону № 2464-VI встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
З урахуванням наявності переплати на рахунку підприємства сума, що підлягає стягненню зменшується на суму такої переплати та становить 1 363 031,19
В свою чергу абзацом частиною четвертої статті 25 Закону № 2464-VI встановлено, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
На виконання вимог положень Закону № 2464-VI позивачем було винесено вимогу № Ф-3 від 05.12.2014 року (отримана відповідачем 19.12.2014 року).
Абзацом дев'ятим частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VI встановлено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Абзацом десятим частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VI визначено, що у випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Доказів сплати вказаної суми позивачу відповідачем не надано.
На підставі п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. ст.ст.158-163,167,183-2, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Синтиз» (52500, Дніпропетровська область, м. Синельникове, вул. Кирпична, буд. 13, код ЄДРПОУ 34195668) на користь державного бюджету суму недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 1 363 031,19 грн. (один мільйон триста шістдесят три тисячі тридцять одна гривня, 19 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Серьогіна