Справа № 161/6171/15-а
Провадження № 2-а/161/215/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2015 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі : головуючого - судді Гринь О.М.
при секретарі Шумивода О.І. розглянувши у відритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Луцьку про визнання дій незаконними,в с т а н о в и в :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачапро визнання дій незаконними. Свій позов мотивує тим, що перебуває на обліку в управлінні пенсійного фонду України в м. Луцьку з 22.10.2002 року та отримує пенсію відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру». Зазначає, що при нарахуванні та виплаті пенсії Управління пенсійного фонду України в місті Луцьку за лютий місяць 2015 року утримало з належної до виплати суми податок на доходи фізичних осіб у розмірі 488,60 грн. (15%) та військовий збір у розмірі 48,86 грн. (1,5%), аналогічні утримання проведено й з пенсії, виплаченої за березень та квітень поточного року. Вважаючи такі дії незаконними позивач звернувся до управління пенсійного фонду України в місті Луцьку з заявою про припинення утримання названих вище обов'язкових платежів та повернення сум, утриманих раніше. Проте, у задоволені заяви було відмовлено.
Враховуючи вищенаведене, просить суд визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку щодо утримання з його пенсії податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зобов'язати відповідача повернути йому в повному обсязі раніше утриманні суми нарахованих вище обов'язкових платежів та припинити їх подальше утримання.
В судове засідання позивач не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позов не визнав, надав суду письмові заперечення.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши надані докази в їх сукупності, приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як установлено судом, позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років і перебуває на обліку в Головному управління пенсійного фонду України в місті Луцьку. Базовий розмір його пенсії станом на 01.01.2015 року становить 6911,33 грн. (а.с.9).
В лютому 2015 року до виплати позивачу розмір пенсії склав 6373,87 грн. за вирахуванням військового збору в сумі 48,86 грн. ( 6911,33 грн. - 6911,33 грн. Х 1,5%)
Та за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб - 488,60 грн. (6911,33 грн. - 6911,33 грн. Х 15%).
На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» у зв'язку з набранням чинності змінами до Податкового Кодексу України з 01.01.2015 року податок на доходи фізичних осіб утримується з суми пенсій ( включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати в розрахунку на місяць, встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.
Базою оподаткування в 2015 році є суми пенсій в частині, що перевищує 3654 грн. на місяць.
Ставка податку становить 15% бази оподаткування, що не досягає 10 мінімальних заробітних плат на 1 січня звітного року (1218 грн.х10-12180 грн).
Крім того, відповідно до положень зазначеного вище Закону з 01.01.2015 року об'єктом оподаткування військом збором є доходи, визначені ст.163 Податкового кодексу України, до яких належать суми пенсій, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати ( в розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення. Ставка збору становить 1,5 % бази оподаткування.
У разі наявності колізій між нормами законів, що мають однакову юридичну силу, застосуванню підлягає той із них, який прийнято пізніше. Крім того обов'язок сплачувати податки є обов'язком прямо закріпленим у Конституції Ураїни в ст. 67.
Враховуючи вищевикладене застосування підлягають норми Податкового Кодексу України в частині відрахувань з пенсії позивача, а не норми Закону України «Про пенсійне забезпечення», який лише визначає розмір бази оподаткування.
З врахуванням викладеного, проаналізувавши зібрані досліджені по справі докази в їх сукупності дії відповідача не протирічать закону, а тому в задоволенні позовних вимог позивача суд відмовляє.
п о с т а н о в и в :
В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Луцьку про визнання дій незаконними - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду Гринь О.М.