Ухвала суду № 44214432, 12.05.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2015
Номер справи
815/5519/14
Номер документу
44214432
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 травня 2015 р. Справа № 815/5519/14

Категорія: 8.3.2 Головуючий в 1 інстанції: Стеценко О. О.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Потапчука В.О. судді - Семенюка Г.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2014 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-В" до Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, вимоги про сплату боргу (недоїмки), рішення про застосування штрафних санкцій, -

встановиЛА:

До Одеського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Комфорт-В" (далі - Позивач, або ТОВ "Комфорт-В") з позовом до Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області (далі - Відповідач, або ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області) про визнання протиправними та скасування: податкового повідомлення-рішення № 0013451701 від 07.08.2014 року, вимоги № Ю-0013151701 від 31.07.2014 року про сплату боргу (недоїмки), рішення про застосування штрафних санкцій №0013441701 від 07.08.2014 року.

Суд першої інстанції своєю постановою від 18 листопада 2014 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-В" до Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, вимоги про сплату боргу (недоїмки), рішення про застосування штрафних санкцій - задовольнив.

Визнав протиправним та скасував податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області № 0013451701 від 07 серпня 2014 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Комфорт - В" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11965,29 грн., у тому числі за основним платежем 7101,72 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 4863,57 грн.

Визнав протиправною та скасував вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю - 0013151701 від 31 липня 2014 року, винесену Державною податковою інспекцією в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, якою зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Комфорт - В" сплатити недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 20301,84 грн.

Визнав протиправним та скасував рішення Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області №0013441701 від 07 серпня 2014 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт - В" штрафних санкцій в розмірі 5138,64 грн.

Державна податкова інспекція в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області не погодившись з постановою суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги Державна податкова інспекція в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, або у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апелянта в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Комфорт В" зареєстровано Овідіопольською районною державною адміністрацією Одеської області 07.02.2011 року, ідентифікаційний код 37519325, на податковому обліку в ДПІ у Овідіопольському районі перебуває з 09.02.2011 року.

Листом № 6725/7/15-32-17-01-02 від 04.07.2014 року ГУ Міндоходів в Одеській області надано Відповідачу для розгляду та вжиття заходів копію повідомлення ОСОБА_4, яке надійшло до інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів засобами телефонного зв'язку щодо використання праці неоформлених найманих працівників TOB "Комфорт-В" та копію письмової заяви від цього ж громадянина до ГУ Міндоходів в Одеській області аналогічного змісту, а саме що ОСОБА_4 прийнятий на роботу на фірму "Комфорт-В" в м. Києві без належного оформлення згідно діючого законодавства.

З метою з'ясування обставин по справі Відповідачем було надіслано запит директору TOB "Комфорт-В" № 1069/9/15-21-17-01-08 від 07.07.2014 щодо надання пояснень та їх документального підтвердження з питань трудових відносин з ОСОБА_4

На вказаний запит ТОВ "Комфорт-В" було надано відповідь листом за № 15 від 14.07.2014 року, згідно якої з моменту відкриття фірми "Комфорт-В" по теперішний час ОСОБА_4 на підприємстві не працював, в зв'язку з чим відсутні накази про прийняття на роботу, відомості про нарахування заробітної плати.

В період з 22.07.2014 року по 25.07.2014 року на підставі наказу ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області №453 від 21.07.2014 року, направлень на перевірку №№ 366, 367 від 21.07.2014 року, відповідно до вимог пп.78.1.13 п.78.1 ст.78, п.82.2. ПК України, співробітниками ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області було проведено позапланову виїзну документальну перевірку ТОВ "Комфорт-В" з питань дотримання вимог податкового законодавства при оподаткуванні виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, в тому числі внаслідок не укладення платником податків трудових договорів з найманими особами за період з 10.12.2013 року по 30.06.2014 року, результати якої були викладені в Акті перевірки №10/10-/15-21-17-01/37519325 від 31.07.2014 року.

Відповідно до висновків Акту перевірки встановлено порушення ТОВ "Комфорт-В": ст.21 Закону України "Про оплату праці", що виразилось в не укладенні трудових договорів з ОСОБА_4 та ОСОБА_6 за період з 20.12.2013 року по 14.04.2014 року; пп. 168.1.1 п.168 ст.168, пп."а" п.176.2 ст.176 ПК України, внаслідок чого податок з доходів, виплачених фізичним особам не утримувався, до бюджету не перераховувався, в зв'язку з чим занижено податок з доходів фізичних осіб в сумі 7101,72 грн. за період з грудня 2013 року по квітень 2014 року; пп.6.2.1 п.6.2. ст.6, пп.7.1.1 п.7.1 ст.7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", внаслідок чого донараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 20301,84 грн.

На підставі Акту перевірки Відповідачем були прийняті наступні рішення: податкове повідомлення-рішення № 0013451701 від 07.08.2014 року, яким ТОВ "Комфорт-В" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11965,29 грн., у тому числі за основним платежем 7101,72 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 4863,57 грн.; вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0013151701 від 31.07.2014 року, якою зобов'язано ТОВ "Комфорт-В" сплатити недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 20301,84 грн.; рішення №0013441701 від 07.08.2014 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у сумі 8183,92 грн.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями Відповідача, ТОВ "Комфорт-В" оскаржило їх до ГУ Міндоходів в Одеській області. За результатами розгляду скарги Позивача ГУ Міндоходів в Одеській області були прийняті рішення: №1923/10/15-32-10-02-07 від 15.09.2014 року про результати розгляду первинної скарги відносно податкового повідомлення-рішення №0013451701 від 07.08.2014 року та №0013441701 від 07.08.2014 року, яким залишено без змін податкове повідомлення-рішення №0013451701 від 07.08.2014 року, та частково скасовано рішення №0013441701 від 07.08.2014 року на суму 3045,28 грн., а в іншій частині зазначене рішення залишено без змін; №1924/10/15-32-10-02-06 від 15.09.2014 року відносно вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0013151701 від 31.07.2014 року, яким первина скарга залишена без розгляду в зв'язку з пропуском встановленого строку для оскарження.

Не погодившись із вищевказаними податковим повідомленням-рішенням, вимогою про сплату боргу (недоїмки), рішенням про застосування штрафних санкцій Позивач звернувся до суду.

Згідно Акту перевірки, в порушення ст.21 Закону України "Про оплату праці", TOB "Комфорт-В" трудові договори з ОСОБА_4 та ОСОБА_6 за період з 20.12.2013р. по 14.04.2014р. не укладались, вказані особи отримали необліковану заробітну плату в сумі 48200грн., в т.ч. за грудень 1600 грн., за січень 9600 грн., за лютий 28800 грн., за березень 600 грн., за квітень 1600 грн. Податок з доходів фізичних осіб та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Відповідачем на вказані суми заробітної плати не нараховувались та не сплачувались.

Як вбачається з Акту перевірки, висновки ДПІ в Овідопольскому районі ГУ Міндоходів в Одеській області щодо не укладення Позивачем у період з 20.12.2013 року по 14.04.2014 року трудових договорів з ОСОБА_4, ОСОБА_6 і як наслідок, заниження ТОВ "Комфорт-В" податку з доходів, виплачених фізичним особам в сумі 7101,72 грн., єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування в сум 20301,84 грн., базуються на поясненнях ОСОБА_4 від 22.07.2014 року, які надійшли на електронну пошту ДПІ в Овідіопольскому районі ГУ Міндоходів в Одеські області.

Згідно вказаних пояснень ОСОБА_4 разом з сином ОСОБА_6 були прийняті на роботу прорабом ОСОБА_2 (м.т. НОМЕР_3) на фірму "Комфорт-В", виконували зварювальні роботи по монтажу теплотраси на об'єкті "Роза", який знаходиться біля центрального залізничного вокзалу м. Києва. Кошти за виконані роботи отримували від прораба ОСОБА_2: 30.12.2013 року аванс 1600 грн., 11.01.2014 року заробітну плату 6400 грн. На об'єкті спорткомплекс, який знаходиться неподалік від метро ім. Т. Шевченко в м. Києві виконували зварювальні роботи по монтажу теплотраси, розрахунок за виконані роботи від прораба ОСОБА_2 готівкою отримали 20.01.2014 року в сумі 3200 грн., 11.02.2014 року в сумі 28800 грн., в березні 2014 року в сумі 5000грн., а 1600грн. безготівковим шляхом - на особисту картку Приватбанку №5168242067540470. На об'єкті в м. Алчевськ зварювальні роботи по монтажу теплотраси і пожежного водопостачання, виконували в березні-квітні 2014 року, прорабом був ОСОБА_7 (м.т. НОМЕР_4). За виконані роботи розрахунки проводились безготівковим шляхом - 16.04.2014 року зараховано на картку Приватбанку аванс 1600 грн, залишок заробітної плати в сумі 7600 грн. не виплачено. Крім того, за виконані роботи на 1 об'єкті "Роза" в м. Києві не розрахувались на суму 3200 грн.

Згідно ст.2 Кодексу законів про працю України працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Відповідно до ст.24 цього Кодексу трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим: при організованому наборі працівників; при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я; при укладенні контракту; у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі; при укладенні трудового договору з неповнолітнім; при укладенні трудового договору з фізичною особою; в інших випадках, передбачених законодавством України. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.

Згідно зі ст.21 Закону України "Про оплату праці" працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

Згідно ст.162 ПК України платниками податку на доходи фізичних осіб є: фізична особа-резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа-нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Відповідно до п.163.1 ст.163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

При цьому, згідно п.164.1 ст.164 ПК України базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Відповідно до п.п.164.1.2 п.164.1, п.п.164.2.2 п.164.2 ст.164 ПК України загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту); суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору.

Згідно п.167.1 ст.167 ПК України ставка податку становить 15 % бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Згідно пп.168.1.1 п.168 ст.168 ПК України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 цього Кодексу (15%). Згідно пп. а) п.176.2 ст.176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

З викладеного вбачається, що Позивач, як роботодавець, зобов'язаний утримувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування виключно з сум, які виплачуються ним особам, які працюють за трудовим договором або виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами.

В зв'язку з цим ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області як контролюючий орган, мала право прийняти рішення про донарахування Позивачу грошових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за умови встановлення під час перевірки фактів виконання робіт (надання послуг) ОСОБА_4, ОСОБА_6 на користь ТОВ "Комфорт-В" за трудовими або цивільно-правовими договорами та виплати Позивачем вказаним особам заробітної плати (винагороди, інших видів компенсації).

Пунктом 6 розділу І Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації № 984 від 22.12.2010 року (далі - Порядок), передбачено, що факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Приписами Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" закріплена обов'язковість ведення обліку доходів і витрат підприємства. Так, ст.9 зазначеного Закону передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Враховуючи викладене вище, апеляційний суд вважає, що висновки ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області про виконання ОСОБА_4, ОСОБА_6 в період з 20.12.2013 року по 14.04.2014 року трудових обов'язків на ТОВ "Комфорт-В" та виплати вказаним особам заробітної плати в розмірі 48200,00 грн., всупереч вимогам п.6 розділу 1 Порядку не підтвердженні первинними документами бухгалтерського обліку або іншими належними та допустимими доказами.

Не приймаються до уваги посилання Відповідача на пояснення ОСОБА_4 від 22.07.2014 року, оскільки вказані пояснення були отримані Відповідачем по електронній пошті. ОСОБА_4 не надавав пояснення особисто співробітникам ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області і, його особа не встановлювалась та не перевірялась. Крім того, пояснення ОСОБА_4 самі по собі без підтвердження іншими доказами, в тому числі первинними документами бухгалтерського обліку, не могли бути підставою для вищевказаних висновків Акту перевірки.

З огляду на викладене, судова колегія погоджується з думкою суду першої інстанції, що Відповідач не довів правомірності та обґрунтованості: спірного податкового повідомлення - рішення № 0013451701 від 07 серпня 2014 року, яким ТОВ "Комфорт - В" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11965,29 грн., у тому числі за основним платежем 7101,72 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 4863,57 грн.; вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю - 0013151701 від 31 липня 2014 року, якою зобов'язано ТОВ "Комфорт - В" сплатити недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 20301,84 грн., у зв'язку з чим позовні вимоги ТОВ "Комфорт-В" підлягають задоволенню шляхом визнання їх протиправними та скасування.

Відносно рішення №0013441701 від 07 серпня 2014 року про застосування до ТОВ "Комфорт - В" штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів своєчасно не нарахованого єдиного внеску у сумі 8183,92 гривень слід зазначити наступне.

Рішенням ГУ Міндоходів в Одеській області №1923/10/15-32-10-02-07 від 15.09.2014 року, прийнятим за результатами розгляду скарги ТОВ "Комфорт - В" рішення №0013441701 від 07.08.2014 року скасовано в частині застосування до ТОВ "Комфорт - В" штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 3045,28 гривень.

В зв'язку з викладеним, судова колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що рішення ДПІ в Овідіопольському районі ГУ Міндоходів в Одеській області №0013441701 від 07 серпня 2014 року про застосування до ТОВ "Комфорт - В" штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів своєчасно не нарахованого єдиного внеску - підлягає скасуванню в частині застосування до ТОВ "Комфорт - В" штрафних санкцій в розмірі 5138,64 грн. (8183,92 гривень за первісним рішенням - 3045,28 гривень скасованих згідно рішення ГУ Міндоходів в Одеській області №1923/10/15-32-10-02-07 від 15.09.2014 року).

Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, - залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2014 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-В" до Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, вимоги про сплату боргу (недоїмки), рішення про застосування штрафних санкцій, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.

Головуючийсуддя С.І. Жук суддя В.О. Потапчук суддя Г.В. Семенюк