Копія
Справа № 822/178/14
У Х В А Л А
22 січня 2014 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Шевчук О.П. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до кредитної спілки "Промінь" про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до кредитної спілки "Промінь" про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн.
Ухвалою від 17 січня 2014 року суд залишив позовну заяву без руху в зв'язку з відсутністю в матеріалах справи доказів сплати судового збору. 22 січня 2014 року позивач подав суду клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку відсутністю у тимчасовому кошторисі на 1 квартал 2014 року видатків на сплату судового збору.
Дослідивши матеріали справи та клопотання про звільнення від сплати судового збору суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з тимчасовим кошторисом на 1 квартал 2014 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, видатки позивача затверджено у сумі 6 134 700 грн.
Відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (далі - Порядок), який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. N 228, кошторис бюджетної установи - основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.
Частиною 3 Порядку встановлено, що установа незалежно від того, чи веде вона бухгалтерський облік самостійно, чи обслуговується централізованою бухгалтерією, для забезпечення своєї діяльності складає індивідуальні кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду за кожною виконуваною нею бюджетною програмою (функцією).
Згідно з ч.20 Порядку під час визначення обсягів видатків бюджету та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
Одночасно суд зазначає, що відповідно до ст. 9 Закону України "Про судовий збір" кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.
Враховуючи встановлені судом обставини, а також норми чинних правових актів, що регулюють питання судового збору та складення кошторису бюджетної установи, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим, оскільки розмір видатків позивача на 1 квартал 2014 року затверджено у розмірі 6 134 700 грн., що не свідчить про скрутний майновий стан, а відсутність фінансування за окремим кодом економічної класифікації залежить від процесу складання та затвердження кошторису, проект якого готується позивачем.
Керуючись ст.ст. 88, 98, 160 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук