ПОСТАНОВА
Іменем України
«06» липня 2009 року Справа № 2а-20989/09/1270 Категорія № 6.9.
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Чиркіна С.М.
при секретарі: Лисенко Є.М.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1, (дов. № 34-03/1166 від 17.03.2009року), Карасьова О.С.(дов. № 34-03/837 від 20.02.2009р.)
відповідач: ОСОБА_2
представник відповідача: ОСОБА_3 (посвідчення № 422).,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2про стягнення суми економічних санкцій в сумі 17732,67 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2про стягнення суми економічних санкцій в сумі 17732,67 грн.
Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач допустив порушення порядку формування, встановлення та застосування цін, а саме: у період з 01.12.2008 по 08.02.2009 допущено реалізацію хліба та хлібобулочних виробів за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торговельних надбавок понад установлені граничні розміри. В наслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка.
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 18.02.2009 року №29 на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 17732, 67 грн., які складаються з штрафу в сумі 11821, 78грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 5910, 89грн.
Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій на користь Державного бюджету України.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив суд стягнути економічні санкції в сумі 17732, 67грн.
Представник відповідача та відповідач позовні вимоги визнали, проти задоволення позову не заперечували.
Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 09.02.2009 по 12.02.2009 проводилась перевірка торговельної мережі фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 з питання дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. За результатами перевірки складено акт від 12.02.2009 № 29.
Фізичною особою - підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме: у період з 01.12.2008 по 08.02.2009 допущено реалізацію хліба та хлібобулочних виробів за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торговельних надбавок понад установлені граничні розміри. В наслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення вимог розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 08.11.2007 № 1411, із змінами, внесеними розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації від 21.11.2007 № 1469 та від 14.11.2008 № 1557.
Відповідно до ст.. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.
З акту № 29 від 12.02.2009 року вбачається, що в період з 01.12.2008 по 08.02.2009р відповідачем необґрунтовано допущено реалізацію хліба та хлібобулочних виробів за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торговельних надбавок понад установлені граничні розміри.
Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.
На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 18.02.2009 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні відповідача було винесено рішення № 29 про застосування економічних санкцій у розмірі 17732,67 грн., які складаються з штрафу в розмірі 11821,78грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 5910,89 грн.
Позивачем 20.02.2009 рішення від 18.02.2009року № 29, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено і є чинним.
Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, відповідач сплатив частину боргу, про що свідчить платіжне доручення.
За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, код за ДРФО НОМЕР_1, в дохід Державного бюджету України, код 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Жовтневого району, код 24046538, р/р 31117106700004, суму економічної санкції в розмірі 17732, 67 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя