Постанова № 4412487, 13.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2009
Номер справи
2а-21396/09/1270
Номер документу
4412487
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

Справа № 2а-21396/09/1270 Категорія 6.14

 

 13 липня 2009 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Чиркіна С.М.,

При секретарі: Першиній О.М.,

За участю сторін:

прокурора-заявника: Кудіної Т.А.(посвідчення №184 від 16.01.2007 р.),

представник позивача: не з'явився,

відповідача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2про стягнення фінансової санкції у сумі 680,00 грн. , -

В С Т А Н О В И В:

27 березня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Луганський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у сумі 680,00 грн.

Прокурор-заявник в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 21.08.08 р. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1.За наслідками перевірки складено акт № 077610 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абз.12 ч.1 ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме невиконання перевізником або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства.

За результатами розгляду справи про виявлене порушення від 21.08.08 року керівником інспекції винесено постанову № 051718 про застосування фінансових санкцій в сумі 680.00 грн.

Рішення про застосування фінансової санкції було отримано відповідачем того ж дня.

До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій ОСОБА_1 в адміністративному та судовому порядку не оскаржено . Застосовану інспекцією фінансову санкцію відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.

Прокурор-заявник у судовому засідання підтримав позовні вимоги в повному обсязі , просив суд стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету суму фінансової санкції у суму 680,00 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи повідомлявся, причини неявки суду невідомі.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Заслухавши пояснення прокурора - заявника та представника відповідача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд переходить до наступного.

Згідно з п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.

Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-І І І від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

14.08.08 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом . За результатами перевірки складено акт № 077610 від 14.08.08 року про порушення громадянином відповідачем законодавства про автомобільний транспорт.(а.с.11).

 За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту від № 077610 від 14.08.08 року відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006 року керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову № 051718 від 21.08.08 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 680,00грн.( а.с.12).

 Рішення про застосування фінансових санкцій було отримано відповідачем , про що свідчить його підпис на постанові ( а.с.12).

 До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф не сплатив в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного суд вважає позов обґрунтованим, таким, що підлягає задоволенню та приймає визнання позову відповідачем.

 Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст.94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у сумі 680,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1(АДРЕСА_1) до Державного бюджету на рахунок УДК Жовтневого району м.Луганська, і.к. 24046538, № 31117106700004 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 210811100 фінансові санкції у сумі 680,00 грн.(шістсот вісімдесят грн.).

По станова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

СУДДЯ