КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 759/3849/15-а
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
08 травня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 27 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 27 березня 2015 року відмовлено у задоволенні заяви позивача про заміну сторони виконавчого провадження.
Не погоджуючись із ухвалою суду, позивач подала апеляційну скаргу.
Перевіривши скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі повинні зазначатись вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
Указані вимоги повинні узгоджуватись із положеннями статті 199 цього Кодексу, якою визначено межі повноважень суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду.
Так, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право:
1) залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін;
2) змінити ухвалу суду;
3) скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду;
4) скасувати ухвалу суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі;
5) визнати ухвалу суду нечинною і закрити провадження у справі;
6) скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу.
Із прохальної частини апеляційної скарги слідує, що апелянт просить суд апеляційної інстанції визнати дії суду першої інстанції неправомірними та зобов'язати виконати заміну адрес стягувача та відповідача (боржника).
Враховуючи компетенцію апеляційного адміністративного суду, зазначені вимоги не можуть бути задоволені при розгляді апеляційної скарги. Тому, наведена прохальна частина апеляційної скарги не може розглядатись як така, що відповідає приписам пункту 3 частини 2 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, вимоги апелянта підлягають уточненню.
Окрім того, відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додаються її копії, копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також документ про сплату судового збору.
Так, апеляційна скарга позивача містить додатки - письмові матеріали на 7 аркушах.
Разом з тим, вказані додатки, усупереч приведеній вище правовій нормі, надані апелянтом лише для суду.
Тобто, апелянту слід надати копії згаданих письмових матеріалів для іншої сторони по справі - відповідача.
Окрім того, скаржником не додано до апеляційної скарги документ, що підтверджує сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до підпункту 6 пункту 3 частини 2 статті 4 цього Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на ухвалу суду в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати.
Положеннями частини 1 вказаної правової норми закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2015 року на законодавчому рівні встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 27 березня 2015 року становить 60,90 грн.
Проте, як вже зазначалось, апелянтом не додано до апеляційної скарги доказів на підтвердження сплати судового збору в указаному розмірі, так само як і доказів щодо наявності законних підстав для її звільнення від сплати такого.
Таким чином, апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 3 частини 2 та частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 27 березня 2015 року - залишити без руху.
Зобов'язати апелянта в строк до 25 травня 2015 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом письмового уточнення її вимог, надання суду копій доданих до такої письмових матеріалів для відповідача, а також оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами (чи доказів звільнення від сплати цього збору):
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.