Ухвала суду № 44124612, 08.05.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.05.2015
Номер справи
825/2092/14
Номер документу
44124612
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 825/2092/14

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

08 травня 2015 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши апеляційну скаргу Центрального відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області, третя особа - Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 червня 2014 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із указаною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, положеннями частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до положень статей 3, 4 цього Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Із матеріалів справи вбачається, що предметом оскарження виступає постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження. Відтак, позов має немайновий характер.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру визначена на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 статті 4 цього Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2015 року на законодавчому рівні встановленому мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 червня 2014 року становить 36,54 грн.

Проте, скаржником не надано доказів підтвердження сплати судового збору в указаному розмірі.

Згідно з приписами частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.

Окрім того, відповідно до частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

У частинах 1, 2 статті 186 КАС України визначено, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до частини 1 статті 188 КАС України суд першої інстанції через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до адміністративного суду апеляційної інстанції.

Враховуючи, що постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 червня 2014 року прийнята із застосуванням частини 3 статті 160 КАС України, строк апеляційного оскарження становить 10 днів з дня отримання її копії.

Матеріали справи свідчать про те, що копію оскаржуваного рішення отримано апелянтом 03 липня 2014 року. Відтак, останнім днем подання апеляційної скарги, з урахуванням вихідних днів, було 14 липня 2014 року.

Як убачається з матеріалів справи, апеляційна скарга Центрального відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області була подана не до суду першої інстанції, а безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду (зареєстрована 16 липня 2014 року), а надійшла до місцевого суду лише 08 квітня 2015 року (із супровідним листом Київського апеляційного адміністративного суду від 03 квітня 2015 року №02.2-17/3622/15) - для вирішення питання згідно статті 188 КАС України.

Доказів направлення апелянтом скарги до Чернігівського окружного адміністративного суду у встановленому статтею 186 КАС України порядку матеріали справи не містять.

Зважаючи на те, що строк апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції закінчився 14 липня 2014 року, а апеляційна скарга відповідача надійшла до цього суду лише 08 квітня 2015 року, скаржником пропущено зазначений процесуальний строк.

Зі змісту скарги не вбачається, що апелянт порушує питання про поновлення пропущеного строку.

Отже, апеляційний суд приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху також з метою надання апелянту можливості порушити питання поновлення строку апеляційного оскарження постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 червня 2014 року, обґрунтувавши причини такого пропущення.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Центрального відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області - залишити без руху.

Роз'яснити апелянту, що він вправі протягом тридцяти днів з моменту отримання копії даної ухвали звернутися до суду апеляційної інстанції з обґрунтованим клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження, а також зобов'язаний усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:

р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.

Якщо в зазначений строк таке клопотання апелянтом до суду не буде подано або вказані підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено, а у разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Глущенко Я.Б.