Рішення № 44123946, 30.04.2015, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
30.04.2015
Номер справи
921/195/15-г/17
Номер документу
44123946
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"30" квітня 2015 р.Справа № 921/195/15-г/17

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Андрусик Н.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Приватного підприємства "Продекспорт", м.Тернопіль

до відповідача: Чортківської міської ради, м.Чортків Тернопільської області

про зобов'язання Чортківської міської ради розглянути проект землеустрою та укласти договір оренди земельної ділянки (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 21.04.2015р. (вх.№10630 від 21.04.2015р.),

за участю представників:

позивача: Панчук С.М., уповноважений, довіреність №15/2 від 02.03.2015р.;

відповідача: Марусяк Г.М., уповноважена, доручення №1281 від 11.07.2014р.

В судовому засіданні представникам сторін роз'яснено їхні права та обов'язки у відповідності до приписів ст.ст. 20, 22, 811 ГПК України.

За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася.

Позивач - приватне підприємство "Продекспорт", м.Тернопіль, звернувся 20.02.2015р. (згідно відтиску штампу вхідної кореспонденції суду за вх.№207 від 20.02.2015р.) до господарського суду Тернопільської області з позовом до Чортківської міської ради, м.Чортків Тернопільської області, про зобов'язання Чортківську міську раду розглянути проект землеустрою, що надавався ПП "Продекспорт" на підставі рішення Чортківської міської ради від 15.12.2006р. №388 та зобов'язати Чортківську міську раду укласти з ПП "Продекспорт" договір оренди земельної ділянки, розташованої по вул.Кн.В.Великого в м.Чортків, площею 16тис.кв.м. для будівництва торгового центру (згідно уточнених позовних вимог).

Позов обґрунтовується наступними документами: копіями листів №47 від 18.07.2007р., №101 від 10.12.2009р., №23 від 15.04.2010р., №27111 від 27.11.2013р., №12/6-4 від 06.12.2013р., №1821 від 04.12.2013р., №1930 від 20.12.2013р.; копією рішення №106 від 26.07.2006р.; копією рішення №388 від 15.12.2006р.; копією акту обстеження та вибору земельної ділянки від 01.08.2006р.; іншими матеріалами.

Ухвалою господарського суду від 23.02.2015р. порушено провадження у даній справі, витребувано від сторін додаткові документи, судове засідання призначено на 10.03.2015р. з подальшим відкладенням та оголошенням перерви, в порядку ст.77 ГПК України, востаннє на 30.04.2015р.

Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги з урахуванням поданої 21.04.2015р. заяви про уточнення позовних вимог. Зокрема, в обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що згідно рішення Чортківської міської ради №388 від 15.12.2006р. підприємство замовило у ТОВ "СМП "Геодезія" проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 16тис.м2 під будівництво торгового центру, який листом №47 від 18.07.2007р. направлений Чортківській міській раді для розгляду та затвердження. Однак, впродовж 2007-2010 років орган місцевого самоврядування поданий позивачем проект землеустрою не розглянув, відповіді щодо розгляду даного питання не надав у зв'язку з чим в листопаді 2013р. та грудні 2013р. підприємство повторно звернулося до міської ради із проханнями розглянути проект землеустрою, затвердити його та укласти з підприємством договір оренди земельної ділянки (листи №12/6-4, №27111). У відповідь міською радою повідомлено, що з моменту затвердження матеріалів попереднього місця розташування земельної ділянки змінився порядок передачі земельних ділянок в оренду. Так, згідно статті 124 Земельного кодексу України землі комунальної та державної власності передаються в оренду за результатами проведення земельних торгів.

Позивач вважає, що відповідна позиція міської ради є незаконною, оскільки правовідносини між сторонами виникли ще у 2006 році (до внесення змін до статті 124 ЗК України щодо обов'язковості проведення земельних торгів), а виготовлений проект землеустрою не затверджений в установленому порядку саме з вини міської ради по причині бездіяльності останньої, адже проект землеустрою був виготовлений та поданий на затвердження ще в 2007 році (лист № 47 від 18.07.2007р.). Наведені обставини стали підставою для звернення з даними позовними вимогами до суду.

Відповідач позовні вимоги заперечив, зазначивши, що на даний час у зв'язку з змінами в земельному законодавстві законних підстав для надання позивачу земельної ділянки оренду немає, адже всі рішення ради попереднього скликання, на виконання яких позивачем виготовлено проект землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки в оренду втратили чинність у зв'язку з його не затвердженням; про причини не розгляду проекту на сесії міської ради 5 скликання відповідачу невідомо; на даний момент земельні ділянки комунальної власності передаються на умовах оренди за результатами проведення земельних торгів.

Крім того, згідно заяви №01-24/574 від 23.03.2015р. міська рада, в порядку статті 257 ЦК України, просить суд застосувати строк позовної давності у даному спорі, так як спірні правовідносини між сторонами виникли у 2006 році, тобто з моменту прийняття 15.12.2006р. рішення за №388 "Про затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва торгового центру в м.Чорткові по вул.Кн.В.Великого ПП "Продекспорт", а позов заявлено лише у 2015 році, тобто після закінчення трирічного строку, встановленого для звернення до суду про захист порушених прав.

Розглянувши матеріали справи та додатково представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до статті 13 Конституції України земля є об'єктом права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

26 липня 2006 року, за результатами розгляду заяви приватного підприємства "Продекспорт", Чортківською міською радою прийнято рішення №106 "Про надання дозволу ПП "Продекспорт" на збір матеріалів попереднього погодження для розташування земельної ділянки по вул.В.Великого в м.Чорткові для будівництва торгівельного центру".

01 серпня 2006 року постійно діючою комісією у складі представників Чортківської райдержадміністрації, санепідемстанції, управління екоінспекції, відділу земельних ресурсів, міського голови, за участю представника позивача здійснено вибір та обстеження земельної ділянки для будівництва торгового центру по вул.В.Великого в м.Чортків, про що складено акт, котрий затверджений головою Чортківської районної державної адміністрації 22.08.2006р. Відповідно до висновку комісії, здійсненого за результатами обстеження, земельна ділянка, орієнтовною площею 16тис.м придатна для будівництва торгового центру при умові виготовлення та погодження містобудівного обґрунтування внесення змін до містобудівної документації - генплану міста Чорткова.

Впродовж серпня 2006р. позивач отримав висновки про погодження місця розташування та вибору земельної ділянки під розміщення даного об'єкту Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (вих.№376 від 29.08.2006р.), Управління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області (вих.№1-4/3697/4197 від 23.08.2006р.), Чортківської районної санітарно-епідеміологічної інстанції Тернопільської області (вих.№134 від 29.08.2006р.), Чортківського районного відділу земельних ресурсів (вих.№334/08/03 від 16.08.2006р.), Тернопільської обласної комунальної інспекції охорони пам'яток історії та культури (вих.№1206 від 28.08.2006р.).

Відповідно до містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки встановлено граничні відсотки, щільність та висоту забудови, мінімальні відступи будівлі/споруди від суміжних будівель та меж земельної ділянки, вимоги до організації під'їздів, пішохідних переходів, паркування транспортних засобів тощо.

Згідно рішення Чортківської міської ради від 15.12.2006р. №388: позивачу затверджено позивачу матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки, орієнтовною площею 16000кв.м для будівництва торгового центру за рахунок земель громадського призначення;

- надано дозвіл на проведення проектно-вишукувальних робіт на даній земельній ділянці, на час проведення яких земельну ділянку зарезервовано;

- надано дозвіл на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва торгового центру і одержання архітектурно-планувального завдання.

В подальшому, ліцензованою землевпорядною організацією СМП "Геодезія" розроблено Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ПП "Продекспорт" для будівництва торгового центру та погоджено з відповідними службами.

Як вбачається із матеріалів справи, і це підтверджено в поясненнях представника відповідача 18.07.2007р. позивач звернувся до Чортківської міської ради з проханням винести на розгляд сесії питання затвердження проекту землеустрою земельної ділянки та надання її в оренду. У зв'язку з неотриманням відповіді у встановлений строк 10.12.2009р. позивач повторно звернувся до міської ради та надав на затвердження проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 16тис.кв.м для будівництва торгового центру в м. Чортків та укладення договору оренди земельної ділянки. На дане звернення також не отримано відповіді, у зв'язку з чим позивач втретє 15.04.2010р. звернувся до міського голови та просив надати відповідь щодо розгляду звернення про затвердження проекту землеустрою для відведення земельної ділянки по вул. В. Великого в м. Чортків, для будівництва торгового центру.

Аналогічні звернення надіслано позивачем в листопаді та грудні 2013 року, та, відповідно, згідно отриманих відповідей, міською радою повідомлено про відсутність правових підстав для затвердження проекту землеустрою та передачі земельної ділянки в оренду без проведення земельних торгів в силу нової редакції статті 124 Земельного кодексу України.

Позивач вважає, що до даних правовідносин застосовується законодавство, що діяло на момент виникнення між сторонами правовідносин, тобто стаття 124 ЗК України в редакції від 31.03.2006р., положення якої не вимагали проведення земельних торгів з метою надання земельної ділянки комунальної власності в оренду.

Крім того, зазначає, що відповідно до абз.3 п.1 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року, передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).

Оскільки рішення № 388 відповідачем прийнято 15.12.2006р., то згідно Перехідних положень закону передача в оренду такої земельної ділянки із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).

У зв'язку з цим вважає, що орган місцевого самоврядування умисне зволікає у розгляді питання щодо надання земельної ділянки в оренду та у затвердженні проекту землеустрою.

Оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги з наведених позивачем підстав, підлягають до задоволення частково, з огляду на наступне.

Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України громадяни і юридичні особи набувають права власності і права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно зі ст.123 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок. Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Форма типового договору, нормативи та строки розробки проектів відведення земельних ділянок визначаються Кабінетом Міністрів України. Юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради. До клопотання про відведення земельної ділянки додаються матеріали, передбачені частиною п'ятнадцятою статті 151 цього Кодексу документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Відповідно до частини 6 статті 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Отже, земельне законодавство встановлює строки, впродовж яких відповідне питання підлягає розгляду відповідачем шляхом прийняття кінцевого рішення (про надання земельної ділянки в оренду чи про відмову у її наданні).

Частиною 1 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до ч.10 ст.123 ЗК України рішенням про надання земельної ділянки в користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Підставою для звернення до суду послугувало те, що відповідач залишив клопотання позивача щодо внесення на розгляд сесії поданий на затвердження проект землеустрою без розгляду впродовж з 2007 по 2010р.р., а у 2013 році повідомив, що згідно чинного законодавства передача земель, зокрема комунальної власності в користування, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду (ч. 9 ст. 123 ЗК України)

Матеріали справи не містять будь-яких документів, які б свідчили про поважність пропуску строків розгляду заяви та їх поновлення радою чи пояснювали підстави такого порушення, як і не містять інших документів, що вказують на відмову у наданні земельної ділянки позивачу.

Окрім того, суд вказує, що відповідно до ч.1 ст.124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Згідно частини 3 статті 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Виходячи із змісту вказаних норм в їх сукупності вбачається, що внесені в статтю 124 ЗК України зміни щодо набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, виключно на торгах (аукціонах), не звільняють Чортківську міську раду від обов'язку приймати рішення з приводу передачі земельних ділянок в оренду.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приписи статей 13 і 41 Конституції України визначають, що від імені Українського народу права власності здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією, і усі суб'єкти права власності рівні перед законом. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Матеріали справи свідчать, що відповідачем було порушено вимоги ст. 123 Земельного кодексу України в частині додержання місячного строку розгляду заяви позивача щодо відведення земельної ділянки в оренду та прийняття відповідного рішення, а дії міської ради щодо невнесення на розгляд виконавчого органу питання про затвердження проекту землеустрою та відсутність інформування позивача про результат вирішення його клопотання є порушенням визначених законом про місцеве самоврядування повноважень та, зволіканням (ухиленням) ради від покладених на неї завдань у розгляді даного питання.

Внаслідок бездіяльності відповідача порушуються законні права та інтереси позивача, що виявляється у безпідставному затягуванні процесу надання земельної ділянки у користування.

В Постанові Пленуму Верховного Суду України від 16.04.04роу «Про практику застосування судами земельного законодавства» зазначено, що спори пов'язані із земельним відносинами, розглядаються в порядку позовного провадження. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших передбачених законом способів.

З даних обставин, суд вважає позовні вимоги позивача про зобов'язання Чортківську міську раду розглянути проект землеустрою такими, що підлягають задоволенню.

В частині вимог про зобов'язання міську раду передати в оренду земельну ділянку шляхом укладення договору оренди землі, то такі до задоволення не підлягають, з урахуванням наступного.

Відповідно до статей 142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

За наслідками розгляду справ за позовами до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування щодо оскарження (визнання незаконними) прийнятих ними актів з питань, пов'язаних з наданням земельних ділянок у власність чи в користування суб'єктам господарської діяльності (про відмову у передачі земельної ділянки у власність чи в користування, у продажу земельної ділянки, у наданні дозволу і вимог на розроблення проекту відведення земельної ділянки тощо) господарський суд залежно від характеру спору може зобов'язати названі органи виконати певні дії, як цього вимагають приписи чинного законодавства, зокрема розглянути в установленому для даного органу порядку питання, яке стосується предмета спору.

Водночас суд не вправі приймати рішення з питань, віднесених до виключної компетенції цих органів, наприклад, про надання земельних ділянок у власність або в користування, укладення договорів купівлі-продажу або оренди земельних ділянок, а також зазначати, яке конкретно рішення повинно бути прийнято.

Як зазначалося вище, згідно статті 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу.

Проект відведення земельної ділянки не визначений законом як підстава набуття права на земельну ділянку і не є правовстановлюючим документом, спрямованим на набуття, зміну чи припинення прав та обов'язків сторін, а є лише невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки (ч. 4 ст. 15 Закону України «Про оренду землі»). При цьому, необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у державній чи комунальній власності, є наявність рішення відповідного органу про надання земельної ділянки. Таким рішенням компетентний орган одночасно затверджує проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки; вилучає земельну ділянку у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності); надає земельну ділянку особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (ч. 9 ст. 123 Земельного кодексу України).

У зв'язку з наведеним суд вважає передчасними позовні вимоги про зобов'язання Чортківську міську раду укласти з ПП «Продекспорт» договір оренди земельної ділянки, оскільки передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.

У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до частини 2 статті 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються у судовому порядку.

З приводу поданої відповідачем заяви про застосування строку позовної давності та відмови в задоволенні позовних вимог з цих підстав, суд зазначає слідуюче.

У Цивільному кодексі України позовну давність визначено як строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (ст. 256 цього Кодексу).

Тобто позовна давність встановлює строки захисту цивільних прав.

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (ст. 267 ЦК України).

Визначення початку відліку позовної давності міститься в ст. 261 ЦК України, зокрема, відповідно до ч. 1 цієї статті перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Судом встановлено, що про порушене право ПП "Продекспорт", який є позивачем у справі, дізнався 04 грудня 2013 року із листа-відповіді Чортківської міської ради № 1821, відповідно саме з цієї дати починається перебіг позовної давності (від дня, коли позивач довідався про порушення свого права). У зв"язку з цим строк позовної давності за заявленими вимогами не сплив.

Згідно ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

За даних обставин, позовні вимоги як правомірні та документально підтверджені підлягають до задоволення частково.

Судові витрати, в силу ст.49 ГПК України, покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

У судовому засіданні 30.04.2015р. оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду відповідно до ст. 85 ГПК України.

З огляду на наведене, керуючись ст.124 Конституції України, ст.7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про оренду землі", ст.ст. 11, 16, 256, 258, 261, 267 ЦК України, ст.ст. 116, 123, 124, 134, 152 Земельного кодексу України, ст.ст. 42-47, 22, 32, 33-34, 43, 44, 49, 811, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Зобов'язати Чортківську міську раду розглянути питання:

- про затвердження проекту землеустрою, поданого ПП "Продеспорт" щодо відведення земельної ділянки, площею 16тис.кв.м. для будівництва торгового центру по вул.В.Великого в м. Чорткові Тернопільської області згідно рішення дев'ятої сесії п'ятого скликання Чортківської міської ради №388 від 15.12.2006р. "Про затвердження матеріалів попереднього погодження розташування земельної ділянки для будівництва торгового центру в м. Чорткові по вул. В.Великого ПП "Продекспорт";

3. В решті позовних вимог - відмовити.

4. Стягнути з Чортківської міської ради (м.Чортків Тернопільської області, вул. Шевченка, 21, ідентифікаційний код 24636045) - 1218,00грн судового збору на користь приватного підприємства "Продекспорт", м.Тернопіль, вул.Кривоноса, 2-Б, ідент. код 30047671).

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор, треті особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) через місцевий господарський суд.

Повний текст рішення складено "08" травня 2015 року.

Суддя Н.О. Андрусик