ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1146/15-a
08 травня 2015 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Костецькій Н.Т.
за участю:
представника позивача - Содомори Ю.М.;
представника відповідача - не з'явився ;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу
за позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заліщицьке хлібоприймальне підприємство»
про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені , -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі по тексту - позивач) звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заліщицьке хлібоприймальне підприємство» (надалі по тексту - відповідач або ТОВ «Заліщицьке ХПП») про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з мотивів, що викладені в адміністративному позові та суду пояснила, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» не здійснив своєчасно сплату обов'язкових адміністративно - господарських санкцій за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. За наявні у відповідача 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 15.04.2015 року повинен був самостійно сплатити адміністративно - господарські санкції у розмірі 11 242,62 грн. та у зв'язку з тим, що відповідач порушив термін сплати адміністративно-господарських санкцій на 8 днів, він повинен сплатити пеню в розмірі 89,92 грн.
До початку судового розгляду справи від представника позивача надійшла заява про зменшення позовних вимог, оскільки 20.04.2015 року відповідач самостійно сплатив адміністративно - господарські санкції в розмірі 11242,31 грн. Таким чином, пеню було перераховано і сума до сплати складає 56,20 грн.
Відповідач явку повноважного представника по справі не забезпечив, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Крім пояснень представника позивача, судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані представником позивача.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.
Так, відповідно до ч.3 ст.18 України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що ТОВ «Заліщицьке ХПП» 28.02.2015 року подало до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2014 рік.
Згідно з даними наданого відповідачем звіту про зайнятість інвалідів (Форма №10-ПІ) за 2014 р., середньооблікова чисельність його штатних працівників облікового складу за рік складає 13 осіб, тобто відповідно до ч.1 ст.19 Закону, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1.Даний норматив працевлаштування відповідачем не дотримано, виходячи із даних вказаних у звіті.
Середньорічна заробітна плата складає 22 484,62 грн. згідно з даними наданого відповідачем звіту про зайнятість інвалідів (Форма №10-ПІ) за 2014р.
Згідно з ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 15.04.2015 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі : 11242,62 грн.
Згідно з ч.1 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст.19 цього Закону.
На підставі даних звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2014 рік Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів склало розрахунок адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2014 звітний рік у розмірі 11242,31 грн.,та пеню в розмірі 89,92 грн., які відповідач повинен був сплатити у строк до 15 квітня 2015 року.
Згідно з ч.2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Судом встановлено, що у зв'язку з порушенням термінів сплати адміністративно-господарських санкцій на 8 днів, відповідач повинен сплатити пеню в розмірі 89,92 грн.
До початку розгляду справи від представника позивача надійшла заява про зменшення позовних вимог, оскільки 20.04.2015 року відповідач самостійно сплатив адміністративно - господарські санкції в розмірі 11242,31 грн., що підтверджується платіжним дорученням (а.с. 12). У зв'язку із сплатою заборгованості, Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів було складено повторний розрахунок адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2014 звітний рік, яким перераховано пеню, і сума до сплати складає 56,20 грн.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Заліщицьке хлібоприймальне підприємство» в користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціально захисту інвалідів пеню в розмірі 56,20 грн. на р/р №31216230700160, ГУДКСУ України в Тернопільській області., МФО 838012, код одержувача 37888326.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.