Постанова № 4411389, 24.03.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2009
Номер справи
2а-3140/08/1370
Номер документу
4411389
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-3140/08/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2009 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Львові до ВАТ “Львівський завод автонавантажувач” про стягнення до бюджету коштів в розмірі 515 626,01 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до Львівського окружного адміністративного суду, в якому просить стягнути з ВАТ “Львівський завод автонавантажувач” до бюджету 515 626,01 грн. на бюджетні рахунки, які зазначені в додатку до позовної заяви. Позовні вимоги мотивовані тим, що ДПІ у м.Львові проведено комплексну планову документальну перевірку ВАТ “Львівський завод автонавантажувач” за період діяльності з 01.07.2002 року по 01.04.2004 року, за результатами якої складено акт від 19.11.2004 року №133/23-2/05808758 та прийнято податкове повідомлення-рішення №1272320/3/11047 від 29.06.2005 року, яким підприємству визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток на частку державного майна в розмірі 781 918,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було оскаржено до господарського суду Львівської області. Постановою господарського суду Львівської області від 21.12.2005 року по справі № 5/1859-2/288 частково задоволено позовні вимоги ВАТ “Львівський завод автонавантажувач” та визнано недійсним податкове повідомлення-рішення, в частині визнання суми 781918 грн. податковим зобов'язанням згідно із положеннями Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, яке ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.10.2007 року залишено в силі. Станом на день подання позову до суду підприємством частково погашено суму по податку на прибуток на частку державного майна в розмірі 275 537, 12 грн., а відтак заборгованість відповідача перед бюджетом складає 515 626, 01 грн.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що до позовної заяви не долучено переліку бюджетних рахунків, на які необхідно перерахувати кошти в разі задоволення позову, а тому просить стягнути з ВАТ «Львівський завод «Автонавантажувач» до бюджету кошти в розмірі 515 626,01 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та вважає, що даний платіж не є платежем в розуміні Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III. Окрім того зазначив, оскільки підприємство у 2004 році перебувало у процесі санації, керівні органи не діяли, а тому рішення про виплату дивідентів та виплату частини прибутку не приймалось. Вважає, що виплата частини прибутку та дивідентів суперечить процедурі санації.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 24 березня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як встановлено судом, відкрите акціонерне товариство “Львівський завод “Автонавантажувач” (надалі-Товариство) засновано відповідно до рішення Фонду державного майна України вд 05.01.1996 року № 1-АТ шляхом перетворення Державного підприємтсва ЛАНТ у відкрите акціонерне товариство “Львівський завод Автонавантажувач” згідно з Указом Президента України від 26.11.1994 року № 699/94 “Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів”. Відповідно до статуту ВАТ “Львівський завод Автонавантажувач”, останній є юридичною особою, має самостійний баланс; розрахунковий, валютний і інші рахунки в банках України; товарний знак, який затверджується правлінням Товариства і реєструється в Торгово-промисловій палаті; печатку зі своєю назвою та державною символікою України.

Як вбачається з копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 №377010 Відкрите акціонерне товариство “Львівський завод Автонавантажувач” зареєстровано 15.01.1996 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради.

Відповідач взятий на облік як платник податків 01.07.2002 року № 02-102, що підтверджується довідкою позивача №469/29-0 від 19.04.2007 року.

 Відповідно до ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні ” від 04.12.1990 №509 (далі-Закон №509) - органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Як встановлено судом, працівниками ДПІ проведено комплексну планову перевірку фінансово-господарської діяльності Відкрите акціонерне товариство “Львівський завод Автонавантажувач” з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.07.2002 року по 01.04.2004 року відповідно до затвердженого плану перевірок, про що складено Акт від 19.11.2004 року № 133/23-2/05808758 про результати документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства товариства.

На підставі Акту перевірки відповідно до ст. 72 Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік” від 27.11.2003 року № 1344-IV (із внесеними змінами та доповненнями), пп. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року (із внесеними змінами та доповненнями) Товариству визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток на частку державного майна (15 % чистого прибутку, розрахованого згідно з правилами бухгалтерського обліку) та ДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №1272320/3/11047 від 29.06.2005 року на суму 781918,00 грн.

Податкове повідомлення-рішення № 272320/3/11047 від 29.06.2005 року було оскаржено до господарського суду Львівської області. Постановою господарського суду Львівської області від 21.12.2005 року по справі № 5/1859-2/288 частково задоволено позовні вимоги ВАТ “Львівський завод автонавантажувач” та визнано недійсним податкове повідомлення-рішення, в частині визнання суми 781 918 грн. податковим зобов'язанням згідно із положеннями Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, яке ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.10.2007 року залишено в силі.

Відповідачем 16.05.2008 року на адресу ДПІ було скеровано гарантійний лист, згідно якого Товариство зобов'язувалося до 28 червня 2008 року погасити податковий борг в сумі 781 918,00 грн. Станом на день подання позову до суду підприємством частково погашено суму по податку на прибуток на частку державного майна в розмірі 275 537, 12 грн., а відтак заборгованість відповідача перед бюджетом складає 515 626, 01 грн., з яких 506 380, 88 грн.-основний борг та 9245,13 грн.-пеня, передбачена ст. 16 Закону України №2181 та згідно облікової картки платника.

У відповідності до вимог ст.10 Закону №509 Державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрали законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.

Посилання представника відповідача на безпідставність відрахування частини прибутку підприємства до державного бюджету в період санації останнього, як на підставу невизнання позову є необґрунтоване, оскільки рішенням господарського суду Львівської області, яке набрало законної сили встановлено, що розмір відрахувань частини прибутку відповідача в сумі 781 918,00 грн., яке було визначене податковим повідомленням-рішенням, що оспорювалось відповідачем, прийняте ДПІ з дотриманням Закону України «Про державний бюджет України на 2004 рік». Окрім того, борг перед бюджетом відповідачем визнано, що підтверджується гарантійним листом, скерованим у ДПІ, та частково у травні-червні 2008 року ним погашено.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача грунтуються на законі, доведені у судовому засіданні, і тому слід стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Львівський завод автонавантажувач” на користь Державного бюджету України заборгованість в розмірі 515 626,01 грн.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не належить стягувати, оскільки не понесені позивачем.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю .

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Львівський завод автонавантажувач” на користь Державного бюджету України заборгованість в розмірі 515 626,01 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

 Суддя /підпис/ Шинкар Т.І.

 З оригіналом згідно

 Суддя Шинкар Т.І.

Повний текст постанови виготовлений 31.03.2009 року.