УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 травня 2015 року Справа № 803/844/15-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Плахтій Н.Б., вивчивши позовну заяву Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» звернулося в суд з позовом про скасування рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 04 лютого 2015 року № 0007111703 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штрафні санкції в сумі 9362,49 грн. та нараховано пеню в сумі 6272,87 грн.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року №80-VIII з 01.01.2015 року установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 грн.
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
З позовної заяви та доданих до позову матеріалів вбачається, що позов містить вимогу майнового характеру про скасування постанови про застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу в сумі 9362,49 грн. та пені в сумі 6272,87 грн., а всього на загальну суму - 15635,36 грн.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Відтак, звернена до суду вимога про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача, визначається як майнова.
Таким чином, оскільки позивачем подано позовну заяву, що має майновий характер, тому позовна вимога про скасування постанови від 04 лютого 2015 року № 0007111703 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, згідно з якою до позивача застосовано адміністративно-господарські санкції на загальну суму 15635,36 грн., під час подання адміністративного позову повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 182,70 грн. (1218,00 грн. х 1,5 х 10% = 182,70 грн.).
В порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, позивачем до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору.
Водночас, позовна заява містить клопотання позивача про відстрочення або розстрочення сплати судового збору у зв'язку із скрутним матеріальним становищем. Однак, заявлене клопотання до задоволення не підлягає, оскільки на його обґрунтування позивачем не подано жодних доказів.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 18.05.2015 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 182,70 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного доручення чи іншого платіжного документа).
Перерахування судового збору необхідно здійснити за наступними реквізитами: отримувач коштів - УДКС України у м.Луцьку Волинської області 22030001, код отримувача 38009628, банк отримувача - ГУ ДКС України у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, рахунок отримувача 31218206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу - «судовий збір, за позовом _ (найменування позивача), Волинський окружний адміністративний суд, код 35123898».
Керуючись статтею 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 18 травня 2015 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н.Б.Плахтій