Постанова № 44031400, 04.03.2015, Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
04.03.2015
Номер справи
606/98/15-а
Номер документу
44031400
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 606/98/15-а р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2015 року м. Теребовля

Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Бойко І.І., розглянувши в порядку письмового провадження у залі суду м. Теребовля адміністративну справу за позовом Управілння соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги при народженні дитини,

ВСТАНОВИВ :

Управілння соціальної політики Тернопільської міської ради звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги при народженні дитини.В обґрунтування заявлених вимог вказує на те, що Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради встановлено, що у зв'язку із зміною обставин, за наявності яких особа втрачає право отримання таких виплат ОСОБА_1 не повідомила їх, та продовжувала отримувати державну соціальну допомогу при народженні дитини, таким чином їй було надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги при народженні дитини в розмірі 3225 грн. Оскільки ОСОБА_1 добровільно кошти не повертає, Управілння соціальної політики Тернопільської міської ради просить стягнути з відповідача вищевказану суму коштів надмірно виплачених у вигляді державної соціальної допомоги при народженні дитини.

Представник позивача позовні вимоги підтримав та просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1В, яка належним чином повідомлялася про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилась, не повідомивши суд про причини неявки. Приймаючи до уваги вимоги ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у її відсутності.

Суд, дослідивши та оцінивши докази у справі, встановив наступне.

12 лютого 2014 року у ОСОБА_1 народився син - ОСОБА_2,згідно свідоцтва про народження серія І-ИД № 191764 Відповідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження для виплати допомоги у звязку з народженням дитини № 00013478953 від 18 лютого 2014 року, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, являється третьою дитиною ОСОБА_1В

27.02.2014 року ОСОБА_1 звернулася із заявою до Управілння соціальної політики Тернопільської міської ради про призначення усіх видів соціальної допомоги , компенсації та пільг і доданих до неї документів про призначенні їй допомоги при народженні дитини як на другу.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України Про державну допомогу сім'ям дітьми - всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Згідно абз.4 п.2 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України ві 27.12.2001 р. № 1751 - призначення і виплата державної допомог сімям з дітьми здійснюються управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій структурними підрозділами з питань соціального захисту населень виконавчих органів міських, районних у містах (у разі створення) рад.

Відповідно до абз.3 п.13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів Ураїни від 27.12.2001 р. № 1751 - допомога при народженні дитини,яка народилася після 8 квітня 2011 року надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, - на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 2- місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 7. місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно абз.4 п.13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 передбачено, що допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини.

Відповідно до ст.7 Закону України Про державний бюджет України на 2014 рік передбачено, що у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі 1176 гривень та для тих, хто відноситься де основних соціальних і демографічних груп населення:- дітей віком до 6років - 1032 гривні; - дітей віком від 6 до 18 років - 1286 гривень; - працездатних осіб - 1218 гривень; - осіб, які втратили працездатність, - 949 гривень.

Оскільки, на момент звернення Управління соціальної політики Тернопільської міської радидо ОСОБА_1із заявою про призначення їй допомоги при народженні її дитини - ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1, як на другу дитину, прожитковий мінімум на дітей віком до 6-ти років складав 1 032 грн.,згідно чинного законодавства України. ОСОБА_1 була виплачена одноразова допомога при народженні другої дитини у розмірі - 10 320 грн., інша частина допомоги при народженні дитини повинна була виплачуватися протягом 48-ми місяців рівними частинами у розмірі - 1 075 грн.

Керуючись ст.ст.10-11 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми, п.10-11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 з наступними змінами та доповненнями і згідно рішення Управілння соціальної політики Тернопільської міської ради про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 17.03.2014 р. ОСОБА_1 була призначена державна соціальна допомога при народженні дитини з 01.02.2014 року по 28.02.2014 р. - 10 320 грн., з 01.03.2014 р. по 28.02.2018р.1 075 грн. щомісячно

При призначенні допомоги ОСОБА_1 була попереджена спеціалістами Управлінняпро відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної допомоги та про повернення надміру нарахованих коштів у разі подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї. В заяві про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг, ОСОБА_1 власноруч ставила свій підпис під цими попередженнями усвідомлюючи, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України та одночасно давала згоду на збір інформації про сім'ю та доходи, що необхідно для призначення допомог.

Відповідно до абз.19 п.13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751- контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється головними державними соціальними інспекторами і державними соціальними інспекторами органів соціального захисту населення разом з управліннями (відділами) у справах сім'ї та молоді, службами у справах дітей і органами опіки та піклування шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, вибіркового обстеження окремих сімей.

Згідно ч.1 ст.22 Закону України Про державну допомогу сім'ям дітьми" - одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

Відповідно до абз.1 п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 зазначається, що особи, яким виплачується зазначену державну допомогу сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

13 жовтня 2014 року, до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради надійшов лист Комунальної установи Тернопільської обласної ради Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини від 16.07.2014 року, в якому зазначається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходиться на повному державному утриманні і поступив до них 4 липня 2014 року згідно рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 10 липня 2014 року № 660, згідно якого ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, надано соціальний статус дитини, позбавленої батьківського піклування та влаштовано в Комунальну установу Тернопільської обласної ради Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини наповне державне утримання.

Згідно ст.11 Закону України Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та п.13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 - виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі: тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання.

Відповідно до абз 15 п.13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Згідно рішення Управління соціальної політики Тернопільської міської ради про призначення допомоги сім'ям з дітьми 14.10.2014 року ОСОБА_1 було припинено виплату державної соціальної допомоги при народженні дитиниі був проведений перерахунок - сума переплати державної соціальної допомоги при народженні дитини з 01.08.2014 р. по 31.10.2014 р. склала 3 225 грн.

ОСОБА_1 була письмово повідомлена Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради про необхідність повернення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги при народженні дитиниза її місцем фактичного проживання згідно повідомлення від 27.10.2014 р. № 2704/13.8, але не сплатила в добровільному порядку надміру сплачені їй кошти державної соціальної допомоги при народженні дитини.

Враховуючи вищенаведене вважаю, що позов слід задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради надміру виплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги при народженні дитини в сумі 3225 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.11, 70, 71, 128, 159-163, 167, 183-2, 185, 186 КАС України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 27.12.2001 р № 1751, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Cтягнути з ОСОБА_1 на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради 3225 грн. надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги при народженні дитини на рахунок Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, код ЄДРПОУ 03195636, р/р 35417007048689, банк одержувача УДКСУ в м. Тернополі, МФО 838012.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, через Теребовлянський районний суд.

Головуючий: