Постанова № 43981429, 15.04.2015, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
15.04.2015
Номер справи
344/4988/15-п
Номер документу
43981429
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 344/4988/15-п

Провадження № 3/344/1566/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2015 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І. , з участю прокурора Давидова Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з Прокуратури м. Івано-Франківська про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя та зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_3 Івано-Франківської міської ради, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, не працюючого

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції",

В С Т А Н О В И В:

03 листопада 2010 року ОСОБА_1 був обраний депутатом Вовчинецької сільської ради шостого демократичного скликання.

ОСОБА_2 з 03.11.2010 року є сільським головою с. Вовчинець та водночас рідним батьком ОСОБА_1

За таких обставин, ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «б» п.1, ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, як депутат місцевої ради.

Згідно ст. 15 Закону України «Про правила етичної поведінки» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи зазначені в пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтерерсів.

Згідно ст. 11, ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» ОСОБА_1 як депутат Вовчинецької сільської ради наділений владними повноваженнями, а саме правом у межах своєї компетенції пред'являти вимоги, а також приймати рішення, обов'язкові для виконання фізичними та юридичними особами.

Статтею 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що в разі виникнення конфлікту інтересів протягом часу перебування на посаді, посадова особа місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених в частині першій цієї статті (сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради), зобов'язана негайно доповісти про це своєму безпосередньому керівникові.

Встановлено, що 23 січня 2015 року на тридцятій сесії Вовчинецької сільської ради шостого демократичного скликання розглядалося питання щодо встановлення сільському голові с. Вовчинець ОСОБА_2 надбавки до заробітної плати, матеріальної допомоги та преміювання.

Однак, ОСОБА_1, будучи зареєстрованим на даній сесії сільської ради та отримавши порядок денний, достовірно знаючи що на даній сесії буде вирішуватися питання щодо встановлення надбавки до заробітної плати, матеріальної допомоги та преміювання сільському голові с. Вовчинець ОСОБА_2, який являється його рідним батьком, всупереч ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не повідомив сесію сільської ради про наявність в нього конфлікту інтересів, а навпаки, особисто голосував щодо прийняття позитивного рішення по вищевказаному питанню.

Рішенням тридцятої сесії Вовчинецької сільської ради шостого демократичного скликання 23 січня 2015 року ОСОБА_2 як сільському голові с. Вовчинець було встановлено надбавку, доплату та надано допомогу на оздоровлення в розмірі окладу та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати.

В порушення вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_1 будучи депутатом місцевої ради не вжив заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, не повідомив сесію Вовчинецької сільської ради про наявність суперечностей між його особистими та службовими інтересами, наявність яких може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому повноважень. Натомість, ОСОБА_1 приймав участь в голосуванні щодо прийняття сесією Вовчинецької сільської ради рішення щодо встановлення надбавки до заробітної плати, матеріальної допомоги та преміювання сільському голові, який являється його батьком.

Таким чином ОСОБА_1 будучи у відповідності до підпункту «б» п.1, ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимого щодо повідомлення про конфлікт інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вказаному визнав повністю, ствердив вищенаведені обставини. Розкаюється у вчиненому. Просить суд призначити мінімальне покарання.

Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, дослідивши всі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Даний протокол складено щодо ОСОБА_1 за вчинення ним корупційного правопорушення, передбаченого ст. 14 Закону України «Про запобігання і протидії корупції».

Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно копії рішення 30-ї позачергової сесії 6-го демократичного скликання Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 23.01.2015 року встановлено з 02.01.2015 року сільському голові надбавки та доплати: 20 відсотків від посадового окладу за вислугу років; 110,00 гривень за 7 ранг держслужбовця, 50 відсотків за інтенсивність та особистий вклад в загальні роботи; надано в 2015 році сільському голові допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірах середньомісячної плати і премійовано його за результатами праці в межах затвердженого фонду оплати праці відповідно до Положення «Про преміювання працівників апарату виконавчого комітету Вовчинецької сільської ради сільського голови та секретаря сільської ради.; контроль за виконанням рішення покласти на голову постійної депутатської комісії з питань планування бюджету ОСОБА_3 (А.с.8-9).

Відповідно до копії протоколу 30-ї позачергової сесії 6-го демократичного скликання Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 23.01.2015 року слухали про надбавку до заробітної плати , матеріальну допомогу та преміювання сільського голови (а.с.10-15).

Згідно копії реєстру депутатів Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради, які брали участь в сесії сільської ради від 23.01.2015 року слідує, що серед депутатів був присутній ОСОБА_1, який поставив власний підпис депутата (а.с.16).

Відповідно до листа сільського голови ОСОБА_2 №02-2-13/76 від 30.03.2015 року вбачається, що відповідно до журналу Вхідної кореспонденції за 2015 рік до початку засідання 30-ї сесії 6-го демократичного скликання Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 23.01.2015 року та під час проведення даної сесії заяви депутата Вовчинецької сільської ради ОСОБА_1 «Про конфлікт інтересів під час розгляду та прийняття рішення про надбавку до зарплати, матеріальну допомогу та преміювання» - не надходило (а.с.34).

Згідно довідки сільського голови ОСОБА_2 №166 від 30.03.2015 року вбачається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 є депутатом Вовчинецької сільської ради, який зареєстрований та проживає в с. Вовчинець на вул. Гайовій, 8 та згідно даних по господарському обліку сільської ради до складу його сім'ї входять: ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_1 (а.с.35).

Відповідно до копії посвідчення №6 ОСОБА_1 є депутатом Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради VI демократичного скликання (а.с.38).

За таких обставин ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «б» п.1, ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення».

Як визначено в ч. 1 ст. 14 цього ж Закону, особи, зазначені в підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Таким чином ОСОБА_1 будучи у відповідності до підпункту «б» п.1, ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність є розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика, обставин, які обтяжують відповідальність, відповідно до ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.

З врахуванням фактичних обставин, обставин, що пом'якшують відповідальність суд вважає, що до ОСОБА_1, слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

На підставі викладеного, ст. ст. 1, 4, 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись, ст. ст. 33, 172-7, 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст. 172-7 ч.1 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, код ДРФО НОМЕР_1 в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням отримувачу коштів - УДКСУ у м. Івано-Франківську, код ЄДРПОУ 37952250, на рахунок № 31214206700002 в ГУДКС України в Івано-Франківській області, МФО 836014, код класифікації 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 36 грн. 54 коп. судового збору.

Штраф повинен бути сплачений правопорушником протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення подання прокурора. Апеляційна скарга чи подання прокурора на постанову може бути подано до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Н.І. Деркач