ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 травня 2015 року м. Київ № 826/6233/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із матеріалами справи
за позовом 1. ОСОБА_1, 2. ОСОБА_2, 3. ОСОБА_3, 4. ОСОБА_4до1. Національного банку України, 2. Фонду гарантування вкладівпро визнання дій та бездіяльності протиправними, відшкодування матеріальної шкоди,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулись до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів про визнання дій та бездіяльності протиправними, відшкодування матеріальної шкоди.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.04.2015 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви до 20.04.2015 р.
Згідно відмітки служби діловодства, 20.04.2015 р. Окружний адміністративний суд м. Києва одержав від позивачів клопотання про збільшення позовних вимог. Зокрема, на виконання ухвали суду від 08.04.2015 р. позивачами надано суду квитанцію про сплату судового збору у розмірі 73,08 грн. (від 20.04.2015 р. № 193401861).
Однак, ознайомившись із наданими позивачами доказами у справі, суд вважає за необхідне повторно залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Статтею 87 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судовий збір разом з витратами, пов'язаними з розглядом справи, належить до судових витрат. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі або/чи прийняття до розгляду документа, що є об'єктом справляння судового збору, суддя, серед іншого, повинен перевірити відповідність сплаченої суми судового збору розміру ставок, встановлених Законом про судовий збір, порядку сплати судового збору, а у разі відсутності документа про сплату судового збору перевірити наявність пільг зі сплати цього платежу.
Статтею 3 Закону України «Про судовий збір» визначено об'єкти справляння судового збору з розподілом на ті, за які судовий збір справляється (ч. 1 ст. 3 Закону), і ті, за які цей збір не справляється (ч. 2 ст. 3 Закону).
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України «Про судовий збір».
За визначенням, наведеним у статті 2 Закону України «Про судовий збір», платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Аналіз цієї норми, разом з приписами частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, дозволяє дійти висновку, що позивач від свого імені повинен сплатити судовий збір за подання позову.
Разом з тим, позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
Отже, в силу статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Вказана позиція викладена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року N 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір».
Разом з тим, відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі, якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Як вбачається з матеріалів справи, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, позовні вимоги заявлені в пунктах 3-8 позовної заяви носять немайновий характер.
Отже, в контексті наведеного позивачами має бути сплачено судовий збір у розмірі 73,08 грн. за кожну немайнову вимогу, виходячи із загальної суми позовних вимог немайнового характеру, який повинен бути сплачений кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Позивачами на усунення недоліків позовної заяви надано суду квитанцію про сплату судового збору на суму 73,08 грн. від 20.04.2015 р. № 193401861, яку суд приймає в якості доказу сплати за позовні вимоги немайнового характеру, викладені в заяві про доповнення позовних вимог від 20.04.2015 р.
Натомість доказів сплати судового збору за позовні вимоги, викладені в пунктах 3-8 позовної заяви суду не надано.
Зважаючи на викладене вище, позивачам необхідно усунути вказані недоліки, сплатити судовий збір, виходячи із загальної суми заявлених позовних вимог немайнового характеру (пункти 3-8) пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне повторно залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк до 15 травня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О.Іщук