Постанова № 4394719, 30.07.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.07.2009
Номер справи
2а-9675/08/1
Номер документу
4394719
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.07.09Справа №2а-9675/08/1 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Дубініній А.В., за участю представника позивача Коновалова П.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Приватного підприємства "Приватекспресс"

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м.Сімферополі АР КримдоПриватного підприємства "Приватекспресс" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 4883384,46 гривень, у тому числі за основним платежем в сумі 3356422,30 гривень, за штрафними санкціями в сумі 1526962,16 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.12.2008 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.12.2008 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та пояснив, що Приватне підприємство "Приватекспресс" перебуває на обліку в ДПІ у м. Сімферополі АР Крим і зареєстроване як платник податку на додану вартість та згідно Конституції України та Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР зобовязане його сплачувати у порядку та строки, передбачені законом.

Також представник позивача зазначила, що станом на час розгляду справи за відповідачем значиться податкова заборгованість з ПДВ у розмірі 4883384,46 гривень, у тому числі за основним платежем в сумі 3356422,30 гривень, за штрафними санкціями в сумі 1526962,16 гривень. Заборгованість утворилась в результаті несвоєчасної сплати відповідачем задекларованих сум ПДВ та нарахувань за висновками акту перевірки підприємства. Оскільки самостійно відповідачем заборгованість не сплачено, представник позивача просив суд стягнути з ПП "Приватекспресс" суму заборгованості, зазначену у позові.

У судове засідання, призначене на 23.06.2009 року відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через друковані засоби масової інформації, шляхом розміщення оголошення про судовий виклик у газеті «Все для Всех» за 11.06.-17.06.09 року №24, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь які докази до суду не надав.

У судове засідання, призначене на 30.07.2009 року відповідач вдруге не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через друковані засоби масової інформації, шляхом розміщення оголошення про судовий виклик у газеті «Кримские Известия» за 24.07.2009 року №133, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ у м. Сімферополі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Приватекспресс"являється юридичною особою, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК 11.01.2007 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 34835842, внесене до єдиного державного реєстру юридичних осіб, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 631500, довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб серії АВ № 431344 від 14.07.2008 року, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 12.01.2009 року.

Згідно з Актом перевірки від 30.09.2008 року № 7301/23-7/34835842 ПП «Приватекспресс»з 12.01.2007 року зареєстроване у якості платника податків у ДПІ у м. Сімферополі АР Крим) за № 8319.

ПП «Приватекспресс» зареєстровано у якості платника ПДВ, про що йому видане свідоцтво від 26.01.2007 року № 100016443 серії НБ № 049194 (а.с.32).

Таким чином, судом встановлено, що ПП «Приватекспресс» являється субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.

Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.

Судом встановлено, що податковий період для ПП «Приватекспресс» дорівнює місяцю, тому воно зобовязано щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до ДПІ у м. Сімферополі АРК декларації з податку на додану вартість.

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Судом встановлено, що ПП «Приватекспресс» у податковій декларації з ПДВ за травень 2008 року самостійно визначено податкове зобовязання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 543,00 гривень, за червень 2008 року 1062,00 гривень, за серпень 2008 року 72,00 гривень, за вересень 2008 року 200,00 гривень.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Проте судом встановлено, що на час розгляду справи ПП «Приватекспресс» за зазначені вище періоди 2008 року сплачено податку на додану вартість не в повному розмірі 1498,70 гривень, у тому числі за травень 2008 року 332,70 гривень, за червень 2008 року 1016,00 гривень, за серпень 2008 року 50,00 гривень, за вересень 2008 року 100,00 гривень.

Таким чином податковий борг ПП «Приватекспресс» за узгодженою сумою ПДВ за травень, червень, серпень, вересень 2008 складає 378,30 гривень.

Відповідно до розшифровки податкового боргу ПП «Приватекспресс» та облікової картки платника станом на 22.06.2009 року, наданих ДПІ АР Крим сума боргу в розмірі 378,30 гривень відповідачем не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість ПП «Приватекспресс» від 23.07.08 року № 2336/15-2/34740096, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлена несвоєчасна сплата ПП «Приватекспресс» узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість по деклараціям: за лютий 2008 року граничний строк сплати був встановлений до 30.03.2008 року з затримкою у 73 календарних днів, сума боргу складає 453,32 гривень;за березень 2008 року граничний строк сплати був встановлений до 30.04.2008 року з затримкою у 44 календарних днів, сума боргу складає 74,00 гривень; за квітень 2008 року граничний строк сплати був встановлений до 30.05.2008 року з затримкою у 14 календарних днів, сума боргу складає 812,00 гривень, що є порушенням п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Складено акт від 06.08.2008 року № 7113/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у звязку з відсутністю за місцезнаходженням.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 06 серпня 2008 року № 0008801502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 23.07.08 року № 2336/15-2/34740096, встановлено порушення п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП «Приватекспресс» було накладено штраф у розмірі 10 % від суми боргу 81,20 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 06 серпня 2008 року № 0008811502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 23.07.08 року № 2336/15-2/34740096, встановлено порушення п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП «Приватекспресс» було накладено штраф у розмірі 20 % від суми боргу 105,46 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 13.08.08 року № 2174/15-2 про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень від 06 серпня 2008 року № 0008801502/0, № 0008811502/0 в якому встановлено факт неможливості вручення ПП «Приватекспресс» зазначених повідомлень - рішень. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкові повідомлення-рішення від 06 серпня 2008 року № 0008801502/0, № 0008811502/0 розміщені на дошці податкових оголошень з 06.08.2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем ПП «Приватекспресс» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 22.06.2009 року.

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковим повідомленням рішенням від 06 серпня 2008 року № 0008801502/0, № 0008811502/0 не погашена у повному обсязі.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.

Обов`язок контролюючого органу самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків встановлюється п.п.4.2.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у тому числі у випадку «б» зазначеного пункту : коли дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Судом встановлено, що посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі була проведена невиїзна документальна перевірка ПП «Приватекспресс» з питань повноти нарахування ПДВ та з питань правових відносин ПП «Приватекспресс» з ТОВ «Техпром 2005» та ТОВ «Гранд Еталон» за період з 01.04.2008 року по 01.07.2008 року, за результатами якої було складено акт від 30.09.08 року №7301/23-7/34835842 (далі Акт).

В Акті вказано, що при співставленні даних податкової звітності та розшифровок податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів встановлено відхилення по податковому кредиту по взаємовідносинах відповідача з ТОВ «Техпром 2005» (ЄДРПОУ 33514467) та з ТОВ «Гранд Еталон» (ЄДРПОУ 32597587), а саме у податковій декларації ПП «Приватекспресс» за квітень 2008 року завищено податковий кредит по правовідносинам з ТОВ «Техпром 2005» на суму 362450,00 гривень, за травень 2008 року завищено податковий кредит по правовідносинам з ТОВ «Техпром 2005» на суму 1481129,40 гривень, за червень 2008 року завищено податковий кредит по правовідносинам з ТОВ «Гранд Еталон» на суму 1512464,80 гривень. Завищення виникло на підставі того, що відповідачем не були надані підтверджуючі документи по господарських відносинах з ТОВ «Техпром 2005» та ТОВ «Гранд Еталон».

За даними перевірки відповідачем занижено ПДВ, в результаті чого встановлено порушення п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», збільшена сума податку на додану вартість в сумі 3356044,00 гривень, що за результатами звітних періодів підлягає сплаті ПП «Приватекспресс» до бюджету.

Відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

За результатами Акту було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення № 0013542301/0 від 09.10.2008 року, в якому зазначено, що відповідно до п.п. 17.1.3. п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ПП «Приватекспресс» визначено суму податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість в сумі 3356044,00 гривень, по штрафним санкціям 1526775,50 гривень.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 29.10.08 року № 2928/23-7 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 0013542301/0 від 09.10.2008 року в якому встановлено факт неможливості вручення ПП «Приватекспресс» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення № 0013542301/0 від 09.10.2008 розміщене на дошці податкових оголошень з 29.10.2008 року.

Вивчивши надані податковою інспекцією документи, керуючись чинним законодавством України, перевіряючи висновки Акту перевірки та наявність порушень, що були виявлені в ході її проведення судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що при проведенні перевірки ПП «Приватекспресс» не були надані податкові та бухгалтерські документи, які б свідчили про фінансово-господарську діяльність підприємства стосовно включення до податкового кредиту сум ПДВ по правовідносинах з ТОВ «Техпром 2005» та ТОВ «Гранд Еталон» за період з 01.04.2008 року по 01.07.2008 року

До того ж судом встановлено, що згідно з наданим директором ПП «Приватекспресс» Долматовим Д.Д. 18.09.2008 року листом такі документи відсутні у звязку з втратою, проте останній зобовязався надати їх після відновлення.

Отже проведення перевірки ПП «Приватекспресс» здійснювалося з використанням поданих відповідачем декларацій, розрахунків, інших матеріалів.

Суд зазначає, що згідно з повідомленням «Гранд Еталон» будь-яких господарських відносин товариство з ПП «Приватекспресс» ніколи не мало, грошові кошти на рахунок товариства від відповідача не надходили. Також згідно поданої інформації по ТОВ «Техпром 2005» воно за юридичною адресою не знаходиться, з початку 2008 року звітність до податкових органів не подає.

Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість"податковий кредит це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

Згідно з пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу).

Відповідно до п.п. 7.4.5. п.7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника (п.п 7.2.6. п. 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість").

Однак, як зазначалося судом відповідачем не надано жодних податкових накладних, інших подібних документів, які б підтверджували суму включеного ПП «Приватекспресс» ПДВ до складу податкового кредиту по правовідносинам з ТОВ «Техпром 2005» за квітень 2008 року в сумі 362450,00 гривень, за травень 2008 року в сумі 1481129,40 гривень, по правовідносинам з ТОВ «Гранд Еталон» за червень 2008 року на суму 1512464,80 гривень.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Оскільки на час здійснення перевірки сума податку на додану вартість в розмірі 3356044,00 гривень, попередньо включена ПП «Приватекспресс» до складу податкового кредиту, залишилась не підтвердженою зазначеними вище документами, ДПІ у м. Сімферополі АРК правомірно визначено суму податкового зобовязання в розмірі 3356044,00 гривень та нараховано штрафні санкції в розмірі 1526775,50 гривень.

У той же час суд зазначає, що висновки Акту перевірок та доводи представника позивача щодо нікчемності угод ПП «Приватекспресс» з ТОВ «Техпром 2005» та ТОВ «Гранд Еталон» не беруться судом до уваги.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 07.07.08 року ДПІ у м. Сімферополі АРК була складена перша податкова вимога № 1/1825 на суму податкового боргу з ПДВ ПП «Приватекспресс» в розмірі 160,00 гривень.

Податковими органами складено акт від 05.09.2009 року про неможливість вручення відповідачеві податкової вимоги у звязку з поверненням поштової кореспонденції за відсутністю підприємства за юридичною адресою, тому перша податкова вимога № 1/1825 від 07.07.08 року розміщена на дошці податкових оголошень 05.09.2009 року.

Судом встановлено, що 07.10.09 року ДПІ у м. Сімферополі була складена друга податкова вимога № 2/2736, в якій було вказано, що сума податкового боргу ПП «Приватекспресс» за основним платежем складає 178,30 гривень, за штрафними санкціями складає 186,66 гривень, пеня 2,27 гривень та було вказано порядок та місце сплати цього боргу, відповідальність за несплату та міри впливу на боржника.

ДПІ у м. Сімферополі складено акт від 09.10.2009 року про неможливість вручення відповідачеві податкової вимоги у звязку з поверненням поштової кореспонденції за спливом строку зберігання, тому друга податкова вимога №2/2736 від 07.01.09 року підлягає розміщенню на дошці податкових оголошень 09.10.2009 року.

Вивчивши надані податковою інспекцією документи, керуючись чинним законодавством України, суд робить наступні висновки.

Згідно чинного законодавства, а саме «Порядку направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року день розміщення такої податкової вимоги на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість її вручення платнику податків, вважається днем її вручення. Тому суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такої податкової вимоги на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.

Судом встановлено, що сума донарахованого податку на додану вартість та сума штрафних санкцій не сплачена ПП «Приватекспресс» у повному обсязі, тому згідно відомостей облікової картки платника податків станом на 22.06.2009 року заборгованість відповідача з ПДВ за основним платежем та штрафними санкціями складає 4882819,50 гривень.

Також, суд зазначає, що ДПІ у м. Сімферополі АРК прийнято рішення № 251/24-1 від 09.11.2008 року про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому. Рішення прийнято на підставні п.п 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.

На час розгляду справи згідно з довідкою про стан розрахунків ПП «Приватекспресс» з бюджетом станом на 22.06.2009 року заборгованість ПП «Приватекспресс» з ПДВ складає 4883384,46 гривень.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати ПП «Приватекспресс» у передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» строки узгодженої суми податкового боргу є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Приймаючи до уваги, що зазначена сума заборгованості відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з Товариства з обмеженою відповідальністю ПП «Приватекспресс» , тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Під час судового засідання, яке відбулось 30.07.2009 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 03.08.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Приватного підприємства "Приватекспресс" (ідентифікаційний код 34835842) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 4883384,46 гривень, у тому числі за основним платежем в сумі 3356422,30 гривень, за штрафними санкціями в сумі 1526962,16 гривень (на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополя МФО 824026, одержувач: Держбюджет м. Сімферополь, код платежу 14010100, ЕДРПУ 34740405).

3.Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.