Постанова № 4392274, 22.07.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.07.2009
Номер справи
4/95
Номер документу
4392274
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22.07.2009 р.                               10год. 04 хв.                                                  № 4/95

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»в особі Львівської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»

про стягнення 487311,70 грн.

Суддя Вовк П.В.,

Секретар судового засідання Голод В.С.

Представники:

Від позивача не прибув,

Від відповідачаВолинець В.А., Христенко С.А.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 22.07.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 27.07.2009.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»в особі Львівської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»коштів, одержаних без законних підстав у сумі 487311,70 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.01.2009 відкрито провадження у адміністративній справі №4/95.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач здійснював діяльність у сфері грального бізнесу без одержання ліцензії на організацію та утримання тоталізаторів, гральних закладів, чим порушено п. 29 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Отже, виторг у сумі 487311,70 грн. з проведення азартних ігор, який оприбутковано згідно касових звітів у касу, відображено у книгах обліку розрахункових операцій та згідно звітів про використання РРО форми №ЗВР-1, поданих до інспекції підлягають стягненню в дохід держави.

Відповідач просив суд відмовити позивачу у задоволенні позову, оскільки на час здійснення ним діяльності без ліцензії був тимчасово відсутній орган, який здійснює ліцензування. Крім того, за результатом перевірки Франківським РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області порушення, встановленого актом перевірки №885/23-2/33633793 від 18.03.2008 відмовлено в порушенні кримінальної справи у зв’язку з відсутністю ознак злочину, передбаченого ст. 202 КК України в діях відповідача.

Позивач в судове засідання не прибув, проте в письмових поясненнях №3945/9/10-010 від 26.02.2009, клопотанні №5589/9/10-010 від 20.03.2009 просив суд розглянути справу за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд, –

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»(надалі –відповідач) є юридичною особою, зареєстрованою Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією 25.04.2000 (ідентифікаційний код 30862390).

Згідно, наявного у справі, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідачем зареєстровано відокремлений підрозділ –Львівську філію, що розташована за адресою: Львівська обл., м. Новий розділ, вул. Симоненка, буд. 20, кв.76 (надалі –філія відповідача).

З 26.02.2008 по 11.03.2008 Державною податковою інспекцією у Франківському районі міста Львова (надалі –позивач) проведено планову виїзну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 27.07.2005 по 30.09.2007 Львівської філії, що належить відповідачу.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п. 29 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», оскільки філія відповідача здійснювала діяльність у сфері грального бізнесу без одержання ліцензій на організацію та утримання тоталізаторів, гральних закладів у період з 27.07.2005 по 30.09.2007.

Про виявлене порушення, позивачем складено акт №885/23-2/33633793 від 18.03.2008.

Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»визначено види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлює державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.

У відповідності до вимог п. 29 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»відповідно до цього Закону ліцензуванню підлягає такі вид господарської діяльності як організація та утримання тоталізаторів, гральних закладів, випуск та проведення лотерей, організація діяльності з проведення азартних ігор.

Згідно Переліку органів ліцензування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1698 від 14.11.2000, ліцензія на організацію та утримання тоталізаторів гральних закладів бізнесу, видається обласними, Київською та Севастопольською державними адміністраціями та Радою міністрів Автономної Республіки Крим, а ліцензія на провадження у сфері грального бізнесу проведення азартних ігор видається Міністерством фінансів України.

Цивільна правоздатність юридичної особи визначається ст. 91 ЦК України, у відповідності до змісту якої юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії).

Згідно ст. 10 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»суб'єкт господарювання, який має намір провадити певний вид господарської діяльності, що ліцензується, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відповідного органу ліцензування із заявою встановленого зразка про видачу ліцензії.

З огляду на зміст викладених норм, необхідною умовою для здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу суб’єктом господарювання є наявність у нього діючих ліцензій в період з 27.07.2005 по 08.06.2006. В той же час, перша ліцензія, №325976 серії АВ, видана 20.07.2007 Львівською обласною державною адміністрацією (вид діяльності –організація та утримання тоталізаторів, гральних закладів) діяла з 20.07.2007 по 20.07.2012, а друга, №082952 серії АВ, видана 08.06.2006 Міністерством фінансів України (вид діяльності – організація діяльності з проведення азартних ігор на гральних автоматах) строком дії з 24.06.2006 по 25.04.2011.

Отже, діяльність позивача у сфері грального бізнесу у період з 27.07.2005 по 30.09.2007 без наявності двох ліцензій є такою, що не відповідає вимогам закону.

Судом, відзначається, що посилання відповідача на відсутність ознак злочину, передбаченого ст. 202 КК України в діях відповідача за результатом перевірки Франківським РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області порушення, встановленого актом перевірки №885/23-2/33633793 від 18.03.2008, та відмову, у зв’язку з цим, в порушенні кримінальної справи не приймаються судом до уваги як необґрунтовані та безпідставні, оскільки відсутність підстав для притягнення до кримінальної відповідальності не є наслідком відсутності підстав для притягнення до іншої відповідальності, зокрема, цивільно-правової, господарської, адміністративної.

Також, слід відзначити, що тимчасова відсутність органу, який здійснює ліцензування, за умови заборони вищенаведеними нормами права здійснення діяльності без ліцензії, потребує припинення такої діяльності до моменту отримання дозволу, інакше така діяльність здійснюється в порушення норм, встановлених законодавством України.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»в особі Львівської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб-2005»(02002, м. Київ, вул. Челябінська, 19/128; р/р 26009000003629 в ВАТ «Електрон Банк»м. Львів, МФО 325213, код 30862390) в дохід держави 487311,70 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя П.В. Вовк