Постанова № 43866393, 24.04.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2015
Номер справи
819/961/15-а
Номер документу
43866393
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/961/15-a

24 квітня 2015 р.

м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді: Мандзія О.П.

розглянувши у порядку скороченого провадження у місті Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Збаразького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Збаразького пивоварного відкритого акціонерного товариства "Левада" про стягнення штрафних санкцій на суму 17000 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Збаразького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – позивач) звернувся в суд з позовом до Збаразького пивоварного відкритого акціонерного товариства "Левада" (далі – відповідач) про стягнення штрафних санкцій на суму 17000 грн.

В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що постановою №463-ПР-3-Е від 26 листопада 2014 року (а.с. 8) позивачем на відповідача було накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 17000 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів та зобов’язано перерахувати суму штрафу протягом 15 днів з моменту отримання вищевказаної постанови до держбюджету України. Проте зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась, сума штрафу в добровільному порядку відповідачем не сплачена. Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР із змінами і доповненнями (далі – Закон №448/96-ВР) передбачено примусове стягнення штрафів на підставі відповідного рішення суду.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до частини 4 статті 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши матеріали справи та з’ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи слідує, що Збаразьке пивоварне відкрите акціонерне товариство "Левада" зареєстроване як юридична особа.

Судом встановлено, що уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія) – начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт №490-ПР-3-Е від 13 листопада 2014 року про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 12), допущені відповідачем.

На підставі пункту 8 частини 1 статті 11 Закону №448/96-ВР, пункту 1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року за №1470 та вказаного акту про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії – начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №463-ПР-3-Е від 26 листопада 2014 року у відношенні відповідача за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №45-ПР-3-Е, а саме: розкрити на фондовому ринку регулярну річну інформацію за 2013 рік та до 13 жовтня 2014 року письмово повідомити (з наданням підтверджуючих документів) уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження, застосовано фінансову санкцію у розмірі 17000 грн.

Вищевказана постанова надіслана відповідачеві, про що свідчить фіскальний чек ІФД УДППЗ "Укрпошта" від 27.11.2014 року та список №137 згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих від 27.11.2014 року (а.с.10-11). Вказана постанова у встановленому законом порядку не оскаржена, фінансова санкція відповідачем не сплачена.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом №448/96-ВР.

Відповідно до статей 5, 6 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка виконує свої повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку згідно з пунктами 8, 14 статті 8 Закону № 448/96-ВР, серед іншого, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства (пункт 15 частини другої статті 7 Закону № 448/96-ВР).

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Комісії регулюється Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2826 від 03.12.2013 року (далі – Положенням).

Відповідно до пункту 14 розділу І та пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати Інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.

Розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 01 червня року, наступного за звітним.

Емітенти цінних паперів до моменту подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її на сторінці в мережі Інтернет.

Відповідно до пунктів 5-7 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб, зокрема, фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за: не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Як передбачено пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтею 12 вказаного Закону №448/96-ВР санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Частиною третьої статті 11 Закону № 448/96-ВР визначено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Таким чином, постанова уповноваженої особи Комісії – начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №463-ПР-3-Е від 26 листопада 2014 року прийнята з дотриманням вимог чинного законодавства, у встановленому законом порядку не скасована, а отже підлягає до виконання. Разом з тим, відповідач добровільно санкції не сплатив, а тому суд приходить до висновку про необхідність стягнення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000 грн. у судовому порядку.

З огляду на таке, вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно частини 4 статті 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94, 128, 160 - 163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Збаразького пивоварного відкритого акціонерного товариства "Левада" (код 00382964) в користь Державного бюджету України 17000 грн. (сімнадцять тисяч гривень) фінансових санкцій на рахунок Управління Державної казначейської служби України у Збаразькому районі Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області №31118106700198, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, код одержувача коштів 37753768, МФО 838012.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Мандзій О.П.

копія вірна

Суддя Мандзій О.П.