Ухвала суду № 43843339, 31.03.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2015
Номер справи
814/327/15
Номер документу
43843339
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

про відмову в забезпеченні адміністративного позову

31 березня 2015 року № 814/327/15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Лебедєвої Г.В.

при секретарі - Дворник Г.Г.

за участю: представників позивача - Кірюхіна О.М. (за довіреністю),

Поспєлова І.М. (за довіреністю)

представника відповідача - не з'явився,

третьої особи - Первомайської районної громадської організації "Мисливець" - не з'явився,

третьої особи - реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції Миколаївської області - Захарова Д.М. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві клопотання Миколаївської обласної організації Українського товариства Мисливців і рибалок про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, -

В С Т А Н О В И В:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Миколаївської обласної організації Українського товариства Мисливців і рибалок до державного реєстратора реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції Миколаївської області Завадської Валентини Григорівни, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Первомайської районної громадської організації "Мисливець" про визнання протиправними дій державного реєстратора реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції Миколаївської області Завадської Валентини Григорівни, щодо вчинення реєстраційної дії 28.09.2012 року №15241050011000393 згідно якої змінено повне та скорочене найменування та змінено види діяльності Первомайської районної організації Всеукраїнського громадського об'єднання Українського товариства мисливців та рибалок (код ЄДРПОУ 20870341), зобов'язання державного реєстратора реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції Миколаївської області скасувати реєстраційну дію 28.09.2012 року №15241050011000393, згідно якої змінено повне та скорочене найменування та змінено види діяльності Первомайської районної організації Всеукраїнського громадського об'єднання Українського товариства мисливців та рибалок (код ЄДРПОУ 20870341).

Ухвалою суду від 05.03.2015 року було відкрито провадження по даній справі.

В свою чергу, 30.03.2015 року до канцелярії суду надійшло клопотання від позивача про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони проведення будь-яких реєстраційних дій відносно юридичної особи, якій присвоєно код ЄДРПОУ: 20870341.

В обґрунтування вказаного клопотання позивач зазначає, що необхідність вжиття заходів забезпечення позову зумовлюється тим, що в разі не заборони проведення будь-яких реєстраційних дій відносно юридичної особи, якій присвоєно код ЄДРПОУ: 20870341, існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, і захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим, чи для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Суд, розглянувши клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, вважає, що воно не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно з ч.3 ст.117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, а ч.4 зазначеної статті передбачено, що адміністративний позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Інститут забезпечення адміністративного позову, згідно ст.ст. 3,117 КАС України, повинен відповідати завданню адміністративного судочинства - забезпечувати захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органу місцевого самоврядування, їхніх посадових, чи службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Разом з цим, суд зазначає, що в розумінні наведеної норми ст. 117 КАС України, у вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; ймовірності ускладнення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Розглядаючи клопотання про забезпечення позову, суддя має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Разом з цим, суд зазначає, що в даному випадку позивач не навів належних та достатніх аргументів, які свідчили б про те, що існує очевидна небезпека того, що у випадку невжиття судом вказаних заходів до забезпечення адміністративного позову виконання рішення у даній справі стане неможливим. При цьому, в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі.

Клопотання позивача ґрунтується на припущенні стосовно ймовірного наміру відповідача здійснити якісь реєстраційні дії, без посилання на відповідні докази, які б підтвердили доводи позивача з цього приводу. Забезпечення позову в такий спосіб може призвести до безпідставного звуження прав та інтересів останнього (відповідача), та не є співмірним заявленим позовним вимогам.

Суд також зазначає, що заходи забезпечення позову вживаються судом з метою охорони прав та інтересів позивача на час розгляду справи та такі заходи не можуть вирішувати спірні відносини по суті, в тому числі, ті правовідносини, які не є предметом судового розгляду.

Відтак, враховуючи викладене, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову, у зв'язку із необґрунтованістю та недоведеністю даного клопотання.

Керуючись ст.ст.117, 118, 160, 165 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Г.В. Лебедєва

30 березня 2015 року