28.04.15
Справа № 336/1859/15-а
Пр. № 2-а/336/68/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2015 року Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого - судді Щасливої О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Запоріжжі справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району до ОСОБА_1 про стягнення грошової суми,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідачки 19324 грн. 94 коп. безпідставно сплаченої суми допомоги малозабезпеченим сім'ям.
В позові зазначив, що в провадженні управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району перебуває облікова справа по призначенню відповідачці державної допомоги малозабезпеченим сім'ям. В ході вибіркової перевірки встановлено, що відповідач в період отримання допомоги не зазначила про те, що протягом періоду з грудня 2013 року по травень 2014 року включно вона отримувала дохід з оренди земельного паю, що призвело до необґрунтованих нарахування та виплати їй 19324 грн. 94 коп. зазначеної допомоги.
У зв'язку з викладеним просить про стягнення з відповідача згаданої суми.
Представник позивача надав суду письмове звернення, яке містить прохання про задоволення позову і вирішення справи у його відсутність.
Відповідач, належним чином повідомлена про час та місце вирішення адміністративного спору, до суду не з'явилася з невідомих причин. Заперечень проти позову не надала.
У зв'язку з викладеними обставинами суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність представника позивача і відповідачки у письмовому провадженні згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд доходить висновку про обґрунтованість вимог та необхідність їх задоволення з таких міркувань.
Судом встановлено, що відповідно до заяви відповідачки № 10312 від 20.12.2013 року їй призначено соціальну допомогу як члену малозабезпеченої сім'ї (а. с. 4-12), яка сплачувалась їй протягом періоду з грудня 2013 року по травень 2014 року (а. с. 13-15). Відповідач є власником земельної ділянки на підставі державного акту на право власності на землю (а. с. 17-18), за оренду якої отримує плату відповідно до довідки на аркуші справи 19.
В силу п. 6 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року, для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу праці та соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; довідку про склад сім'ї;
декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).
Згідно із п. 10 «Порядку…» соціальна допомога не призначається у разі, коли, зокрема, у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї (крім сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами I і II групи, та сімей, в яких є діти-інваліди) є земельна ділянка площею понад 0,6 гектара (крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід);
Згідно із п. 12 «Порядку…» у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення, а в силу п. 28 якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки її повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Позивачем в силу п. 28 «Порядку…» було повідомлено відповідача про необхідність повернення необґрунтовано сплаченої соціальної допомоги, як випливає із наданого суду письмового звернення від 30.09.2014 року (а. с. 23), а відповідач прийняла на себе обов'язок повернути безпідставно отриману суму протягом періоду з 1 листопада 2014 року по 1 листопада 2015 року (а. с. 24). Невиконання відповідачкою прийнятих зобов'язань зумовило надіслання повторного повідомлення позивача про повернення надміру отриманої державної допомоги (а. с. 25).
Перелічені докази, логічно поєднуючись одне з одним, об'єктивно підтверджують характер правовідносин сторін та переконують суд в обґрунтованості позову.
Оскільки, як встановлено судом, відповідачка в порушення вимог законодавства про порядок оформлення соціальної допомоги не повідомила про наявність у власності земельної ділянки та про одержання доходів від її оренди в період отримання державної допомоги, в позасудовому порядку від повернення безпідставно отриманих коштів ухиляється, суд вважає за можливе стягнути з неї на користь позивача грошові кошти в розмірі фактично перерахованої надміру допомоги у відповідності до наведеного п. 28 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року.
Стягненню з відповідача в доход держави належить і судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп., так як позивач відповідно до Закону України «Про судовий збір» звільнений від його попередньої сплати.
Керуючись п. 28 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року, ст. ст. 6, 9, 50, 69-71, 159-162, 185, 186 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району до ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер 28557132886, на користь управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району 19324 грн. 94 коп. як надміру перераховану допомогу малозабезпеченим сім'ям, перерахувавши грошові кошти на розрахунковий рахунок № 3541202078395, отримувач - управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району, ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 37573780.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави в особі управління Державної казначейської служби України в Шевченківському районі м. Запоріжжя Запорізької області 243 грн. 60 судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання в суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів після отримання копії постанови.
Суддя О.В. Щаслива