Постанова № 43834016, 24.04.2015, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
24.04.2015
Номер справи
236/577/15-п
Номер документу
43834016
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

м. Красний Лиман Справа № 236/577/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2015 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від прокуратури Донецької області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який працює начальником Краснолиманської дистанції колії ДП"Донецька залізниця", ІПН-2688710078, місце реєстрації: вул.Леваневського-20"А" м.Красний Лиман Донецької області,

за ст.172-7 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому розяснено права, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 згідно наказу начальника Донецької залізниці №300/Н від 24.12.1999 року призначений на посаду начальника Краснолиманської дистанції колії Донецької залізниці.

Державне підприємство Донецька залізниця входить до сфери управління утвореної постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.1996 № 262 Державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниці) як органу управління залізничного транспорту загального користування.

Таким чином, Державне підприємство Донецька залізниця є юридичною особою публічного права.

Отже, начальник Краснолиманської дистанції колії ДП Донецька залізниця ОСОБА_2 відповідно до посадових обов'язків є посадовою особою юридичної особи публічного права та відноситься до посадових осіб, вказаних в підпункті а пункту 2 частини 1 статті 4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції (далі Закон), тобто є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення і згідно з ч.1 ст.9 зазначеного Закону не може мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких йому осіб.

Згідно з пунктами 1 та 2 частини 1 статті 14 Закону, особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах а, б пункту 2 частини 1 статті 4 Закону зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до підпунктів 5.4, 5.5 пункту 5 Положення про Краснолиманську дистанцію колії Державного підприємства Донецька залізниця, начальник дистанції колії здійснює прийом, переміщення й звільнення працівників відповідно до номенклатури посад і діючого трудового законодавства України, дає пропозиції по структурі і штату дистанції колії; контролює правильне застосування діючої системи оплати праці і матеріального стимулювання. Крім того, згідно з підпунктом 3.6 пункту 3 посадової інструкції приймає рішення про притягнення працівників, що порушили виробничу та трудову дисципліну, винних в завданні матеріальної шкоди підприємству, до матеріальної та дисциплінарної відповідальності, про моральне та матеріальне заохочення працівників, що відзначилися. Відповідно до підпункту 2.24 начальник здійснює контроль і керівництво за станом охорони праці у відповідності з вимогами Закону України Про охорону праці.

Проте, ОСОБА_2, в порушення вимог пунктів 1 та 2 частини 1 статті 14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції, при наявності обмежень щодо роботи близьких осіб, встановлених частиною 1 статті 9 Закону, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, що виник у зв'язку із безпосереднім підпорядкуванням близької особи -дружини ОСОБА_3 на посаді інженера 1 категорії Краснолиманської дистанції колії ДП Донецька залізниця з 18.08.2009 по теперішній час, та яка у період часу: з 26.08.2014; з 20.10.2014 по 08.11.2014; з 13.08.2014 по 25.08.2014 переведена на посаду начальника відділу, з оплатою праці по виконуваній роботі та премією до 40%. Відповідно до посадових обов'язків, всупереч утвореному конфлікту інтересів, що міг вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, організовував, координував дії ОСОБА_3 як безпосередньої підлеглої, приймав у складі комісії участь у перевірці у неї знань з питань охорони прапі, затверджував первинні документи з обліку її робочого часу, заробітної плати тощо.

Таким чином, начальник Краснолиманської дистанції колії ДП Донецька залізниця ОСОБА_2 в період часу: з 26.08.2014; з 20.10.2014 по 08.11.2014; з 13.08.2014 по 25.08.2014 порушував вимоги статті 14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: не повідомив безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів за адресою: 84404 Донецька обл. м.Красний Лиман вул. Кірова-10.

ОСОБА_2 провину не визнав у повному обсязі та пояснив, що він дійсно працює на посаді начальника Краснолиманської дистанції колії і він у зв*язку з тим що тільки інженер 1 категорії, який є тільки один в відділі, міг відповідно до посадових інструкцій підміняти начальника відділу, кілька разів призначав свою дружину виконувати обов*язки начальника відділу. При цьому він не повідомив у письмовій формі про це своє керівництво, оскільки воно знало про це бо його дружина щоденно здавала звіти в Донецьку залізницю і таким чином його керівництву було відомо що вона виконує обов*язки начальника відділу. Також він пояснив що Державне підприємство Донецька залізниця не є юридичною особою публічного права і тому він не повинен насти відповідальність за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Незважаючі на зайняту ОСОБА_2позицію невизнання вини в скоєному ним правопорушенні його вина підтверджується дослідженими письмовими матеріалами справи :

-протоколом про адміністративне правопорушення від 26.02.2015 року (а.с.7-11) яким підтверджуються обставини скоєнного ОСОБА_2правопорушення, а саме того, що він невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів;

-наказом про призначення ОСОБА_2 на посаду начальника Краснолиманської дистанції колії ДП"Донецька залізниця" (а.с.16), його особовою карткою ( а.с.23-25) та посадовою інструкцією ( а.с.25-31), Положенням про Краснолиманську дистанцію колії Державного підприємства Донецька залізниця ( а.с.17-22), статутом ( а.с.88) якими підтверджуються що ОСОБА_2Г.є посадовою особою юридичної особи публічного права та відноситься до посадових осіб, вказаних в підпункті а пункту 2 частини 1 статті 4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції , тобто є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення і згідно з ч.1 ст.9 зазначеного Закону не може мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких йому осіб;

- посадовою інструкційною карткою начальника відділу ( а.с.32-34) та інженера 1 категорії ( а.с.35-37) якими підтверджуються що начальник відділу безпосередньо підпорядковувується начальнику Краснолиманської дистанції колії ДП"Донецька залізниця";

- наказом ( а.с.38), особовою карткою працівника ( а.с.39-40), наказами ( а.с.41-55) про призначення та надання матеріальної допомоги і винагороди у вигляді грошових коштів , табелями обліку робочого часу ( а.с.56-73), протоколом ( а.с.75) якими підтверджуються

переведення ОСОБА_2своєї дружини ОСОБА_3, яка працює на посаді інженера 1 категорії Краснолиманської дистанції колії ДП Донецька залізниця з 18.08.2009 по теперішній час, на посаду начальника відділу, з оплатою праці по виконуваній роботі та премією до 40%, з 26.08.2014; з 20.10.2014 по 08.11.2014; з 13.08.2014 по 25.08.2014 року;

- паспортом ( а.с.12-15) та поясненнями ОСОБА_2 ( а.с.82-84) якими підтверджуються перебування його в шлюбі з ОСОБА_3 під час переведення її на посаду начальника відділу.

І ними всіма підтверджуються наявність утворившогося конфлікту інтересів, що міг вплинути на об'єктивність або неупередженість ОСОБА_2при прийнятті рішень.

При цьому не можна погодитись з думкою ОСОБА_2та адвоката ОСОБА_4,

що Державне підприємство Донецька залізниця не є юридичною особою публічного права і тому ОСОБА_2 не повинен насти відповідальність за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення з наступних підстав.

Згідно з ст.1 Закону України Про залізничний транспорт , у відповідності з яким створено Державне підприємство Донецька залізниця , залізничний транспорт - виробничо-технологічний комплекс організацій і підприємств залізничного транспорту загального користування, призначений для забезпечення потреб суспільного виробництва і населення країни в перевезеннях у внутрішньому і міжнародному сполученнях та надання інших транспортних послуг усім споживачам без обмежень за ознаками форми власності та видів діяльності тощо, і таким чином дії та накази цього підприємства мають публічний характер.

В посадовій інструкції начальника Краснолиманської дистанції колії ДП Донецька залізниця ОСОБА_2,зазначено, що в своїй діяльності він також керується Статутом залізниці України, в загальних положеннях якого вказано:

1.Залізничний транспорт загального користування (далі - залізничний транспорт) є однією з базових галузей економіки України, що забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв'язки і потреби населення у перевезеннях.Основною організаційною ланкою на залізничному транспорті є залізниця.

2. Статут залізниць України (далі - Статут) визначає обов'язки, права і відповідальність залізниць, а також підприємств, організацій, установ і громадян, які користуються залізничним транспортом.Статутом регламентуються порядок укладання договорів, організація та основні умови перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти, основні положення експлуатації залізничних під'їзних колій, а також взаємовідносини залізниць з іншими видами транспорту.

3. Дія Статуту поширюється на перевезення залізничним транспортом вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти, у тому числі на перевезення вантажів, навантаження і розвантаження яких відбувається на залізничних під'їзних коліях незалежно від форм власності, які не належать до залізничного транспорту загального користування (далі - залізничні під'їзні колії).Перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти залізницями, що будуються, до здавання їх у постійну експлуатацію здійснюється згідно з порядком, який визначають власник або орган управління будівництва та відповідна залізниця за погодженням з Держнаглядохоронпраці.

4. Перевезення залізницями вантажів, пасажирів, багажу і вантажобагажу у міжнародному сполученні здійснюється відповідно до угод про залізничні міжнародні сполучення.

Таким чином дії та накази начальника Краснолиманської дистанції колії ДП Донецька залізниця ОСОБА_2, мають публічний характер.

Таким чином в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.172-7 КупАП України, а саме-

неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Враховуючи викладене, а також те, що ОСОБА_2 вину не визнав, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.172-7 , 283-284 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_2 за ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 ( ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вигляді складає 1700,00

( одна тисяча сімсот ) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір.

Реквізити сплати суми судового збору: Розрахунковий рахунок-31211206700063; Отримувач: Краснолиманський УК/м.Красний Лиман/22030001; ЄДРПОУ:37894853; МФО:834016; Банк отримувача: ГУДКСУ в Донецькій області; Код бюджетної класифікації доходів: 22030001 Судовий збір(Державна судова адміністрація, 050); Призначення платежу: Судовий збір, Пункт 5, в сумі 36,54 (тридцять шість) грн. 54 коп .

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення.

Суддя -