ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2009 р. Справа № 2а-17750/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,
з участю прокрора Рибака А.І.,
представника позивача Мандзюка Р.В.,
відповідача ОСОБА_1.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що до відповідача 13 лютого 2008 року територіальним управлінням Головавтоінспекції у Волинській області застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень за вчинене порушення законодавства про автомобільний транспорт. В добровільному порядку відповідач зазначених коштів не сплатив. Вважає, що несплата фінансової санкції відповідачем призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету та може завдати істотної шкоди державі.
В судовому засіданні прокурор Рибак А.І. позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просить стягнути з відповідача фінансову санкцію.
Представник територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області Мандзюк Р.В. позов підтримав, вважає вимоги управління правомірними. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному об'ємі.
Відповідач ОСОБА_1позов не визнав, по суті пояснив, що дійсно 13.02.2008 року автомобіль яким він керував був зупинений працівниками ДАІ та інспекції і відносно нього було складено акт за відсутність ліцензії та ліцензійної картки на перевезення пасажирів. Підтвердив, що при зупинці на даху його автомобіля знаходилась розпізнавальна шашка «таксі», при цьому додав, що на момент його зупинки він нікого в автомобілі не перевозив. Також вказав, що інколи підзаробляв, таксуючи.
Заслухавши прокурора, представника позивача, відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд вважає, що адміністративний позов підлягає до повного задоволення виходячи з наступного.
З акту територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 0057669 від 13.02.2008 року «Про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» складеного державними інспекторами Головавтотрансінспекції у Волинській області Лушинським М.А., Виговським О.М., Буряк О.О. вбачається, що 13.02.2008 року під час перевірки автомобіля марки «Мерседес Бенц - 200», державний номерний знак НОМЕР_1, облаштованому як легкове таксі, який належить ОСОБА_1, яким на момент перевірки керував він особисто, відсутня і неоформлена ліцензійна картка та ліцензія на перевезення пасажирів.
Даний акт ОСОБА_1 підписаний на місці складення, про що останній зробив запис, що з актом згідний.
Відповідно до ч.1 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року №2344-ІІІ (далі по тексту - Закон №2344-ІІІ) автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Згідно із ст.1 Закону №2344-ІІІ, таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку.
Згідно з статтею 39 Закону №2344-ІІІ документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Статею 9 Закону №2344-ІІІ визначено, що ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами.
Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області про застосування фінансових санкцій № 00198 від 01 квітня 2008 року за ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» - за відсутність ліцензійної картки на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі до ОСОБА_1. застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень, яка у встановленому порядку направлялась поштою відповідачу і останнім не оскаржувалась.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вище викладене та те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось, на момент розгляду справи штраф не сплачено, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 до Державного бюджету 1700 гривень.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 17, 122, 158, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ч.1 ст. 60 Закону України «Закону України про автомобільний транспорт», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, проживаючого за адресою: вул.АДРЕСА_1 в користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління у Волинський області на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач коштів Держбюджет м. Луцька 21081100, ід.код 21741605 фінансову санкцію в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 22 травня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: С.Ф. Костюкевич