ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
27 квітня 2015 р. 12 год. 06 хв.м. ХерсонСправа № 821/566/15-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняка С.О. ,
при секретарі: Леутській Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до голови військово-лікарської комісії Чумаченко Ірини Анатоліївни, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог у справі Херсонський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та скасування постанови по винесенню рішення про придатність до військової служби,
встановив:
У судовому засіданні представник третьої особи заявив клопотання про закриття провадження по справі посилаючись на те, що висновок ВЛК при Херсонському ОМВК не являється правовим актом індивідуальної дії, оскільки він не створює для позивача правових наслідків: не створює для позивача прав, не покладає на нього обов'язків, а є одним із критеріїв який характеризує його стан здоров'я для подальшого прийняття рішення, щодо призову на військову службу та не може бути оскаржений в судовому порядку, а справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України.
Відповідач підтримала клопотання, просила суд закрити справу.
Представник позивача заперечував по суті клопотання, просив суд відмовити у його задоволенні.
Вирішуючи клопотання, суд виходить з такого.
Наказом управління охорони здоров'я Херсонської міської ради від 26.09.2013 р. № 228 відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Указів Президента України від 07 квітня 2001 року № 239/2001 "Про Концепцію переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями контрактної служби на період до 2015 року" від 17 квітня 2002 року № 348/2002" Про Державну програму переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом" від 04 березня 2008 року № 196/2008 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення розвитку Збройних Сил України" створена міська позаштатна постійно діюча військово-лікарська комісія міського військкомату (далі - комісія). Головою комісії призначена лікар ХОМВК Чумаченко І.А.
У своїй роботі комісії наказано дотримуватися вимог наказу Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 "Про затвердження положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України".
Згідно п. 1.2. Положення, військово-лікарська експертиза - це: медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів Міністерства оборони України (далі - ВВНЗ), учнів військових ліцеїв; колишніх військовослужбовців; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), компонентами ракетного палива (далі - КРП), джерелами електромагнітних полів (далі - ЕМП), лазерного випромінювання (далі - ЛВ), мікроорганізмами Ї-ІІ гр. у б патогенності; працівників допоміжного флоту Військово- Морських Сил Збройних Сил У країни (далі - ВМС Збройних Сил України) визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.
Таким чином суд приходить до висновку про те що, голова комісії Чумаченко І.А. є суб'єктом владних повноважень.
Постанова комісії про придатність позивача до військової служби породжує у нього права та обов'язки, щодо подальшого виконання порядку комплектування ВСУ військовозобов'язаними під час мобілізації.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів, чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності.
Таким чином, постанова комісії про придатність до військової служби - є рішенням суб'єкта владних повноважень, у розумінні п.1 ч.2 ст.17 КАС України.
Суд критично відноситься до тверджень представника третьої особи про те, що можливість позивача оскаржити висновки позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії до ВЛК вищого рівня унеможливлює звернення з позовом до суду.
Відповідно до ч.1 ч.5 ст. 6 КАС України Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відмова від права на звернення до суду є недійсною.
Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про закриття справи.
Враховуючи викладене, керуючись ст.6, 17, 133, 165 КАС України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника третьої особи про закриття провадження по справі відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 28 квітня 2015 року.
Суддя Варняк С.О.