11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
28 квітня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/172/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про визнання незаконними дій, скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо примусового виконання наказу та ухвали господарського суду Луганської області, зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
27 квітня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області, у якому позивач просив суд визнати незаконними дії відповідача щодо винесення постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 27.01.2015, скачсувати постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження від 27.01.2015, зобов?язати відповідача відкрити виконавче провадження з виконання додаткової ухвали господарського суду Луганської області у справі № 21б/5014/374/2012 та виконати наказ господарського суду Луганської області від 27.01.2014, зобов?язати відповідача вжити заходи до Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську з метою стягнення боргу у розмірі 38150,00 грн. на користь арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області щодо примусового виконання наказу господарського суду господарського суду Луганської області у справі № 21б/5014/374/2012 від 27.01.2014 про стягнення з Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську боргу у розмірі 38150,00 грн. на користь арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Згідно статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Статтею 121-2 ГПК України передбачено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів розглядаються господарським судом.
Крім того, частиною четвертою статті 82 вказаного Закону передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
Тобто, стосовно оскарження дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень господарських судів встановлено інший порядок судового оскарження ніж в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки позивач оскаржує дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області щодо примусового виконання наказу господарського суду господарського суду Луганської області у справі № 21б/5014/374/2012 від 27.01.2014 про стягнення з Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську боргу у розмірі 38150,00 грн. на користь арбітражного керуючого ОСОБА_1, суд вважає, що даний позов підлягає розгляду в порядку господарського судочинства за правилами Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо, заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн., яка підлягає поверненню.
На підставі вищевказаного, керуючись статтями 17, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про визнання незаконними дій, скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо примусового виконання наказу та ухвали господарського суду Луганської області, зобовязання вчинити певні дії.
Роз'яснити позивачу право на звернення з позовною заявою до господарського суду Луганської області в порядку господарського судочинства.
Повернути ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 73,08 грн. (сімдесят три гривні 08 копійок), сплачений за квитанцією № 23280283 від 27 квітня 2015 року у відділенні м. Лисичанську ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" за реквізитами: отримувач: УК у м. Сєвєродонецьк, код 37944909, р/р отримувача 31217206784080, установа банку: ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013
Копію ухвали з позовною заявою та доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.В. Смішлива