Ухвала суду № 43793632, 22.04.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2015
Номер справи
815/795/15
Номер документу
43793632
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

22 квітня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/795/15

Категорія: 5.1.2 Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л. М. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Джабурія О.В., Шляхтицького О.І.,

секретаря Жукової Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Міністерства юстиції України на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року про витребування доказів у справі за адміністративним позовом дочірнього підприємства "Клінічний санаторій "Лермонтовський" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" до Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування наказу, -

В С Т А Н О В И В :

03.02.2015р. дочірнє підприємство "Клінічний санаторій "Лермонтовський" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" звернулося до суду з позовом до Міністерства юстиції України про визнання протиправними дій щодо проведення інвентаризації, визнання протиправним та скасування наказу від 28.01.2015р. №28/7 «Про проведення інвентаризації».

Одночасно позивач подав заяву про забезпечення доказів, якою фактично просив суд першої інстанції витребувати від Кабінету Міністрів України та Міністерства Юстиції України перелік документів.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року, відповідно до ст.71 КАС України, помилково витребувано весь перелік документи тільки від Міністерства юстиції України, без зазначення Кабінету Міністрів України, а саме: пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; погодження Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м.Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; погодження трудового колективу Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м.Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; статуту Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», доданого до пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; копії балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів і звіту про дебіторську та кредиторську заборгованість за останній календарний рік та на останню звітну дату Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», доданого до пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; бізнес-план або техніко-економічне обґрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання державного майна, що є об'єктом передачі, з визначенням джерел фінансування видатків з його утримання, розроблені за встановленою Міністерством економічного розвитку і торгівлі формою та погоджені органом, до сфери управління якого передається державне майно; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівель та споруд санаторію «Лермонтовський» по пров. Лермонтовському, 2, у м. Одесі; засвідчені в установленому порядку копії інших документів, на підставі яких було видано Розпорядження Кабінету Міністрів України №52-р від 21 січня 2015 року «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України;

Засвідчені в установленому порядку копії документів, на підставі яких був прийнятий наказ №28/7 від 28 січня 2015 року «Про проведення інвентаризації», яким передбачено проведення інвентаризації основних засобів та інших необоротних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, коштів у розрахунках та інших статей балансу державного підприємства «Санаторій «Лермонтовський», розміщений за адресою: 65014, Одеська обл., місто Одеса, провулок Лермонтовський, будинок 2.

Міністерство юстиції України не погоджуючись з ухвалою суду, подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та постановити нову про відмову у задоволенні заяви про забезпечення доказів.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Згідно з ч.3 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребує необхідні докази.

Частиною 5 ст.71 КАС України встановлено, що суд може збирати докази з власної ініціативи. Перевіривши матеріали справи, судова колегія дійшла до висновку, що вирішуючи питання про витребування доказів відповідно до ст.71 КАС України, суд першої інстанції виходив з факту відсутності в матеріалах справи документів необхідних для вирішення справи.

Але, як вбачається з матеріалів справи, суд помилково, замість Кабінету Міністрів України, витребував від Міністерства юстиції наступні документи: пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; погодження Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м.Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; погодження трудового колективу Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м.Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; статуту Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», доданого до пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; копії балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів і звіту про дебіторську та кредиторську заборгованість за останній календарний рік та на останню звітну дату Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», доданого до пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; бізнес-план або техніко-економічне обґрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання державного майна, що є об'єктом передачі, з визначенням джерел фінансування видатків з його утримання, розроблені за встановленою Міністерством економічного розвитку і торгівлі формою та погоджені органом, до сфери управління якого передається державне майно; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівель та споруд санаторію «Лермонтовський» по пров. Лермонтовському, 2, у м. Одесі; засвідчені в установленому порядку копії інших документів, на підставі яких було видано Розпорядження Кабінету Міністрів України №52-р від 21 січня 2015 року «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України.

На підставі викладеного, в порядку ст.202 КАС України ухвала суду в цій частині підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 199, 202, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Міністерства юстиції України задовольнити частково, ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року скасувати в частині витребування від Міністерства юстиції України документів: пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; погодження Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м.Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; погодження трудового колективу Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м.Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; статуту Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», доданого до пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; копії балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів і звіту про дебіторську та кредиторську заборгованість за останній календарний рік та на останню звітну дату Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», доданого до пропозиції Фонду державного майна України «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України»; бізнес-план або техніко-економічне обґрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання державного майна, що є об'єктом передачі, з визначенням джерел фінансування видатків з його утримання, розроблені за встановленою Міністерством економічного розвитку і торгівлі формою та погоджені органом, до сфери управління якого передається державне майно; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівель та споруд санаторію «Лермонтовський» по пров. Лермонтовському, 2, у м. Одесі; засвідчені в установленому порядку копії інших документів, на підставі яких було видано Розпорядження Кабінету Міністрів України №52-р від 21 січня 2015 року «Про віднесення нерухомого майна санаторію «Лермонтовський» у м. Одесі до сфери управління Міністерства юстиції України.

В іншій частині ухвалу залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.

Головуючий: А.В. Крусян

Суддя: О.В. Джабурія

Суддя: О.І. Шляхтицький