ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 квітня 2015 року м. Київ № 826/6419/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С, ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Міністерства юстиції України
Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича
про визнання протиправними дії, скасування державної реєстрації постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича, в якому просить: визнати протиправними дії по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП), скасування державної реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП).
Згідно ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч.2 ст.69, ч.4 ст.79, п.6 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Водночас, згідно із визначенням, наведеним у частині 1 статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
В порушення ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем до позовної заяви не додано жодних документів на обґрунтування обставин викладених у позовній заяві. Крім того, ОСОБА_1 не надано належних доказів на підтвердження наявності поважних причин неможливості надання доказів в обґрунтування позиції, викладеної у позовній заяві, а саме: існування обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами.
Також, в позовній заяві позивач просить визнати протиправними дії щодо реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП) та скасувати державну реєстрацію постанови НКРЕ (НКРЕКП), однак не зазначає реквізити вищезазначеної постанови.
Крім того, у ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В порушення зазначених вище вимог до позовної не додано у належній кількості копій позовної заяви для направлення відповідачам.
Так у Законі України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч.2 ст.4 зазначеного Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" установлена мінімальна заробітна плата з 01 січня 2015 року у місячному розмірі 1 218,00 гривень.
Разом з тим, доказів на підтвердження сплати судового збору у належному розмірі позивачем до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виявлені недоліки необхідно усунути у встановлений судом строк шляхом подання до суду копію позовної заяви для відповідачів; документів на обґрунтування обставин викладених у позовній заяві або доказів неможливості надання таких документів, а також копії вказаних документів у відповідній кількості для направлення відповідачам; належних доказів на підтвердження сплати судового збору.
З огляду на зазначене та керуючись ст.ст.106 107, ч.1 ст.108, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст.254 та ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя А.С. Мазур