ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/1059/15-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Костенко Г.В.,
за участю: секретаря судового засідання - Колодяжного Д.В.,
представників позивача - Сиротенка В.В., Щербак Л.В. ,
представника відповідача - Гриценка Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Кременчукгаз" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
В С Т А Н О В И В:
01 квітня 2015 року Публічне акціонерне товариство "Кременчукгаз" (надалі ПАТ "Кременчукгаз", позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області (надалі Кременчуцька ОДПІ, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 12.11.2014 року №0006112202/2412.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем порушено права та інтереси ПАТ "Кременчукгаз" у сфері публічно-правових відносин через безпідставне донарахування грошового зобов'язання з ПДВ. Безпідставність висновків відповідача позивач доводить обставинами реальності господарської операції з придбання природного газу у ТОВ "Українська нафтогазова компанія", яка підтверджена належним чином оформленими первинними документами бухгалтерського обліку.
У судовому засіданні представники позивача вимоги позовної заяви підтримали, просили їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на правомірність спірних рішень з підстав викладених у запереченні на адміністративний позов /а.с.42-47 т.4/.
Заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
З матеріалів справи суд встановив, що юридична особа ПАТ "Кременчукгаз" (ідентифікаційний код 03351734; місцезнаходження: Полтавська область, м. Кременчук, пров. Героїв Бреста, 46) зареєстроване 06.02.1995 року, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 1 585 120 0000 001834 /а.с. 26 т.4/. ПАТ "Кременчукгаз" перебуває на податковому обліку в органах державної податкової служби з 03.05.1995 року за № 205, на момент проведення перевірки - в Кременчуцькій ОДПІ, де зареєстроване платником ПДВ з 07.07.1997 року.
На підставі направлення, виданого Кременчуцькою ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області від 15.09.2014 р. № 2482/16-03-22-02 головним державним ревізором інспектором відділу перевірок з окремих питань управління податкового аудиту Кременчуцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області Гардашем Романом Володимировичем згідно із п.п. 20.1.4, п. 20.1, ст.20, п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, п.82.2, ст.82 Податкового кодексу України та відповідно до наказу Кременчуцької ОДПІ від 15.09.2014 року № 2699 проведено позапланову виїзну документальну перевірку ПАТ "Кременчукгаз" код за ЄДРПОУ 03351734 з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ "Українська нафтогазова компанія" код 37764888 за період з 01.07.2012 року по 31.08.2013 року.
За результатами вищевказаної перевірки, 27.10.2014 року був складений Акт №2511/16-03-02-12/03351734 "Про результати позапланової документальної виїзної перевірки Публічного акціонерного товариства "Кременчукгаз" з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ "Українська нафтогазова компанія" (код 37764888) за період з 01.07.2012 по 31.08.2013 року" (надалі - Акт перевірки). /а.с.198-252 т.2/.
12.11.2014 року, на підставі Акта перевірки, Кременчуцькою ОДПІ у було прийнято податкове повідомлення-рішення №0006112202/2412, згідно якого ПАТ "Кременчукгаз" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (роботах, послугах) 14010100, на загальну суму 57895864,50 грн., з яких 38597243,00 грн., - за основним платежем, а 19298621,50 грн., - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) /а.с.195/ т.2/.
Непогодившись з Актом перевірки та прийнятим по ньому відповідним податковим повідомленням-рішенням позивачем до Головного управління Міндоходів у Полтавській області була подана скарга від 21.11.2014 року № 19/4034 з вимогою про повне скасування податкового повідомлення - рішення від 12.11.2014 року. № 0006112202/2412.
04.12.2014 року було прийнято рішення № 2620/10/16-31-10-04-12 про продовження строку розгляду скарги до 20 січня 2014 року включно /а.с.1 т.4/.
26.01.2014 року позивач отримав рішення від 20.01.2015 року №42/10/16-31-10-04-11 про результати розгляду скарги, яким податкове повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ від 12.11.2014 року № 0006112202/2412 залишено без змін, а скаргу без задоволення /а.с.3-16 т.4/.
30.01.2015 року ПАТ "Кременчукгаз" до Державної фіскальної служби України, як до податкового органу вищого рівня, подана повторна скарга на спірне податкове повідомлення-рішення.
11.02.2015 року ДФС України було прийнято рішення № 2674/6/99-99-10-01-01-25 яким вирішено продовжити строк розгляду скарги до 02.04.2015 року включно /а.с.19 т.4/.
30.03.2015 року на адресу ПАТ "Кременчукгаз" надійшло рішення ДФС України від 26.03.2015 № 6284/6/99-99-10-01-01-25 про результати розгляду скарги, яким залишено без змін податкове повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ від 12.11.2014 року №0006112202/2412 та рішення прийняте, за розглядом первинної скарги, а скаргу без задоволення /а.с.20-24 т.4/.
Позивач, не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням, оскаржив його до суду.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.
Завданням адміністративного судочинства, згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Правомірність підстав та порядку проведення перевірки позивачем не оспорюється.
Досліджуючи правомірність прийняття спірних податкових повідомлень-рішень Кременчуцької ОДПІ суд приходить до наступних висновків.
В період дії спірних правовідносин діяли норми Податкового Кодексу України, відповідно до яких: платниками податку з числа резидентів є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами (п.п.133.1.1. п.133.1. ст.133 ПК України). Об'єктом оподаткування з податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 - 143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу (п.п.134.1.1., п. 134.1. ст.134 ПК України). Витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із, зокрема, собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об'єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2 - 140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку (п.п.138.1.1. п.138.1, ст.138 ПК України ). Витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу (п.138.2., ст.138 ПК України). Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з врахуванням положень цього Кодексу (п.44.2 ст.44 ПК України).
Частиною 2 ст.3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року № 996 визначено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Статтею 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що порядок ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в банках встановлюється Національним банком України відповідно до цього Закону та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Порядок ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності про виконання бюджетів та госпрозрахункових операцій бюджетних установ установлюється Державним казначейством України відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку за погодженням з Міністерством фінансів України.
Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена п.п.1.2 п.1, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.1995 року № 168/704 первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлені вимоги до первинних документів, відповідно до яких підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарських операцій, а якщо це не можливо - безпосередньо після її закінчення. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України, податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Підпунктом 14.1.181 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит визначено як суму, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно з пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України ) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Пунктом 198.2 статті 198 вказаного Кодексу визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
В пункті 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, зазначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу). У разі якщо на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до закону.
Податкова накладна, відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Із системного аналізу вказаних вище норм, можливо дійти до висновку, що для отримання права на податковий кредит із сум податку на додану вартість, сплачених в ціні придбаного товару (робіт, послуг), платник ПДВ повинен мати податкові накладні, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначений для використання в господарській діяльності.
Судом встановлено, що між ПАТ "Кременчукгаз" (Покупець) та ТОВ "Українська нафтогазова компанія" (Продавець) укладено договори купівлі-продажу природного газу природного газу від 07.07.2012 року №2019-21 та від 19.12.2012 року №3381-03, згідно умов яких Продавець зобов'язується передати, а Покупець прийняти та оплатити газ /а.с.171-174, 183-186 т.2/.
В подальшому між сторонами укладені додаткові угоди до Договору купівлі-продажу природного газу 07.07.2012 року №2019-21та від 19.12.2012 року №3381-03 /а.с.175-182, 187-194 т.2/.
Факт передачі закуплених обсягів від ТОВ "Українська нафтогазова компанія" до ПАТ "Кременчукгаз" підтверджується актами приймання-передачі газу, копії яких навяні в матеріалах справи, а саме: актами прийому-передачі обсягів природного від 31.07.2012 року на 973,584 тис. м.3; від 31.08.2012 року на 626,125тис. м.3; від 30.09.2012 на 587,789 тис. м.3; від 31.10.2012 року на 929,654 тис. м.3; від 30.11.2012 року на 1792,547 тис. м.3; від 31.12.2012 року на 2924,052 тис.м.3; від 31.01.2013 року на 2203,635 тис. м.3; від 28.02.2013 року на 2277,925 тис. м.3; від 31.03.2013 року на 9739,274 тис. м.3; від 30.04.2014 року на 11926,490 м.3; від 31.05.2013 року на 9900,000 тис. м.3; від 31.07.2013 року на 7549,368 тис. м.3; від 31.08.2013 року на 4441,839 тис. м.3 .
Всього отримано газу в кількості 55922,282 тис.м.3 на загальну суму 231583457,00 грн., в тому числі ПДВ 38597243,00 грн.
Факт проведення оплати в повному обсязі на користь ТОВ "Українська нафтогазова компанія", згідно умов відповідних договорів купівлі-продажу природного газу, отриманих вищевказаних обсягів підтверджується відомостями про обороти по бухгалтерському рахунку № 6311 за період червень-грудень 2012 року та січень-серпень 2013 року та карткою рахунку № 6311, а також відповідними банківськими виписками /а.с.142-156 т.1/.
Придбані у ТОВ "Українська нафтогазова компанія" обсяги природного газу відповідно до умов договору про надання послуг з транспортування природного газу магістральними газопроводами № 1109011160/П32 від 28.09.2011 року укладених між ПАТ "Кременчукгаз" та ПАТ "Укратрансгаз" були протранспортовані відповідними територіальними структурними підрозділами останнього /а.с.107-114 т.1/.
Рух (транспортування) товару (природного газу) від ТОВ "Українська нафтогазова компанія" в процесі здійснення відповідних господарських операцій (поставок природного газу) підтверджується двосторонніми актами прийому-передачі природного газу переданого в розподільчі мережі ПАТ "Кременчукгаз" підписаними уповноваженими представниками Кременчуцького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ПАТ "Укртрансгаз", Лубенського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ПАТ "Укртрансгаз" та ПАТ "Кременчукгаз", а саме: акт прийому передачі від 07.08.2012 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 18.09.2012 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 05.10.2012 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 08.11.2012 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 05.12.2012 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 08.01.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 08.02.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 06.03.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 04.04.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 08.05.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 05.06.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 06.08.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 05.09.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 08.10.2013 року (Кременчуцьке ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 07.08.2012 року (Лубенське ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 07.09.2012 року (Лубенське ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 05.12.2012 року (Лубенське ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 08.05.2013 року (Лубенське ЛВ УМГ); акт прийому передачі від 06.06.2013 року (Лубенське ЛВ УМГ) /а.с.115-128 т.1/, а, також реєстрами реалізації природного газу природного газу переданого Кременчуцьким ЛВ УМГ та Лубенським УМГ в розрізі постачальників.
В Акті перевірки мається посилання податкового органу на інформацію надану ПАТ "НАК "Нафтогаз України" про фактичну передачу газу від ТОВ "Українська нафтогазова компанія" до ПАТ "Кременчукгаз" /відповідь ПАТ "НАК "Нафтогаз України" на запит Кременчуцької ОДПІ № 23956/10 від 25.09.2014/.
Суд звертає увагу на те, що листом від 17.11.2014 року № 6-7406/1.2.2-14 НАК "Нафтогаз України" також підтверджує факт передачі природного газу від ТОВ "Українська нафтогазова компанія" до ПАТ "Кременчукгаз" при цьому зазначаючи джерела з яких переданий газ отримувався /а.с.17-18 т.4/.
На виконання умов договорів ТОВ "Українська нафтогазова компанія" виписано ПАТ "Кременчукгаз" податкові накладні на суму ПДВ 38948349,38грн., сума якого згідно з розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації за жовтень 2013 року була зменшена на суму ПДВ в розмірі 351106,55 грн., що підтверджується наступними документами, а саме податкові накладні: № 217 від 27.07.2012 року; № 234 від 30.07.2012 року; № 271 від 31.07.2012 року; № 330 від 31.07.2012 року; № 236 від 20.08.2012 року; № 239 від 21.08.2012 року; № 380 від 22.08.2012 року; № 348 від 23.08.2012 року; № 416 від 27.08.2012 року; № 445 від 28.08.2012 року; № 473 від 29.08.2012 року; № 501 від 30.08.2012 року; № 543 від 31.08.2012 року; № 620 від 31.08.2012 року; № 116 від 10.09.2012 року; № 146 від 11.09.2012 року; № 172 від 12.09.2012 року; № 212 від 13.09.2012 року; № 250 від 14.09.2012 року; № 293 від 17.09.2012 року; № 329 від 18.09.2012 року; № 373 від 19.09.2012 року; № 421 від 20.09.2012 року; № 467 від 21.09.2012 року; № 507 від 24.09.2012 року; № 561 від 25.09.2012 року; податкова накладна № 601 від 26.09.2012 року; № 645 від 27.09.2012 року; № 690 від 28.09.2012 року; № 869 від 30.09.2012 року; № 14 від 01.10.2012 року; № 27 від 02.10.2012 року; № 46 від 03.10.2012 року; № 66 від 04.10.2012 року; № 84 від 05.10.2012 року; № 104 від 08.10.2012 року; № 139 від 09.10.2012 року; № 181 від 10.10.2012 року; № 276 від 31.10.2012 року; № 313 від 15.10.2012 року; № 353 від 31.10.2012 року; № 388 від 31.10.2012 року; № 438 від 18.10.2012 року; № 490 від 19.10.2012 року; № 536 від 22.10.2012 року; № 586 від 23.10.2012 року; № 632 від 24.10.2012 року; № 688 від 25.10.2012 року; № 757 від 26.10.2012 року; № 813 від 29.10.2012 року; № 863 від 30.10.2012 року; № 1111 від 31.10.2012 року; № 15 від 01.11.2012 року; № 32 від 02.11.2012 року; № 56 від 05.11.2012 року; № 82 від 06.11.2012 року; № 136 від 08.11.2012 року; № 175 від 09.11.2012 року; № 218 від 12.11.2012 року; № 252 від 13.11.2012 року; № 662 від 26.11.2012 року; № 719 від 27.11.2012 року; № 776 від 28.11.2012 року; № 829 від 29.11.2012 року; № 970 від 30.11.2012 року; № 971 від 30.11.2012 року; № 300 від 14.11.2012 року; № 345 від 15.11.2012 року; № 385 від 16.11.2012 року; № 426 від 19.11.2012 року; № 465 від 20.11.2012 року; № 557 від 22.11.2012 року; № 606 від 23.11.2012 року; № 106 від 07.11.2012 року; розрахунок №860 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 01.11.2012 року № 15; розрахунок №867 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 02.11.2012 року № 32; розрахунок №868 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 05.11.2012 року № 56; розрахунок №869 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 06.11.2012 року № 82; розрахунок №870 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 09.11.2012 року № 175; розрахунок №871 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 13.11.2012 року № 252; розрахунок №1109 від 30.11.2012 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 31.10.2012 року № 353; № 96 від 07.12.2012 року; № 292 від 17.12.2012 року; № 359 від 19.12.2012 року; № 450 від 21.12.2012 року; № 495 від 24.12.2012 року; № 545 від 25.12.2012 року; № 593 від 26.12.2012 року; № 818 від 31.12.2012 року; № 184 від 15.01.2013 року; № 207 від 16.01.2013 року; № 510 від 30.01.2013 року; № 599 від 31.01.2013 року; № 699 від 31.01.2013 року; № 417 від 26.02.2013 року; № 472 від 27.02.2013 року; № 586 від 28.02.2013 року; № 167 від 14.03.2013 року; № 311 від 21.03.2013 року; № 412 від 26.03.2013 року; № 525 від 29.03.2013 року; № 157 від 16.04.2013 року; № 223 від 19.04.2013 року; № 320 від 25.04.2013 року; № 381 від 29.04.2013 року; № 462 від 30.04.2013 року; № 194 від 31.05.2013 року; № 34 від 07.06.2013 року; № 108 від 20.06.2013 року; № 153 від 27.06.2013 року; розрахунок №220 від 30.06.2013 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 07.06.2013 року № 34; розрахунок №221 від 30.06.2013 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 20.06.2013 року № 108; № 182 від 24.07.2013 року; № 239 від 29.07.2013 року; № 313 від 31.07.2013 року; № 6 від 02.08.2013 року; № 36 від 08.08.2013 року; № 55 від 09.08.2013 року; № 122 від 16.08.2013 року; № 139 від 19.08.2013 року; № 190 від 23.08.2013 року; № 243 від 29.08.2013 року; № 6 від 02.08.2013 року; розрахунок №361 від 31.08.2013 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 08.08.2013 року № 36; розрахунок №356 від 31.08.2013 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 09.08.2013 року № 55; розрахунок №354 від 31.08.2013 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 29.08.2013 року № 243; розрахунок №358 від 31.08.2013 року коригування кількісних і вартісних показників до податкова накладна від 23.08.2013 року № 190 /а.с.1-157 т.2, 196-250 т.3/.
Зазначені податкові накладні відповідають вимогам п. 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, що сторонами у справі не заперечується.
Таким чином, сума податкового кредиту ПАТ "Кременчукгаз", сформованого по взаємовідносинам ТОВ "Українська нафтогазова компанія", складає 38597243,00 грн.
Отримані від ТОВ "Українська нафтогазова компанія" обсяги природного газу були оприбутковані підприємством, що підтверджується наявними прибутковими накладними: № 60 від 01.07.2012 року; № 210 від 01.08.2012 року; № 907 від 01.09.2012 року; № 1290 від 01.10.2012 року; № 1588 від 01.11.2012 року; № 2030 від 01.12.2012 року; № 184 від 01.01.2013 року; № 408 від 01.02.2013 року; № 729 від 01.03.2013 року; № 1000 від 01.04.2013 року; № 1331 від 01.05.2013 року; № 1927 від 01.07.2013 року; № 2282 від 01.08.2013 року /а.с.129-141 т.1/.
Як пояснив в судовому засіданні представник позивача, в подальшому закуплений у вищевказаного контрагента природний газ був реалізований на підставі договорів на постачання природного газу за регульованим тарифом, відповідним контрагентам, а саме: ПП ОСОБА_7 в обсязі 0,099 тис. мі. (акт приймання-передачі № 3999 від 23.07.2012 року); ДП "Об'єднання підприємств громадського харчування" в обсязі 0,12 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4026 від 24.07.2012 року); КП "Екологічний загін підводно-технічних робіт "Пеленг" в обсязі 0,066 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5995 від 23.05.2013 року); КП "Кременчукводоканал" в обсязі 0,467 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4095 від 25.07.2012 року); КП "Шляхове ремонтно-будівельне управління" в обсязі 62,927 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4148 від 27.07.2012 року); МПП "Уніон" в обсязі 0,026 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 3987 від 20.07.2012 року); ПП ОСОБА_8 в обсязі 0,163 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4009 від 23.07.2012 року); ПП ОСОБА_9 в обсязі 0,049 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4013 від 23.07.2012 року); ПП ОСОБА_10 в обсязі 0,04 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 3979 від 20.07.2012 року); ПП ОСОБА_11 в обсязі 3,894 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4221 від 31.07.2012 року); ПП ОСОБА_12 в обсязі 0,025 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4068 від 24.07.2012 року); ПП ОСОБА_13 в обсязі 0,049 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 3993 від 20.07.2012 року); ПП ОСОБА_14 в обсязі 0,03 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 3980 від 20.07.2012 року); ПП ОСОБА_15 в обсязі 0,025 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4073 від 25.07.2012 року); ПП ОСОБА_16 в обсязі 0,009 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4091 від 25.07.2012 року); ПП ОСОБА_17 в обсязі 0,081 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4062 від 24.07.2012 року); ПП ОСОБА_18 в обсязі 4,272 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4180 від 30.07.2012 року); ПП ОСОБА_18 в обсязі 0,177 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4087 від 25.07.2012 року); ПрАТ "Гірник" в обсязі 0,526 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4118 від 26.07.2012 року); Приватне ремонтно-будівельне підприємство "Кремінь" в обсязі 0,05 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4124 від 26.07.2012 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 22,942 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4183 від 30.07.2012 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 95,864 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4152 від 27.07.2012 року); ПАТ "АвтоКраз" в обсязі 495,00 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 4228 від 31.07.2012 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 250,00 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4214 від 30.07.2012 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 525,995 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4248 від 31.07.2012 року); ПАТ "Промислово-фінансовий банк" в обсязі 0,173 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4202 від 30.07.2012 року); ПАТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" в обсязі 2,592 тисм.3. (акт приймання-передачі № 4115 від 26.07.2012 року); ТОВ "Готель "Дніпровські зорі" в обсязі 1,823 тис. м.3. (акт приймання-передачі № 3984 від 20.07.2012 року); ТОВ "Кременчуцька харчосмакова фабрика" в обсязі 0,893 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4199 від 30.07.2012 року); ТОВ "Амстор" в обсязі 2,622 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4092 від 25.07.2012 року); ТОВ "Механічно-ремонтний завод" в обсязі 0,762 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4190 від 30.07.2012 року); ТОВ "Бікор" в обсязі 0,233 тис.м.3. (Акт приймання-передачі № 4114 від 26.07.2012 року); ТОВ "Виробниче об'єднання "Авто-Холдінг" в обсязі 1,395 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4109 від 26.07.2012 року); ТОВ "Кременчукпропангаз" в обсязі 0,2 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4101 від 26.07.2012 року); ТОВ "Стандарт-Сістемс" в обсязі 0,056 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 3995 від 20.07.2012 року); ТОВ "Нібулон" в обсязі 3,079 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4153 від 27.07.2012 року); ТОВ "Компанія "Промсантехніка-1" в обсязі 2,838 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4106 від 26.07.2012 року); ФОП ОСОБА_20 в обсязі 0,016 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4012 від 32.07.2012 року; ФОП ОСОБА_21 в обсязі 0,499 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4157 від 27.07.2012 року ); ДП "Полтавський облавтодор" філія Семенівский райавтодор" в обсязі 15,952 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4126 від 26.07.2012 року); ПП Яцина в обсязі 0,01 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 4113 від 26.07.2012 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 28.811 тис. м.3 (акт приймання- передачі № 4864 від 31.08.2012 року); ПАТ "Джей ті Інтернешинал Україна" в обсязі 90,326 тис. м.3 (акт приймання передачі № 4587 від 27.08.2012 року); ПАТ "АвтоКраз" в обсязі 263,254 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 4907 від 31.08.2012 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 257,460 тис. м.3. (акт приймання- передачі № 4830 від 31.08.2012 року); ТОВ "Кременчуцька харчосмакова фабрика" в обсязі 3,691 тис. м.3 ( акт приймання-передачі № 4721 від 28.08.2012 року); ТОВ "Механічно-ремонтний завод" в обсязі 1,153 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4795 від 31.08.2012 року); ТОВ "НВФ "Техвагонмаш" в обсязі 1,024 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 4612 від 27.08.2012 року); ТОВ "Нібулон" в обсязі 1,518 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4718 від 28.08.2012 року); ТОВ "Компанія "Промсантехніка-1" в обсязі 3,946 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 4763 від 30.2012 року); ДП "Полтавський облавтодор" філія "Семенівський райавтодор" в обсязі 14,789 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 4599 від 27.08.2012 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 43,313 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5460 від 28.09.2012 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 89,169 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5371 від 27.09.2012 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 214,00 тис.м.3 (акт приймання- передачі № 5464 від 28.09.2012 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 415,307 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5476 від 30.09.2012 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 49,387 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6112 від 31.10.2012 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 118,293 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5995 від 26.10.2012 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 301,718 тис. мі (акт приймання-передачі № 6163 від 31.10.2012 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 561,974 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6161 від 31.10.2012 року); КП "Кременчуцьке підрядне спеціалізоване Шляхове ремонтно-будівельне управління" в обсязі 16,355 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 7076 від 27.11.2012 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 184,075 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 7037 від 27.11.2012 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 191,61 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 7064 від 27.11.2012 року); ПАТ "АвтоКраз" в обсязі 100,00 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 7262 від 30.11.2012 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 380,393 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 7259 від 30.11.2012 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 900,00 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 7250 від 30.11.2012 року); ДП "Полтавський облавтодор" філія Семенівський райавтодор" в обсязі 20,114 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6995 від 26.11.2012 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 485,999 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 8284 від 27.12.2012 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 905,00 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 8413 від 31.12.2012 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 1 721,454 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 8425 від 31.12.2012 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал" в обсязі 209,702 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 791 від 31.01.2013 року; ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 235,00 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 1636 від 31.01.2013 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 1 758,933 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 1268 від 31.01.2013 року); ТОВ "КреМікс" в обсязі 12,686 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 2415 від 25.02.2013 року); ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод" в обсязі 198,781 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 2703 від 28.02.2013 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 256,248 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 2388 від 28.02.2013 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 650,000 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 2761 від 28.02.2013 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 1 086,396 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 2753 від 28.02.2013 року); ТОВ "Кремойл-Синтез" в обсязі 70,446 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 2722 від 28.02.2013 року); ТОВ "Кредмаш" в обсязі 1,898 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 2615 від 27.02.2013 року); ФОП ОСОБА_22 в обсязі 1,47 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 2488 від 26.02.2013 року); ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний завод" в обсязі 5 781,046 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4121 від 31.03.2013 року); ПП ОСОБА_11 в обсязі 4,22 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 3848 від 26.03.2013 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 365,016 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 3803 від 26.03.2013 року); ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод" в обсязі 66,474 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4099 від 29.03.2013 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 208,357 тис.м.3 ( акт приймання-передачі № 4027 від 28.03.2013 року); ПАТ "АвтоКраз" в обсязі 461,45 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4188 від 31.03.2013 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 508,182 тис.м.3(акт приймання-передачі № 4154 від 31.03.2013 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 2 522,93 тис.м.3(акт приймання-передачі № 4166 від 31.03.2013 року); ТОВ "Кремойл-синтез" в обсязі 90,525 тис.м.3(акт приймання-передачі № 4063 від 28.03.2013 року); ТОВ "Кредмаш Сервіс" в обсязі 1,735 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4062 від 28.03.20132 року); ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" в обсязі 9 553,049 тис.мі (акт приймання-передачі № 5513 від 30.04.2013 року); ПП ОСОБА_11 в обсязі 3,978 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5268 від 25.04.2013 року); ПП ОСОБА_23 в обсязі 0,512 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5475 від 30.04.2013 року); ПП ОСОБА_24 в обсязі 0,024 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5477 від 30.04.2013 року); ПП "Арарат" в обсязі 0,608 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5471 від 30.04.2013 року); ПП "Дружба" в обсязі 0,453 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5509 від 30.04.2013 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 103,093 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5484 від 30.04.2013 року); ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод" в обсязі 124,81 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5433 від 29.04.2013 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал" в обсязі 167,853 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5376 від 29.04.2013 року); ПАТ "АвтоКраз" в обсязі 143,234 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5465 від 30.04.2013 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 269,00 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5422 від 29.04.2013 року); ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в обсязі 1 470,107 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5507 від 30.04.2013 року); ТОВ "Кременчуцька харчосмакова фабрика" в обсязі 3,875 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5504 від 30.04.2013 року); ТОВ "Нова Холдинг" в обсязі 0,78 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5502 від 30.04.2013 року); ТОВ "Кремойл-Синтез" в обсязі 73,258 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5114 від 24.04.2013 року); ТОВ "Кредмаш Сервіс" в обсязі 0,68 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 4648 від 19.04.2013 року); ФОП ОСОБА_21 в обсязі 4,697 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5406 від 29.04.21013 року); ФОП ОСОБА_25 в обсязі 0,002 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5499 від 30.04.2013 року); КМКП "Профдезінфекція № 1" в обсязі 0,053 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6238 від 29.05.2013 року); ТОВ "КреМікс" в обсязі 8,288 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6111 від 27.05.2013 року); ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" в обсязі 8 197,976 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6474 від 31.05.2013 року); ПП ОСОБА_7 в обсязі 0,217 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6086 від 27.05.2013 року); ДП "Об'єднання підприємств громадського харчування" в обсязі 0,586 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6179 від 28.05.2013 року); КП "Пеленг" в обсязі 0,066 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5995 від 23.05.2013 року); КП "Кременчукводоканал" в обсязі 0,86 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6021 від 24.05.2013 року); КП "КШРБУ" в обсязі 32,592 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 6069 від 27.05.2013 року); ФОП ОСОБА_26 в обсязі 0,003 тис.м.3(акт приймання-передачі № 6068 від23.05.2013 року); ПП "Філіп-92" в обсязі 0,003 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5858 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_5 в обсязі 0,001 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6136 від 27.05.2013 року); ФОП Кисельман" в обсязі 0,142 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5963 від 22.05.2013 року); ФОП ОСОБА_27 в обсязі 0,101 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5846 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_28 в обсязі 0,028 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6168 від 28.05.2013 року); ФОП ОСОБА_29 в обсязі 0,003 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6184 від 28.05.2013 року); ФОП ОСОБА_19 в обсязі 0,018 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6128 від 27.05.2013 року); ФОП ОСОБА_9 в обсязі 0,041 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5997 від 23.05.2013 року); ФОП ОСОБА_10 в обсязі 0,04 тис.м.3 (акт приймання-передачі№ 5892 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_11 в обсязі 3,403 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6278 від 29.05.2013 року); ФОП ОСОБА_13 в обсязі 0,186 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5877 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_30 в обсязі 0,07 тис м.3 (акт приймання-передачі № 6162 від 28.05.2013 року); ФОП ОСОБА_31 в обсязі 0,002 тис. м.3 (акт приймання-передачі № 5924 від 21.05.2013 року; ФОП ОСОБА_32 в обсязі 0,001 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5860 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_14 в обсязі 0,055 тис.м.3. (акт приймання-передачі № 5900 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_15 в обсязі 0,051 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6058 від 24.05.2013 року); ФОП ОСОБА_33 в обсязі 0,297 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5899 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_34 в обсязі 0,054 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5921 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_35 в обсязі 0,062 тис.м.3(акт приймання-передачі № 6224 від 28.05.2013 року; ФОП ОСОБА_36 в обсязі 0,084 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6340 від 29.05.2013 року); ФОП ОСОБА_37 в обсязі 0,023 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5965 від 22.05.2013 року); ФОП ОСОБА_18 в обсязі 3,509 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6273 від 29.05.2013 року); ФОП ОСОБА_18 в обсязі 0,23 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6267 від 29.05.2013 року); ПП "Астра" в обсязі 0,009 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5931 від 21.05.2013 року); ПрАТ "Гірник" в обсязі 0,453 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6095 від 27.05.2013 року); ПрАТ "Паритет" в обсязі 0,033 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6039 від 24.05.2013 року); ПП "Перший гостинний двір" в обсязі 0,166 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6118 від 27.05.2013 року); ПП "Арарат" в обсязі 0,25 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6393 від 31.05.2013 року); ПП "Галактика" в обсязі 0,073 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6130 від 27.05.2013 року); ФОП ОСОБА_38 в обсязі 0,054 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6389 від 30.05.2013 року); ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" в обсязі 22,983 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6099 від 27.05.2013 року); ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод" в обсязі 106,654 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6378 від 30.05.2013 року); ПАТ "Джей Ті Інтернешинал Україна" в обсязі 89,131 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6268 від 29.05.2013 року); ПАТ "АвтоКраз" в обсязі 151,486 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6406 від 31.05.2013 року); ПАТ "Кременчуцький колісний завод" в обсязі 143,00 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6428 від 31.05.2013 року); ПАТ "Кременчуцький річковий порт" в обсязі 0,059 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6308 від 29.05.2013 року); ПАТ "Кременчуцький вагонобудівний завод" в обсязі 1 096,082 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6473 від 31.05.2013 року); ПАТ "Промислово-фінансовий банк" в обсязі 0,325 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6243 від 29.05.2013 року); ПАТ "Кременчуцьке кар`єроуправління" в обсязі 3,881 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6088 від 247.05.2013 року); ФОП ОСОБА_39 в обсязі 0,014 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5927 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_40 в обсязі 0,088 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5905 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_41 в обсязі 0,283 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6057 від 24.05.2013 року); ФОП ОСОБА_42 в обсязі 0,006 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6066 від 27.05.2013 року); ТОВ "Авто Стиль" в обсязі 0,009 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6142 від 27.05.2013 року); ТОВ "Крем. Спец. Ремонтно-будівельне товариство протипожежних робіт" в обсязі 0,012 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6022 від 24.05.2013 року); ТОВ "Кременчуцька харчосмакова фабрика" в обсязі 2,27 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6414 від 31.05.2013 року); ТОВ "Кременчуцьке інкубаторно-птахівниче підприємство" в обсязі 0,035 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5882 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_43 в обсязі 0,023 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5981 від 22.05.2013 року); ТОВ ВКП "Котлогаз" в обсязі 0,043 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5859 від 20.05.2013 року); ТОВ "Кафе "Юність" в обсязі 0,036 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6107 від 27.05.2013 року); ТОВ "Амстор" в обсязі 2,657 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6114 від 27.05.2013 року); ТОВ "Механічно-ремонтний завод" в обсязі 1,178 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6131 від 27.05.2013 року); ТОВ "Косметік-Центр" в обсязі 0,998 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6072 від 27.05.2013 року); ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія" в обсязі 0,515 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6209 від 28.05.2013 року); ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Укркомцентр" в обсязі 0,471 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6245 від 29.05.2013 року); ТОВ "Нова Холдинг" в обсязі 4,042 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6465 від 31.05.2013 року);ТОВ "Нова Холдинг" в обсязі 0,149 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6380 від 30.05.2013 року); ТОВ "Пріма плюс" в обсязі 0,398 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6272 від 29.05.2013 року); ТОВ Бікор в обсязі 0,238 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6096 від 27.05.2013 року); ТОВ "Європейська медицина" в обсязі 0,13 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6090 від 27.05.2013 року); ТОВ "Креміньпропангаз" в обсязі 0,202 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6263 від 29.05.2013 року); ТОВ "Кремойл Синтез" в обсязі 8,35 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6234 від 28.05.2013 року); ТОВ "Кремойл" в обсязі 0,556 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6178 від 28.05.2013 року); ТОВ "Кремойл" в обсязі 0,59 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6196 від 28.05.2013 року); ТОВ "Маток" в обсязі 0,202 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6101 від 27.05.2013 року); ТОВ "НВФ "Техвагонмаш" в обсязі 1,465 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6144 від 27.05.2013 року); ТОВ "Псьол -ЛТД" в обсязі 0,476 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6139 від 27.05.2013 року); ТОВ "Псьол ЛТД" в обсязі 0,009 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6141 від 27.05.2013 року); ТОВ "Кремремпуть" в обсязі 0,006 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5982 від 22.05.2013 року); ТОВ "Стандарт-Сістемс" в обсязі 0,02 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5878 від 20.05.2013 року); ТОВ "Схід 2012" в обсязі 0,047 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5996 від 23.05.2013 року); ТОВ "ТОП-Трансбуд" в обсязі 0,018 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5856 від 20.05.2013 року); ТОВ "Яхтклуб Посейдон" в обсязі 0,037 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6089 від 27.05.2013 року); ТОВ "Нібулон" в обсязі 0,796 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6191 від 28.05.2013 року; ТОВ "Компанія "Промсантехніка-1" в обсязі 3,256 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6327 від 229.05.2013 року); ФОП ОСОБА_44 в обсязі 0,051 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5866 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_45 в обсязі 0,03 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5873 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_46 в обсязі 0,017 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5912 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_47 в обсязі 0,121 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6006 від 23.05.2013 року); ФОП ОСОБА_21 в обсязі 1,054 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6121 від 27.05.2013 року); ФОП ОСОБА_6 в обсязі 0,001 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6357 від 30.05.2013 року); ФОП ОСОБА_48 в обсязі 0,009 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5874 від 20.05.2013 року); ФОП ОСОБА_49 в обсязі 0,073 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5872 від 20.05.2013 року); ДП "Полтавський облаватодор" Філія Семенівський райавтодор в обсязі 5,192 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6123 від 27.05.2013 року); ФОП ОСОБА_50 в обсязі 0,063 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6398 від 31.05.2013 року); ФОП ОСОБА_51 в обсязі 0,052 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5990 від 23.05.2013 року); ФОП ОСОБА_52 в обсязі 0,01 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 5902 від 21.05.2013 року); ФОП ОСОБА_53 в обсязі 0,018 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 6382 від 30.05.2013 року); ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" в обсязі 7 549,368 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 9466 від 31.07.2013 року); ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" в обсязі 4 441,839 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 10825 від 31.08.2013 року); ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" в обсязі 1 180,001 тис.м.3 (акт приймання-передачі № 12577 від 30.09.2013 року), що підтверджується вище переліченими актами приймання-передачі природного газу від ПАТ "Кременчукгаз" до відповідних контрагентів та реєстрами реалізації природного газу в розрізі споживачів /а.с.157-250 т.1/.
Тим самим беззаперечно підтверджується той факт, що ПАТ "Кременчукгаз" придбав у ТОВ "Українська нафтогазова компанія" природний газ для використання у власній господарській діяльності
На момент укладення договорів на купівлю-продаж природного газу від 07.07.2012 року № 2019-21 від 07.07.2012 року та від 19.12.2012 року № 3381-03 між ПАТ "Кременчукгаз" та ТОВ "Українська нафтогазова компанія" відомості про останнє були внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, товариство було взято на облік як платника податків та зареєстровано як платник податку на додану вартість /а.с.105-106 т.1/.
Суд звертає увагу на те, що на момент укладення вищеописаних договорів купівлі-продажу природного газу ТОВ "Українська нафтогазова компанія" мало чинну ліцензію № 507498 серії АГ від 23.09.2011 року на здійснення такого виду господарської діяльності як постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом, видану Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) /а.с.104 т.1/.
Отже, підсумовуючи вищенаведене, необхідно зазначити що ПАТ "Кременчукгаз" з метою підтвердження свого законного права на податковий кредит, має всі необхідні для цього документи, а тому віднесення до податкового кредиту сум податку на додану вартість в розмірі 38597243,00 грн. по взаємовідносинах з ТОВ "Українська нафтогазова компанія" є обґрунтованим та правомірним.
Судовим розглядом встановлено, що в період час з 15.10.2013 року по 25.11.2013 року працівниками Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області була проведена планова виїзна документальна перевірка ПАТ "Кременчукгаз" по питанню дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2012 року по 31.12.2012 року валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2012 року по 31.12.2012 року.
Під час проведення даної перевірки працівниками Кременчуцької ОДПІ досліджено всю фінансово-господарську діяльність ПАТ "Кременчукгаз" в тому числі й правовідносини з конрагентом ТОВ "Українська нафтогазова компанія".
Винесений, за наслідками контрольно-перевірочної роботи, Акт про результати планової виїзної документальної перевірки Публічного акціонерного товариства "Кременчукгаз" (код за ЄДРПОУ 03351734) по питанню дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2012 року по 31.12.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2012 року по 31.12.2012 року /а.с.40-103 т.1/ не містить жодних відомостей про порушення податкового чи іншого законодавства з боку ПАТ "Кременчукгаз" при здійсненні господарських операцій з ТОВ "Українська нафтогазова компанія" .
В доповнення до викладеного необхідно навести витяг із ухвали Вищого адміністративного суду України від 27.06.2013 № К/9991/45893/12 винесеної у справі № 2-а 533/12/2070 де сказано, що "судова практика вирішення податкових спорів виходить з презумпції добросовісності платників податків та інших учасників правовідносин у сфері економіки. У зв'язку з цим презюмується, що дії платника, результатом яких являється отримання податкової вигоди, вважаються економічно виправданими, а відомості, які містяться в податковій і бухгалтерській звітності платника - достовірними. Надання платником в контролюючий орган всіх належним чином оформлених первинних документів, передбачених податковим законодавством, з метою отримання податкової вигоди є підставою для її отримання, якщо податковий орган не доведе недостовірність або суперечність відомостей, які містяться в таких документах".
Додатково необхідно зазначити, що заперечуючи право ПАТ "Кременчукгаз" на формування податкового кредиту за наслідками господарських відносин з ТОВ "Українська нафтогазова компанія" податковим органом зроблено посилання на акт Онов'янської ОДПІ м. Харкова "Про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ "Українська нафтогазова компанія" (податковий номер 37764888) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період 01.10.12 по 16.01.2014 року " від 12.08.2014 року № 1137/20-38-23-01-04/37764888, а також акти зустрічних звірок та документи оперативних відпрацювань контрагентів ТОВ "Українська нафтогазова компанія".
Відповідно до вищевказаних документів провести зустрічну звірку з ТОВ "Українська нафтогазова компанія" не вбачається можливим, а також в ланцюгу постачання останнього маються контрагенти, які мають ознаки фіктивності.
Враховуючи перелічені обставини, податковим органом зроблено висновок про безтоварність господарських операцій вчинених ПАТ "Кременчукгаз" з контрагентом ТОВ "Українська нафтогазова компанія".
Вищевказаний висновок податкового органу є необґрунтованим припущенням з огляду на таке.
Використана Кременчуцькою ОДПІ інформація зафіксована у відповідних документах (акт про неможливість проведення зустрічної звірки, документи оперативних відпрацювань контрагентів) не містить жодного прямого доказу на обґрунтування вини ПАТ "Кременчукгаз" у порушенні правил зайняття господарською діяльністю, не містить аналізу господарських операцій та первинних документів, якими оформлені операції з купівлі-продажу природного газу у ТОВ "Українська нафтогазова компанія" та операції з його подальшої реалізації підприємством.
Під час перевірки податковим органом не було виявлено доказів недотримання норм податкового законодавства саме ПАТ "Кременчукгаз", а тому податковий орган, під час формування висновку про результати перевірки, обмежився лише висновками перевірок контрагента (ТОВ "Українська нафтогазова компанія") та контрагентів контрагента, проведених раніше перевірки ПАТ "Кременчукгаз".
Чинне законодавство України не ставить умову виникнення права платника податків на податковий кредит у залежність від стану його контрагентів. В даному випадку ні одна норма законодавства не пов'язує відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням з правом на податковий кредит її контрагентів і тим більше не приписує здійснювати донарахування податкових зобов'язань платникам податків, які вступили з такою особою в договірні відносини.
Законодавство України, зокрема, ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" установлює негативні наслідки тільки для юридичної особи, запис про відсутність якої внесена до ЄДР. Така юридична особа може бути припинена на підставі судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з банкрутством.
Стосовно наявності у ланцюгу постачання підприємств, що мають ознаки "фіктивності" та відкритих відповідних кримінальних проваджень необхідно зазначити слідуюче.
ПАТ "Кременчукгаз" не може нести відповідальність за недотримання його контрагентом вимог податкового законодавства та виконання ним своїх зобов'язань, оскільки поняття «добросовісний платник», яке вживається у сфері податкових відносин, не передбачає виникнення у платника додаткового обов'язку з контролю за дотриманням його постачальниками правил оподаткування, а саме платник не наділений повноваженнями податкового контролю для виконання функцій, покладених на податкові органи, а тому не може володіти інформацією відносно виконання контрагентом своїх податкових зобов'язань.
А відтак, за умови не встановлення податковим органом наявності замкнутої схеми руху коштів платник, в даному випадку, ПАТ "Кременчукгаз" не може зазнавати негативних наслідків через діяння інших осіб, що перебувають за межами його впливу.
Узгодженість дій контрагентів, щодо одержання одним з них неправомірної податкової вигоди, має бути доведена через мету відповідних керівників юридичних осіб - фізичних осіб, які на момент вчинення правочину виконували представницькі функції згідно установчих документів або довіреності. Наявність узгодженості таких дій тягне за собою кримінальну відповідальність за відповідними статтями Кримінального кодексу України за вчинене кримінальне правопорушення, замах на його вчинення або підготовку.
Такі обставини можуть бути доведені лише обвинувальним вироком суду, посилання на який в Акті перевірки відсутнє. Будь-яким іншим способом представник контролюючого органу не доводить безпосередньої участі ПАТ "Кременчукгаз" у можливих порушеннях законодавства з боку ТОВ "Українська нафтогазова компанія", пов'язаних із сплатою податків.
Зважаючи на відсутність прямих доказів, які свідчать про порушення платником податків податкової дисципліни, підтвердження укладеного правочину первинною документацією, суд знаходить необґрунтованими посилання відповідача на порушення позивачем положень Податкового кодексу України при формуванні податкового кредиту за операціями з придбання газу у ТОВ "Українська нафтогазова компанія".
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В ході судового розгляду відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності власних висновків, у зв'язку з чим спірне податкове повідомлення-рішення від 12.11.2014 року №0006112202/2412 підлягає скасуванню, а позовні вимоги ПАТ "Кременчукгаз" - задоволенню.
У відповідності до ч. 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Відтак, оскільки позивачем за звернення до Полтавського окружного адміністративного суду сплачено судовий збір в загальному розмірі 487,20 грн. що підтверджується платіжним дорученням від 31.03.2015 року №1326/а.с.38 т.4/, суд дійшов висновку, що вказана сума підлягає стягненню на користь позивача з Державного бюджету України.
З урахуванням частини першої статті 9 Закону про судовий збір, згідно з якою судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, у резолютивній частині постанови суд повинен зазначити особу, з якої стягується судовий збір, суму стягнення та рахунок (спеціальний фонд Державного бюджету України), на який цей збір стягується.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Кременчукгаз" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області від 12 листопада 2014 року №0006112202/2412.
Стягнути з Державного бюджету України в особі Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області на користь Публічного акціонерного товариства "Кременчукгаз" (код ЄДРПОУ 03351734) витрати по сплаті судового збору в розмірі 487 /чотириста вісімдесят сім/ грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 27 квітня 2015 року.
Суддя Г.В. Костенко