ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 квітня 2015 року № 826/6566/15
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Качура І.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві до Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» про стягнення коштів за податковим боргом.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві (далі по тексту також - заявник) з поданням до Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» (надалі також - відповідач) , в якому просила: - стягнути з Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» (код ЄДРПОУ 32595752) податковий борг у розмірі 301 460, 61 грн.; кошти зарахувати на податок на додану вартість у сумі 301 460,61 грн. на р/р 31110029700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач - УДКС у Святошинському районі м. Києві, ідентифікаційний код 37962074.
Позовні вимоги вмотивовані наявністю у відповідача перед бюджетом заборгованості з податку на додану вартість у сумі 301 460, 61 грн. Подання у судовому засіданні підтримав.
Представник відповідача проти задоволення подання заперечував та зазначав, що відповідачем не вчинено дій, що проведення взаємозаліку шляхом зарахування коштів переплати з податку на прибуток на погашення боргу з податку на додану вартість.
15.04.2015р. в судовому засіданні за згодою сторін ухвалено про продовження вирішення справи у письмовому провадженні відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що подання підлягає задоволенню з огляду про наступне.
Матеріалами справи встановлено, що Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» зареєстроване Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві 16.09.2003р. та взяте на облік у ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві як платник податків та зборів 22.09.2003р.
В межах судового розгляду справи підтверджено, що за відповідачем рахується податкова заборгованість по ПДВ на загальну суму 301 460,61грн., яка виникла в зв'язку із несплатою податкових зобов'язань згідно: - декларації № 9018508859 на суму 114746,00 грн.; - декларації № 9044838858 на суму 190376,00 грн. Всього: 305 122,0 грн. Переплата становила 3 719.03 грн. Пені нараховано - 57,64 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості Відповідача, з врахуванням переплати та часткових сплат, становить 301 460,61 грн. (305 122.0 грн. - 3 719.03 грн. + 57,64 грн. = 301 460,61 грн.)
Фактичні обставини справи свідчать, що заявником виставлено податкову вимогу від 02.02.2015р. № 21-23, прийнято рішення про опис майна у податкову заставу від 02.02.2015р. № 27/26-57-23-01-10. Дані документи направлені на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення 09.02.2015р. та вручені відповідно до зворотного поштового повідомлення.
Згідно ст.67 Конституції України та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених законом.
Згідно статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п..191.1.1., п.п.191.1.2. п.191.1. ст.191 ПК України контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Як встановлено пп.20.1.19 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 87.2 статті 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 22.04.2011 р. № 571/11/13-11, подання про стягнення коштів за податковим боргом, який виник внаслідок несплати як самостійно визначених платником податків грошових зобов'язань, так і грошових зобов'язань, визначених податковим органом відповідно до статті 54 Податкового кодексу України.
Зазначена норма ПК України кореспондує з пунктом 3 частини 1 статті 183-3 КАС України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 ПК України).
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
Відповідно подання органу державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом у порядку статті 183-3 КАС України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
Заявником дотримано вищевказану процедуру.
Таким чином, враховуючи, що наведені в поданні обставини підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про наявність у Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» несплаченого (непогашеного) податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 301 460, 61 грн., подання податкового органу є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Особливу увагу суд звертає на те, що повноважний представник відповідача за довіреністю та дописаний під час судового розгляду справи у якості свідка Заступник бухгалтера Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» ОСОБА_2 не заперечували факту наявності у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 301 460, 61 грн., а лише покликались на перебування підприємства у тяжкому матеріальному становищі, що унеможливлює наразі повне погашення заборгованості.
Також, ОСОБА_2 зазначала, що відповідач звертався до відповідача з відповідними заявами про проведення взаємозаліку шляхом зарахування коштів переплати з податку на прибуток на погашення боргу з податку на додану вартість, реструктуризації боргів по податках, проте контролюючим жодним чином не відреаговано на такі дії платника податків.
Проте, суд зазначає, що жодна з наведених обставин не може бути правовою підставою для відмови у задоволенні подання про стягнення заборгованості, позаяк заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 301 460, 61 грн., документально підтверджена.
Зважаючи на відсутність доказів, які б свідчили про сплату заявленого боргу або спростували його існування, а також з огляду на закінчення 60-денного строку після вручення відповідачу податкової вимоги про сплату боргу, то подання про стягнення коштів з рахунків відповідача є обґрунтованим і відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи податкового органу, відповідачем не надано та судом не встановлено.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 70, 71, 86, 128, 158-163, 1833 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва , -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити подання Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Стягнути з Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації» (код ЄДРПОУ 32595752) податковий борг у розмірі 301 460, 61 грн.
Кошти зарахувати на податок на додану вартість у сумі 301 460,61 грн. на р/р 31110029700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач - УДКС . у Святошинському районі м. Києві, ідентифікаційний код 37962074.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії її повного тексту.
Згідно з ч. 8 ст. 1833 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Суддя І.А. Качур